Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. daco87

    daco87 Aktivista

    gledao i preporucujem, drama film,
    dugo traje, i da se pocne gledat s dobrim raspolozenjem
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gledao ga i ja neki dan,samo bio mi net u prekidu pa nisam stavio preporuku,film je odlican,samo malo tesko legne zbog svedskog jezika al navikne se za pola sata.Cudi me da ga Zeleni nije prije preporucio :D
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Garant je to tamo mainstream pa ga nervira :)
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pa dino dragi, o čemu ti :D Daco je preporučio američku verziju koju režira David Fincher, a ti govoriš o švedskoj verziji :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bila je svedska verzija 2009. godine. Ova americka je iz 2011.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto ja o svedskoj verziji iz 2009. Nisam ni otvarao link da vidim o cemu se radi. Ako je remake u pitanju onda ne a sumnje da je orginal bolji.

    Edit
    jos uvijek nisam pogledao link :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sinoc gledao. Jako dobar film.
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ne radi se o rimejku, vec o ekranizaciji romana, samo sto su Svedjani prvi snimili film, pa otud zabuna kod ljudi da je rimejk u pitanju. Nisam pogledao ni jedan, ali namjeravam - hvale ih na sva zvona. :)

    Edit: Usput, Drive
    Odavno mi nije neki film ovako legao. Odmah na pocetku, gledajuci uvod u film, sam shvatio da ce mi se film svidjeti. Ova pjesma, panorama LA-a nocu iz pticije perspektive u HD-u - fenomenalno nesto. Ne znam, kad covjek procita sinopsis, nista posebno, ali atmosfera, rezija, kadrovi, glavni lik koji zbog kojeg sam se ja neugodno osjecao :D (lik ne progovori dvije u citavom filmu), pa scena kad se vozi gradom, a u pozadini glavna tema svira, roza slova (uz stimung 80-ih me je odmah podjsetilo na Vice City :) ), pa transformacija glavnog lika, pa one rukavice njegove :D, ne znam, odlican mi je film, i rekao bih da je bolji kao zaokruzena atmosfericna cjelina nego kao zbir njegovih pojedinacnih segmenata.
    Svakako pogledajte, ali ne ocekujte neku pricu, razradjene likove, vrhunske dijaloge, vec prije neku audio-vizuelnu poslasticu (ne u smislu Avatara ili Transformersa). :) Ma eto, nekome ce se svidjeti, a neki ce ugasiti nakon 20 minuta.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije remake nego holivudska adaptacija knjige ;)

    Eto prestiže me Senad :)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sorry ako je bilo, posto ovu temu i ne pratim bas :oops: fantastican film :)

    The Scorpion King 3: Battle for Redemption - IMDB
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gledao i njeg neki dan,sasvim ok film za taj zanr.
     
  12. blaf

    blaf Aktivista

    The Scorpion King 3: Battle for Redemption na nivou xene ratnice, u odnosu na prethodna dva dijela vrlo losa produkcija, a o prici da ne govorim....meni los

    The Girl with the Dragon Tattoo- bio bi mi puno bolji da nisam gledao svedsku verziju, a inace dobar sa dobrom atmosferom...a najgluplje kod americke verzije je da glumci pricaju engleski sa "svedskim" naglaskom da bi se dodatno uzivjeli jer ipak se radnja odvija u svedskoj, bolje da su to preradili kad vec nije na originalnom jeziku.....inace to je kod americkih filmova jedna oda najvecih gluposti koje ne shvatam....
     
  13. Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sta fali Xeni fajterici :D koliko sam studentskih i napusenih noci proveo uz nju i uz legendarni Red Dwarf (hrt2) :D ajs ajs bejbi
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odličan film.
     
  16. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista


    Christian Bale je fenomenalno odigrao ulogu, osim te svidio mi se i u American Psiho; ma sta reci ludjak kompletni.... :D
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Meni glupost epskih razmjera, imam sva tri, ali ovaj je stvarno kriza nema sta nema, rimljana, varvara, nindji ma uzas, prvi je dobar (za taj zanr naravno).
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja nisam znao ni da je drugi snimljen. Prvi mi je bio nako, potanak.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Da vidis tek treci, ko jufka.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    ja nisam niti jedan gledao.