Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. ja sam isto skeptican bio,jer su ga ovdje toliko napljuvali da mi se zgadio,i odlucim se prije neki dan da pogledam, znaci film pokidao kako je dobar.i definitvno najbolje sto je izaslo u 2011. a to ko ocjenjuje..pa sigurno ne djeca neka..
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo što forza nije bio skeptičan, on je bio optimističan, za razliku od tebe ;)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislis kolega, najbolji film koji si gledao a da je iz prosle godine.. bas ne vjerujem da si sve sa liste pogledao: http://teaser-trailer.com/movies-2011.html

    Ako cemo porediti, meni licno.. The Debt je dosta bolji i ozbiljniji film pa od mene preporuka. Warrior takodjer. Company Men nije skroz los i moze se pogledati. Moneyball ..super film, vec se spominjao na proslim stranicma i ne slazeme se da je nama glup jer ne znamo pravila. Film se vrtii oko malo novca i dobrom timu a ne o samoj igri. Sistemu koji nisu priznavali da bi navodno iduce sezone Soksi na isi fazon osvojili titulu. Takodjer ima onih koji poznavaju pravila, recimo barem neka osnovna.. ja licno.. donekle. Dovoljno da mogu lagano pratiti utakmice.
     
  4. ne ne,i meni je moneyball beton,al ovaj su toliko napljuvali,a film strasan,bar meni
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak je ocito stvar ukusa. Slazem se sa negativnim kritikama koje su iznjete na racun filma. Rado bih se ukljucio u raspravu oko istog ali sam dosta zaboravio.

    Da se malo odmaknemo, ja cu ovaj ipak prepocuciti:

    The Machinist (2004)

    [​IMG]

    Na prvu sam mu dao ocjenu ispod 7 ali ..mozda i nije fer. I dalj mi se vrti po glavi i ako sam ga gledao prije 2 dana. Problem sa filmom sam imao jer sam ga predvidio. Predvidio sam koji je fazon sa osobama u filmu. Ne detaljno ali dovoljno da predvidim sta ce se odprilike desiti pa me malo to ispeglalo dok sam gledo.

    Ugodjaj u filmu i gluma su na limitu. Christian Bale je odavno jedan od mojih drazih glumaca ali nakon ovog filma, covjek je fenomenalan.

    Moram spomenuti da je navodno smrsao 30kg za ovu uglogu:

    [​IMG]

    Sto bi se reklo, nije vise mogao n igrama smrsati. Svaka cast na trudu a ima jedna recenica jedne cure koja kaze: "Da si nesto mršaviji, ne bi ni postojao".


    Moze ici kao preporuka ali se moze desiti i malo razocaranje kao kod mene. Ipak je film dobar i zasluzuje pohvale. Uz sve moje kritike, ide na listu mojih najdrazih. Mozda me je sam ogluma fascinirala ali sta me briga.
     
  6. The Fighter- vjerovatno si gledao,ko nije obavezno. i ovde junky-a glumi isto tako mrsav. kidanje od glume..
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    De ba, marki mark se na zalost ne vidi u filmu od njega. Covjek svu paznju skrenuo na sebe. U svakom kadru pa i tamo u pozadini, lik u svom filmu. Stvarno se sav preda u glumu.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    machinist je dobar film al brate malo star, davno se to gledalo. Meni jedan od najboljih od bale-a, posto ne volim ove sadasnje akcione :)
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bale glumčina svaka čast od onog štapa u Machinistu do nabildanog Batmana. Mislim stvarno moraš imati motivaciju i super jaku volju da budeš onako mršav samo radi uloge.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kaze jos jednom kad bi odradio isti proces da bi umro.

    U nekih 6-9 mjeseci koliko se sjecam je otisao 25-30 kila dole pa ih vratio i jos vise.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al je gore udebljat se zbog uloge pa poslije skidat, lako je nabacit :D. Primjer R De Niro u Raging Bull ili jos gore po zensko :) Charlize Theron u Monster
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    [​IMG]

    + Sad opet za Batmana ;)
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lik je glumčina, opet je bio sletio za ulogu u fighteru i onda se opet nabilda za BatMana. Svaka čast liku.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno jedan od najboljih glumaca u zadnje vrijeme.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam vidio pa evo edit posta..

    Pogledao Megamind (2010). Nije m ise svidio. Mozda sto je vise za djecu (bez uvrede nekom punoljetniku kome valja).
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Spusti se u temu nize, "Dokumentarci".
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li je bila preporuka prije, ali evo od mene 50/50 - super film, od scenarija, glume, režije. Tople preporuke.
     
  19. daco87

    daco87 Aktivista

  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018