Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Daj primjer! Ustvari, daj vise primjera jer izuzeci nisu mjerilo.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Citizen Kane, The Shawshank Redemption, Blade Runner, Taxi Driver, Once Upon a Time in the West, Goodfellas, The Usual Suspects, The Big Lebowski, Fight Club, Raging Bull, Reservoir Dogs...
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Od mene evo The Hurt Locker,nedavno pogledo,odličan film a imao 15 miliona na box officu :roll:
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Zato sto se pirat pojavio mnogo prije zvanicnog izlaska.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Box office je mjerilo za akcije, blockbustere i filmove za djecu, ovo sto je xt rage pobrojao su redom drame tako da zarada tu nema veze.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @XT
    Nemam sta reci, potrudio si se i dokazao sto si htio. Iako i moze proci dobar film da ne zaradi, ja jos uvijek mislim da je zarada vrlo relevantno mjerilo. Naravno, kad uzmes listu top 100 filmova koji su najvise zaradili, ima barem 50 filmova koji se meni ne svidjaju iz ovog ili onog razloga. To ne znaci da ne valjaju.

    Vezano za Hurt Locker, ja pogledao 10 minuta i ugasio. Tih 10 minuta mi je bilo zanimljivo kao dnevnik kineske CCTV bez prevoda.

    I jos uvijek mislim da je Unstoppable tek prosjecan film kojeg se za tri mjeseca nece niko sjecati.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nisu bas drame, ima tu i SF i komedija i trilera i mystery ali svi pobrojani imaju umjetnicku vrijednost. To nema veze sa ukusom, to su fakti.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jedna stvar,meni za rofla,jeste da sam ja sve vrijeme mislio da se dogov post na prosloj stranici odnosio na The King's Speech,a Unstoppable mi nije bio ni na pameti :mrgreen:
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Malo sam ja pretjerao sa "nikakvo mjerilo", istina je negdje na pola puta.
    Nazalost situacija postaje losija i mnogo smeca uzima silne pare a fini filmovi bez jakog PR-a ostaju kratkih rukava: http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegr ... world-wide

    Prilagodjena all-time lista je ljepsa: http://boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm ali cak i tu imas jebene Transfomers-e i nastavke Potter-a, Spiderman-a...
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dovoljno je pogledat Twilight pa da ti sve bude jasno.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ova lista je fakat roflcopter. Pola filmova ne valja.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Kao i vecina top lista, recenzija i sl. cista glupost.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogledao The Fighter. Odličan je film.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    S obzirom kakvi su filmovi ponudjeni prosle godine, rekao bih da je Fighter ok, mada je Rocky inspiracija bila ipak neizbjezna.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo ne može u istu rečenicu sa Rockyjem. Ako govorimo o inspiraciji onda je to Raging Bull, koji je daleko bolji film.
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Film je biografski koliko znam. Inače dobar je film.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Odgledao Red sinoć, onako srednja žalost. Da nije onih glumčina film bi bio preloš.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

  19. Esh

    Esh HWB

    Onda cemo doci do zakljucka da se svi borilacki filmovi snimaju po istom principu ;)
     
  20. extibo

    extibo Komšija