Top Gear - oficijelni thread

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Nov 5, 2008.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    918 je najtezi, i to debelo.
    Sad ce Haker poceti pricu o komforu i svakodnevnoj upotrebi hypercar-a od milion eura :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    918 je gotovo 1700kg težak. Meni je jednostavno najljepši. Pa kontaj ko god to kupi sigurno će ga vozit po cesti, tu je Porsche najupotrebljiviji.
     
  3. kio

    kio Komšija

    Sto se tice vremena na Nordschleife postoji glasina da je p1 vozen ispod 06:40, negdje oko 06:30. McLaren je rekao da je vrijeme ispod 7 minuta, da je na onom velikom pravcu brzina najveca bila cca 330 km/h, te da je prosjecna brzina iznosila cca 180 km/h. Mislim da cekaju i da La Ferrari dodje na Nordschleife pa ce objaviti vrijeme. Tehnologija na p1 nije neki "bum", ali realno p1 vs la ferrari, porsche je iza.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako je napucani 918 (Weissach paket) isao 6:57 nema teorije da je P1 Isao za 6:30.
    Mozda sa slikovima za jedan krug i odvrnutim turbom da crkne nakon ciljne linije :mrgreen:
     
  5. kio

    kio Komšija

    Ako u obzir uzmemo da je staza duga 13 milja, i da je prosjecna brzina bila 111 mph po McLarenu, onda po formuli Time = Distance ÷ Speed, dobijemo da je p1 prosao stazu za vrijeme od 07:01, oko sedam minuta i 1-2 sekunde.

    Naravno ovo je neka pretpostavka, :mrgreen:
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    I ova epizoda ekstra, chalenges na nivou, uvijek su na limitu kad su u istočnoj evropi, Rumunija, Albanija i sad ova.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobra G klasa 6x6 :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni generalno losa epizoda, najlosija ove sezone.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo suprotno. Konačno epizoda bez gluposti koje su svima dopizdile, posvjećena autima. Ako ti se gleda još jedan challenge, ond asvaka čast.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Večeras je 918-ka na redu pa sve komentare stavljajte u spoiler alert. :D
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ovo se cekalo, kako ono bi Jeremy mjenja ime? :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jennifer. :D

    Ma nema sanse, P1 je brzi od 918, ali od LaFerrari nije.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fegoti lazljivi, opet nista.
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Znaci valja cekat kraj ljeta.Btw ovo je cini mi se prvi put da hvale golfa(osim mk1)
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šupački je ovo bilo. Ali barem je čovjek lijepo opisao Porschea, liči na auto za razliku od McLarena. Vrijeme na stazi i nije bitno.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Vazda su hvalili golfa, Crarkson pogotovo.

    Opasan je Porsche, tona obrtnog momenta, ima da vuce iz onih sporih krivina brze od P1, bice gusto :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma vjerovatno je P1 brži, ali koliko sam upratio to auto u race modu nije ni legalan na cesti, i promjena iz sport u race mod traje 30sec dok auto miruje. Mnogo je više fokusiran na stazi, ali opet kao road auto je jednostavno lošiji. Plus ovaj motor u Porschea je pravi dragulj za razliku od ovog natjuniranog tvin turba iz 12c.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgleda i ja sada novu epizodu (5tu) i nije mi bila nesto posebno do zadnjeg dijela sa porsche-om...auto je ludo,posebno gore onaj mlaz iz auspuha :D
    mislim da ce biti brzi od p1
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako god, bit ce guravo :) strasan je p1 ali je i 918 zvijer!
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobra epizoda.