Unreal Engine 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jun 9, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Zasad izgleda dobro ali mi vise zanima kako ce moj hardwer reagovati na ovo, i kad izlazi UT4?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ide dobro na GTX 680, a generalno je engine namijenjen za slijedecu generaciju konzola. UT-a nema ni na mapi.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Pih bas me neka nostalgija uzela kad sam vidio, sjetio se q3 arene i ut-a :smt003
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bilo bi lijepo kad bi izbacili i ut4 :D
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Unreal engine nikad nije bio zahtjevan za hardware.
    Po meni to je najoptimizovaniji engine u razvoju od svojih pocetaka do danas..
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Svako ko je otvorio Unreal Editor zna da to nije tako. Unreal Engine nije zahtjevan ako ces stavit mrljavo osvjetljenje za konzole, ali ako ces iskoristiti njegov pun potencijal i osvjetljenje podesit da bude kao u Doomu 3, FEAR-u ili ne znam ni ja cemu vec, onda se stvar raspada po savovima.

    Ako se ko sjeca Unreal Engine 3 prezentacije iz 2004. mi nikada nismo dobili igru s takvom kvalitetom grafike. Ista stvar ce biti i s ovom verzijom.
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Dobro, Tale vjerovatno i misli na igre koje su rađene na tom enginu do sada, meni prvi Batman pada na pamet što se tiče detalja i optimizovanosti.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i drugi batman je na istom engine-u i super optimiziran cak ima i dx11.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Unreal tournament ,MOH-A ,MOH 1 su iz UE3 engine-a i sve blista i nije nesto tesko za hardware,i Homefront je u istom enginu al jos malo nalickan pa su konfe skripale :)
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista


    Ma i mislio sam na oba Betmena, već pogrešno posložio rečenicu :D Prvo mi je to palo na pamet, is what I meant to say :smt003

    Ulazimo u off-topic mojom krivicom hehe, a što se tiče novog engina, vjerujem da će i nafurat neke ljude da kupuju noviji hardver, možda čak da počnu igrat igre na PC-u, ko zna. Doduše, next-gen konzole...
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    Treba reci da ce vjerovatno izaci editor za UT 4 engine, do sada je bilo pravilo od EPIC-a do za svaki novi engine izadje editor.
     
  13. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

  14. RaP

    RaP Komšija

    Ue4 najperspektivniji engine zasigurno, neznam sto je za sljedeci mass effect izabran frostbite engine,
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedino bi mogao porediti FB3 VS URE4 kada na ovom drugom izbace neku igru. Jedno je prezentacija a jedno gameplay. Sa druge strane EA posjeduje frostbite engine. Nije zvanično objavljeno ali po komentarima DICE develepera, kako nemaju sva prava na frostbite, da se zakljuciti da je EA vjerovatno finansirao razboj engine-a te ima neka prava na njega.
     
  16. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Zaboravio si Riainbow six Vegas... 8)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    da, novi Dragon Age i nasljednik Mass Effecta ce biti na FrostBite engineu.
     
  19. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ovo fenomenalno izgleda. Ali baš ne očekujem igre sa ovakvim vidom grafike ili ako budu, trebat će nam grafička stanica xD :)
     
  20. RaP

    RaP Komšija