Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Kako ko, ja sam vidis i u Ventu nesto pokusavao iako je kuciste pravo tjesno bilo, a tek kad bi napojnu vidio odns kolicinu kablova zacudio bi se kao sto sam se i ja cudio da je kuciste koliko toliko cisto od kablova bilo!!! Sve u svemu, nije neki fazon pokazivanja i furanja, samo sam nanijetio da nema kablova, i vjeruj kasnije kad cistis konfu od prasine dosta je lakse kad nema sta da ti smeta...
     
  2. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    [​IMG]
    Uskoro leti IDE DVD-RW ide mi na zivac IDE kabl ali pravog cable menegmenta nista bez modularne napojne,primjer kod mene kabl za napajanje cpu ide preko ploce bezveze jos bruku posla imam na kucistu kablova na sve strane 4 12cm ventilatora plus dva 23cm kablova na sve strane neonke i njene glupe napojne ITD :(
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uf ja konto da ja jedini imam spejssatl.
     
  4. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    ma trebao bi preko jarana dobit iz poljske kratke prave crvene neonke i grilove i musketira vu metar.
     
  5. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ovo su slike kompa mog jarana Alema koji je idealist sto se tice cable mennagmenta.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dobro ti mozes gledati u ovo, kod mene sve jedne boje pa kontam da skinem diode sa ovih sto su bas svijetli, i kada pises dva posta jedan iza drugog u kratkom vremenskom razmaku koristi [​IMG] da ne zatrpavamo temu bespotrebno.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    ok kasno se sjetim ma zaboravim :)
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kod mene Antec ventilatori još nisu prozujali, cak ni stari starinski TT ventilator.
    Dok evo ovaj AC vent koji se vrti na 1000RPM prozujao za 6 mjeseci.
    Sva sreca pa je samo bilo potrebno podmazati lezajeve.

    Ali opet ne mogu vjerovati da je životna vijek AC ventilatora toliko kratka.
    Jel to samo kod mene slucaj ili jos neko ima problema sa lezajevima kod AC ventova?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ih imam par komada vec oko dvije godine i ne cuju se nikako.To je kod tebe sto bi se reklo izolovan slucaj.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Ovo prevazilazi i level kiča.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo opet sam malo dotjero kablove.... s onim selotejpom bilo ruzno :D

    a ovako bilo:
    [​IMG]

    ovako je sada:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. zalizani

    zalizani Aktivista

    Opet ti je ostalo malo na sredini. :D

    Evo kako je kod mene, a stranu gdje su kablovi ne smijem da otvorim. Bojim se da bi sve ispalo. :lol:
    [​IMG]
     
  13. GW

    GW Moderator

    Što li taj vent na dnu izbacuje zrak?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mora mi ostati na sredini jer nisam modovo kuviste, pa ne mogu pricvrstiti kablove gdje ja hocu nego tamo gdje ima rupa na limu :roll:
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Daj skokni do TZ da ti to isjeckamo, taman sam se stelnuo sa dremelom :)

    EDIT: ej ljudi ima li kod nas gdje uzeti ovog Cable Sleeving Material, je li vidio ko gdje. Termobuzir sam pronasao u Bingu onaj komplet raznih debljina dodje 15tak KM, i to sam kupio samo da jos nadjem Cable Sleeving Material, nebitna mi je gustina pletenja. Ili ako ko ima ideju odakle bih ga mogao skinuti, jer citav servis sam pregledao i sve crknute napojne su uglavnom kineske nigdje powerline ili silverstona sa ovim sleeving materijalom odakle bih mogao svuci.

    [​IMG]
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cccc ti bi samo sjeckao :p a nije loshe ni ovako, kako je bilo :lol:
     
  17. gold3n

    gold3n Novi član

    Mozes uvijek naruciti direkt od MNPCTECHa :)
     
  18. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Extibo Kic sta je to neznam ima bruku ljudi kazu vazan je hardver samo strpaju u kuciste kablovi na sve strane prasine da dobijes astmu cuj kic nidze veze :)
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Link

    Nimalo me ne cudi tvoje nepoznavanje navedenog pojma.
     
  20. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    dobro znam za tebe ti si expert izvini molim te