Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    I mene su iznenadila oba glumca :D pogotovo VK :D fin filmič :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovaj gore ću definitivno pogledati.


    Čekam ovaj


    Argo (2012)

    http://www.imdb.com/title/tt1024648/

    Drama | History | Thriller


    Director: Ben Affleck

    Stars:

    Ben Affleck, Bryan Cranston and John Goodman




     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    E ne znam kad se ovako slatko ismijah, ima dosta perverzija al film je beton
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Slažem se, jedan od boljih A.Sandler filmova (mada mi je on kao glumac - odron, stand-up i njegova komedija je naravno druga priča), a još bolja komedija:

    Ted

    http://www.imdb.com/title/tt1637725/

    Nisam ga stigao pogledati u kinu i vjeruj da mi je sada žao, uzimajući u obzir koliko je WTF-OMG-ROFL scena bilo! Još ako iole pratiš family guy, film je još više epic pošto ima dosta analogije i sličnosti sa istim, pogotovu fight scena između mede i wahlberg-a koja podsjeća na peter griffin vs. chicken fight kao zaseban serijal koji se pojavljuje barem jednom u svakoj sezoni i uvijek nadmaši onaj prethodni! :lol:
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Total Recall (2012)
    Ne znam odkud toliki hate prema ovom filmu - tipicna bezumna blockbuster sf akcija u cyberpunk okruzenju, taman za neke 6-ice na imdb-u. Naravno da bi bilo bolje da je scenarij kvalitetniji, da su dijalozi pametniji, kao sto ne bi falio ni koji pamtljivi one-liner, da se posvetila veca paznja detaljima, karakterizaciji likova i njihovim motivima, ali u odsustvu visokobudzetnih sf ostvarenja, moze i ovo proci.

    Ted
    Na nekoliko scena sam se bas dobro nasmijao. Komedija uz obaveznu preporuku. Nisam pratio Family Guy, ali bih, izgleda, trebao poceti.

    Da se nadovezem na Sumeira - Izgleda da ce Argo biti glavni kandidat za kipice ove godine. Affleck je, evo, po treci put potvrdio da je mnogo bolji reziser negoli glumac. Jedva cekam ovo. Ko nije gledao, obavezno pogledati njegova prva dva filma, Gone Baby Gone i The Town.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato sto smo gledali original koji nije tipicna bezumna blockbuster sf akcija u cyberpunk okruzenju. Tako da se ocekivalo vise, kao i sto su sami najavljivali.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Neki dan zbavih Ted-a, haj reko da se nasmijem. Ali film je odron, mozda jedna scena u filmu koja mi je izmamila osmijeh na lice. Humor otrcan i isfuran zilion puta, bas ono "meh..", od mene preporuka - zaobici ga, waste of time. Slozilo se jos troje ljudi koji su ga sa mnom gledali.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovaj Ek Tha Tiger indijski Borune. Mogao si staviti trailer.

    That's My Boy

    Nedostatak "kvalitetnog humora" kompenziraju "peksinlukom" kojeg se bilo ko, ko i malo drži do sebe može samo zgrožavati.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @Vedo to isto vrijedi kod mene za That's My Boy koji vi hvalite. Jedva sam ga sagledao do kraja baš otrcan humor ali jbg različiti ukusi. Baš je moj jaran hvalio tog Teda haj budi pametan :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni su oba dobra ali su totalno razlicita vrsta humora.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    E, vidis, u tom slucaju hate je opravdan. Ja nisam ocekivao nista pametno obzirom da je reziser filma, prije ovog, radio Underworld filmove, a i ono malo ocekivanja koje sam imao, su mi bila splasnusala poslije ocjena raje i kritike.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    I od mene također preporuka za oba The Town i Gone Baby Gone

    The Town (2010)

    http://www.imdb.com/title/tt0840361/

    Crime | Drama | Thriller

    Director: Ben Affleck

    Stars:
    Ben Affleck, Rebecca Hall and Jon Hamm






    Gone Baby Gone 2007

    http://www.imdb.com/title/tt0452623/

    Crime | Drama | Mystery


    Director:Ben Affleck

    Stars:
    Morgan Freeman, Ed Harris and Casey Affleck

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledah total recall.. ili reKall ??

    [​IMG]


    Meni film nije los u opste, cak naprotiv. Film je dobar. Jedina stvar sto se ja originala sjecam na fles scene. Price i radnje nula bodova tako da me nista nije vezalo za original. Morat cu arnoldov ponovo pogledati.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Odgledah napokon Batman - The dark knight rises @ BDRip 1080p, fobar film, nema sta. Vrijedi ga imati u kolekciji.