Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista


    Kazem vam ja, oko sokolovo.....ko nije gledao jedan stari hit Brian De Palme "The Untouchables"......sa Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, Robert De Niro..... :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Nani

    Nani Komšija

    Izasla 23 januara, dok se isporuci kao original ili kvalitetan dvd rip proci ce jos barem mjesec do dva dana.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gledao tricu sinuoc. Nije mi nesto legao. Fino odradjeno, ali prica suplja. Nisam odavno gledao film koji gledam prvi put, a znam sve sta ce se desiti.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dugo nije bilo nešto od QT-a, evo trailera za njegov najnoviji film, Inglorious Basterds
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Po traileru izgleda bez veze kao i par zadnjih filmova tarantina. Pogledati Dirty Dozen kome je ovo interesantno.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovo mi prije liči na parodiju (Hitler na kraju), Jackie Brown (97') i Death Proof (06') su filmovi ispod standarda Tarantina.
    Izgleda kao dosadan film (trailer), ali nadam se da će samo na tome ostati.
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Po cemu je Death Proof ispod njegovog "standarda"? Meni je film genijalan.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gledajući Pulp Fiction, Reservoir Dogs i Kill Bill, film je definitivno ispod njegovog standarda. Imao sam osjećaj da je snimio film samo zbog toga što ga je Rodriguez pozvao. Mislim, film nije loš, ali imam osjećaj da je nekompletan i nedorađen.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa za razliku od (Pulp Fiction, Reservoir Dogs i Kill Bill) Death Proof je niskobudzetni film sto mu nimalo ne umanjuje vrijednost. Izgleda da si to primjetio.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto ti se ne svidja kraj?
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne volim onakve krajeve, "nedorecene". Nek fino naprave neki kraj, ha hepiend, ha suprotno, al ne ono onako.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih, u kraju je cijeli film :D I sta je nedoreceno, sve je receno :D
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Ekstra rečeno. :D

    Doslovno. :smt023
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    E pa meni se ne svidja :D
     
  15. eeeeeeeee FILM...Tu sam jak... teski filmofil... Boziji grad, Magnolija, Biti John Malkovich, Old boy, Vjecni sjaj cistog uma, Dogville, Nepovratno(vecina ljudi ovaj film znaju po sceni silovanja Monice Bellucci :mrgreen: ) Amelie, Brianov zivot, Sveti gral(zadnja 2 ste sigurno svi gledali al ih moram spomenut :!: ) ne slazem se da pricamo si o aktuelnim filmovima... ja npr znam x genijalnih filmova b produkcije, al samo po budzetu... Oni filmovi iz "naftalina" su art djela...ne nuzno bolji,al "istinski",sa porukon... Nolan i Batman su smijesni u poređenju sa Nolanom i Mementom... Sta covjeka tjera da se oblaci ko sismis??? Batman je LUD!!! to je nebitno u Nolanovom Batmanu, a zar ne bi bilo zanimljivo "zaviriti" u psihu takvog covjeka? ja bi licno volio pogledat takvog Batmana... psihoanaliza i folozofija :mrgreen: Waking life npr- Buđenje zivota il probuđeni zivot,kako ga sve prevode od Richarda Linkhatera je taj tip filma pa ko voli nek pogleda...mada dobro dodje i poneka "razbibriga film" Od sumraka do zore npr...najdrazi mi film..znam svaku kretnju kamere :mrgreen: a pun jakih,zajedljivih fazona ko sveta vodica u kurtonu :D znal ko gdje bi mogo nabavit Leptiricu, domaci hororac...??? star,al najbolji horor kog sam gledo...
     
  16. REMEK DJELA!!!!!!!!1

    leptirica.....na netu LOL.... :lol: znal ko kad izlazi GOD OF WAR?? i je li krenulo snimanje uopste?
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Što ga i ti nabroja. Moram se složiti za Memento, ekstra film. Nije uopšte ni skup u poređenju sa ovim tipičnim akcijskim filmovima, ali veoma dobar.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma



    :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Reservoir dogs je imao budžet 1 mil. $, Pulp 10m. $, Death Proof (paket Grindhouse) je imao budžet od 50m$ koji je btw. bio katastrofa na box officu. (vjerovatno je razlog što su kao produkcijsku kuću uzeli relativno nepoznatu Weinstein company/otpadak Miramaxa)
     
  20. ming

    ming Veteran foruma


    Legenda misli zato sto je snimljen sa onim retro efektima da je low budget :lol:

    Pola filma sjede za stolom u kafani i prosipaju suplju, uglavnom nisam ga ni pogledao do kraja.