Top Gear - oficijelni thread

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Nov 5, 2008.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    zar su mjenjali auta koja koriste profesionalni vozaci, koliko se sjecam svi koriste ono plavo cudo, liona ili kako se vec zove :?:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Suzuki Liana ja pravo a ujedno i "F1" vozilo. Nisu mijenjali njega za F1 vozače.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Webbo je bio brutalan :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Iako je koncept, trebali su bolje riješiti hlađenje motora ako su već znali da će slati auto na stazu, te pogotovo uzimajući u obzir da je Wankel.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  7. nFare

    nFare Komšija

    Solidan uradak, bas onako opusteno da se pogleda.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Veceras nova epizoda.
     
  9. kio

    kio Komšija

    not bad :smt003
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Nisam se javio na telefon gledajuću ovu epizodu :D Mind-blowing!
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Reko je promjeniti ime,heeeh.Dobre su meni obje bile
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LaFerrari bi mogao biti brzi od ovog. Iznenadio sam se kad sam nasao da je zapravo laksi iako ima ogroman V12 agregat (6.3l). Bez turba. P1 je sigurno ekonomicniji i vise environmental-friendly, ali kao hyper car mislim da ce LaFerrari biti brzi, upravo zbog te razlike u tezini. Ferrari je koristio znacajno manje baterije, to naravno znaci manju autonomiju, ali i kod P1 je ionako mizerna, zanemariva.

    Odlicna epizoda, eto najavili su uskoro i Porsche 918.

    EDIT: LaFerrari ide do 9000rpm, ma nema sanse da ne bude bolji od P1. Mo's mislit zvuka na tih 9000rpm. :smt007 :smt007 :smt007
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fak, skinuo sam samo da pogledam krug i na kraju taki.

    P1 u sivom = meh, u crnom = :smt007
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma realno bi trebala citava emisija da se posveti P1.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    I na kraju dobijemo show klip na SPA bez kruga na stazi. Kontam da je kiša pa nisu htjeli da kvare vrijeme, a opet koliko je auta po kiši voženo i inije se odlagalo. P1 je najvjerovatnije popušio od Porschea na NOS-u, a ovo je ipak britanska propaganda. I P1 i La Ferrari su totalni kič, s druge strane 918 izgleda kao automobil i to kojeg možeš svaki dan koristit, i sigurno je najkvalitetniji.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgledao sam prvu epizodu u novoj sezoni i nije losa a novu evo skidam pa cemo vidjeti kakva je ;)

    odgledah evo i meni je bolja prva bila
    ono sa meklarenom mi je bilo totalno nezanimljivo,osim sto je naFalio auto kao da je space shuttle :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobra nova meni bolja od prve
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    A i jest najpoštenije da se odvozi krug po istim-idealnim uslovima. Čisto sumnjam da 918 može biti brži od P1 na NOS-u jer tu sirova snaga igra veliku ulogu dok na TG stazi težina i dobre gume mogu biti presudne, a ova auta su jednostavno overkill za njihovu stazu. Huayra je imala 1.16, FXX 1.10 Ovi će se sigurno poredati negdje između s tim da će ih LaFerarri sve sprašiti :mrgreen:
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa McLaren nije objavio vrijeme koje su postigli, Porsche jeste.... Mada su ta vremena truba kad nema nikakve kontrole, cak i ova na giri, jer ko zna kakve im rakete proizvodjaci daju za emisiju a kakve prodaju,
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P1 bi trebao biti najlaksi obzirom da ima najmanji motor, a mislim da je zapravo najtezi. Istina, jedini ima turbo. Sta bi tek bilo da 918 ima turbo...