Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo to, Stuntman Mike prosipa priču curama u baru više od pola filma, jedini dobri dijelovi u filmu su kada ih proganja sa automobilom i kada udovi lete u nesreći i to je to...Neuspio homage Tarantina Vanishing Pointu...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Tarantino je overhajpan do jaja, sta je zadnje sto je dobro snimio? Jackie Brown, mada je i on potezak sa peglanjem.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nažalost u prošlih tjedan-dva sam pogledo sva 3 komada brzih i žestokih... bojim se da je dobna granica tih filmova isključivo osnovna škola jer su jednostavno jadni.

    prvi sam zaspo 15 minuta prije kraja, ujutro izbrisao, drugi jedno pol sata prije kraja, isto ujutro izbrisao, treći sam na pola počeo bojkotirati sa čitanjem ženskih magazina paralelno uz film.

    @sulu... nije ni meni tarantino neki wow, baš kako si rekao, cijeli svijet čeka njegove filmove i onda na kraju ostanem ravnodušan totalno.
     
  4. Trantino je kultni reziser... il ga kapiras i atmosferu koju gradi tokom cijelog filma il ne, pa tako i volis il ne... Reservoir dogs je imao budžet 1 mil. zbog H. Keitela, inace je bio oko 30 hiljada :D
     
  5. Pa da :D to je to... znas da na snimanju Svetog grala nisu imali kesa da iznajme konje??? pa furali onako kao da jasu duk drugi lupa prazne kokosove orahe iza i vidio si koliko se fazona izrodilo iz "falinke :D "
     
  6. ming

    ming Veteran foruma


    Kurbick je kultni reziser, Kurosawa je kultni rezicer.

     
  7. Kubrick je daleko od kultnog... on je jednostavno ultragenijalan u svakom zanru pa sve sto takne izgleda tako dobro kao da mu je to uza specijalnost... Tarantino je "osebujan" i znas sta ocekivat, zato je kultni... mada jest da je prije bio bolji...reciklira sam sebe...
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Njemu je problem sto je krenuo obrnutim putem. Svejedno kad umre i on ce biti kultni reziser.
     
  9. Zietgiest-duh vremena, malo suhoparan al jezivo dobar dokumentarac... ima i drugi dio. Waltz with Bashir. isto fanomenalan dokum,
     
  10. to stoji...al KULT, semantika rijeci je takva da je u kontextu ovoga usko vezana sa ogranicenjem, jel Kubrick bio ogranicen? :D iz svakog zanra snimio remek djelo. Tarantino snima samo svoj zanr, zato je kultni, a "kultniji" ce bit kad umre :D
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    Kakve ovo gluposti pricas bolan? Koji je to zanr izmislio Tarantino?

    Za Kill Bill;

    Za Death proof;

    Tarantino ne izmislja nikakve zanrove, vec uzme kultni film upakuje ga u fin soundtrack/art i naravno objavi kao svoj hommage doticnom filmu.

    Robert Rodriguez je reziser na isti fazon kao i Tarantino, samo sto su njegovi filmovi mnogo bolji i nema po defaultu dobre kritike prije izlazka filma.
     
  12. Code-R

    Code-R Aktivista

    Da li je iko primjetio da je od sumraka do zore hommage Johnu Carpenteru? Vampiri, ubistva, onaj kinez nosi majicu sa natpisom Policijska stanica 13...
    Tarantino je imao nekoliko sjajnih filmova, ali ne znam sta je mislio kad je snimao Kill Bill. Ja vecu glupost nisam pogledao. U redu je napraviti tribute samurajskim filmovima i westernima, ali mogao je makar malo upotrebiti mastu da ne bude sve klisej do kliseja.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma


    Upravo to hocu da kazem, generalno vlada mantra kod nas ''kako ne valja film, pa to je Tarantino, ne kontas radnju''. A istina je u tome sto lik deset godina nije snimio dobrog filma, ustvari ima tri koja valjaju.
     
  14. ccc... druze, KULT? jel znas ta ta rijec znaci?? Pakleni sund je remake??? i kako rijec kult povezati sa necijim stilom u necemu??? Tarantino ima svoj stil, jedinstven i jedini, to njegova djela cini kultnim, sva su ista za fana, sto ja nisam... volim ga al vise cijenim umjetnike... Rodriguez je slican tarantinu, samo sto nije vican dijalozima ko ovaj i mastovitiji je u izrazu kamere i scenama akcije...
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Ode ovo u QT thread...
    Raspravljati o radnji QT filmova je suludo, upravo kako ste i pominjali svi njegovi filmovi su hommage ili jednoj generaciji, nacinu zivljenja, kulturi, licnostima, nebitno kome, radnja je u drugom ili trecem planu. Ovog puta je je to hommage jednom od najvecih dogadjaja modernog svijeta, ili samo njegov tribute zrtvama holokausta, bez patetike i depresije.
    Kako god neko volio ili ne volio njegove filmove svi se zalete cim prije da ih pogledaju.
     
  16. u pravu si. al ne pricamo o radnji vec o njegovom nacinu izraza... koji je svojstven samo njemu... Svi njegovi filmovi su zarazno zabavni... to su je on i Rodriguez-instant zabava.
     
  17. tu se slazem totalno, Kill Bill su najlosiji od svega sto je snimio,ima opet tu njegovog šmeka al nije to to...razvodnio je tu dijaloge do dubioznih... Ima malo i tributa Carpenteru u Od sumraka do zore al vise je to saljiva kritika svega sto se moglo povezat sa pricom vodiljom. 3 filma u jednom :D gangsterski-slash horror koljaza i selma hayek sa svojom scenom :mrgreen:
     
  18. Code-R

    Code-R Aktivista

    Cinjenica je da je tip snimio tri sjajna filma i zaspao na lovorikama. Od sumraka do zore je jedan od ta tri. Selmi se nema sta reci :smt007
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Nevezano za tematiku ali sa dobrom namjerom, trebalo bi izbjegavati ove citate citata (da se tako izrazim). Momak citira cijelu raspravu par članova i onda dole napiše odgovor od jedne rečenice. Ružno izgleda i fakat nepregledno.
     
  20. da ruzno izgleda kad citira i ispravi nekoga nadobudnog i umisljenog koji rezervira tarantina i rodrigueza za plagijat i tribute rezisere... :lol: :lol:

    svaka sentence mu je demant sulua i svaka je MAX tacna.....i btw sulu i mene zanima znas li uopste znacenje rijeci kult? osim sta nalazis recenzije nepismenih likova o QT filmovima pa ih lijepis na post,kak bi ostao dosljedan....al jedno je tacno neko je naveo.....STA GOD SNIMIO OTRCACEMO DO VIDEOTEKE DA POGLEDAMO!!!!!!