1. exwizzard

    exwizzard Komšija

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Presmiješne cijene cable neta, kao kod bhtelecoma i što bi neko i prešao kod njih, nema apsolutno nikakvog razloga. Valjda je logično da budu bar malo jeftiniji da privuku kupce. Kod kombinovanih paketa je nešto bolja situacija.
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam ih zvao i kazu da se mora uzet kablovska TV i sa optickim internetom sto dodaje 16km cijeni.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    imaju oni paketi kablovska+internet puno povoljniji. 80/4 je 45KM ili ako imas mogucnost optike puno veci upload.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dobro ima svaki ISP 80/4, ali kako ovi imaju 400/200 ?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa na optici mozes izgurati mnogo vise od toga :) ocito pokusavaju privuci kupce onim sto niko ne nudi :)
    a evo i oni to potvrđuju:
    Code:
    Prateći savremene trendove u tehnologiji, TXTV doo Tuzla prva je u Federaciji BiH koja na tržište uvodi širokopojasni pristup internetu putem optičkih vlakana za fizička lica, omogućujući korisnicima surfanje brzinom i do 400/200 Mbps...
    [code]
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da je taj paket bio i prije. Uglavnom, to je odlično za firme (ako mogu dobiti po toj cijeni to je dzaba), a za običnog korisnika nema potrebe iako je pristupačno ako neko hoće radi reda :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Nema optike na svim mjestima. Nije svima nama dostupna to je mana.
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da mi je nekog naci ko ima optiku od TXTV da vidim da li ispostuju i 1/10 od ovih brzina sto pise na njihovoj stranici.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima Tale al on ima neki spori paket, tako da ko da i nema :D
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ima moj brat u kući (2 km od centrale) optički internet onaj od 120/50 i uvijek mu je ta brzina dok ja u stanu (200 m od centrale) nemam uopšte mogućnosti za optiku. :(
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro, jasno je svima da optika nema svugdje i nema je ni kod jednog providera, ne znam zasto to napominjati uopste? Telemach uopste nema u opciji upload veci od nekoliko MB, tako da kad TXTV ispostuje pola uploada to je predobro. BHTelecom isto pusta veci upload gdje imaju optiku.

    A sto ne bi ispostovali? Ne znam cemu sumnjicavost, jer su domaca firma a ne srpski giganti? :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na žalost, ljudi i dalje nemaju mnogo povjerenja u manje providere, naravno, često i opravdano, ali ne treba generalizirati.
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Naravno da nemam povjerenja kad nisam nikad u zivotu dobio brzinu koju mi ISP prodaje.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A koliko si providera promjenio? Ako si promjenio 3 i više i nijedan nije valjao, onda su tvoj strah i nepovjerenje opravdani. Ja mislim da si ti uvijek dobio brzinu koju ti provider prodaje, samo nikad nisi dobio maximalnu brzinu :) :) U ugovorima je svaka riječ bitna kao i njihov raspored, i obično navedu DO te i te brzine :) do 10Mbps je i brzina od 64K i brzina od 2Mbps i brzina od 9Mbps :)

    Konkretno za TXTV, u ovom slučaju zanimljiv dio Opštih uslova (obrati pažnju na tačku 3):


    1.4 Internet usluga (1) Internet usluga omogućava stalni pristup internetu, a dostupna je kao: ‐ Flat rate usluga – usluga s fiksnom mjesečnom naknadom za pristup internet mreži bez obzira na prenesenu količinu podataka. (2)Obzirom da je svaki korisnik ograničen pravilima QOS‐a, u pogledu ograničenja brzine interneta te je nemoguće zaobići procedure kako bi se bespravno ostvario promet interneta sa većim brzinama. (3)Usluga servisa interneta podrazumijeva, preko modemske konekcije, dijeljeni vid raspodjele Internet resursa, čiji kvalitet slabi sa povećanjem broja istovremenih konekcija. S tim u vezi, minimalna brzina predstavlja 50% kapaciteta od brzine koja je predviđena internet paketima, određenim u korisničkom ugovoru. (4) Korisnik preuzima odgovornost za terminalnu opremu koju koristi kao i za zaštitu svojih podataka. U cilju umanjenja sigurnosnih rizika po podatke korisnika ili sadržaj telekomunikacije, preporučuje se korisnicima da vrše redovno arhiviranje svojih podataka, instaliranje adekvatnih antivirus programa te redovno održavanje personalnog računara i prateće opreme, kod ovlaštenih servisa. (5) TXtv prikuplja podatke o pokušanim ili ostvarenim telekomunikacijama isključivo pod uslovima propisanim zakonom i propisima donesenim na osnovu zakona, te u skladu sa svojim tehničkim mogućnostima.
     
    Last edited: Mar 28, 2018
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koristio sam 4 ISP.

    50% od 400/200 je 200/100 sto je vise nego bilo koji provider sto nudi opet...
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    cudi me da TXtv ne izbacuje nove pakete Interneta za ovu godinu ? zadnji put su dizali prosle godine u februaru brzine
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sto te cudi? kad je to uradio bhtelecom?
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    nista dok BH Telecom ne uradi :D onda ostali.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa upravo tako :) TXTV je manji ISP i takvi se obično ravnaju prema većim ISP-ovima jer su im oni najveća konkurencija.