Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    odose mamine najlonske carape :smt003 :smt005
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    J..m ti cable managment i kada ga poce raditi, umjesto da sam ko dingospo iskoristio godisnji i upalio auto i furao po BiH ja se ..bem sa kablovima u Antecu 900 gdje ih je nemoguca misija sloziti, isjeko sam po kucista i vise mi je mrsko traziti kablove odredjene duzine da ovo poslazem kako sam ja zamislio. Veceras jos slike gotovog posla pa kako ispadne ispadne. Ko misli imati uredno kuciste neka ne kupuje ANTEC 900 uglavnom. :)
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Ma dobro ce to ispaasti, ali trebao si iskoristit tu prazninu i puci mu sloj crne, dosta bi urednije izgledalo...
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh konacno sam zavrsio pa da vidite, samo jos cekam 4-portni fan controler. Evo kompletan log, i moram reci da sam na kraju zadovoljan sa onime sto sam uradio :mrgreen:

    [​IMG]

    Znaci kada sam izvadio kuciste to je izgledalo otprilike ovako:

    [​IMG] [​IMG]

    Zatim je usljedilo lagano rastavljanje, sjeckanje, busenje, smirglanje, turpijanje, brusenje, ljepljenje ....

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    Onda sam to sve polako poceo sastavljati da bi to izgledalo na kraju ovako:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    U svemu ovome PowerLine napojna jedinica mi je izazvala najvecu zbrku jer je bilo jako puno viska kablova upravo od nje, tako da sam investirao u novu napojnu jedinicu (naravno modularnu) Silverstone 500W, i na nju prikljucio samo one kablove koji su mi potrebni. Kod ove napojne mi se isto tako svidjelo sto je moguce jako jednostavno mjenjati npr. duzinu izmedju dva sata konektora (konkretno napajanja) na jednom railu (slike u prilogu ispod), tako da sam mogao odrediti tacnu duzinu kabla koja mi je potrebna izmedju HDD i DVD. Ima jos tona toga sta bih mogao kucati, ali imate slike a slike govore same za sebe pa et bujrom koga zanima neka pogleda.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    Sve u svemu dobro je ispalo sa obzirom koliko sam se iznervirao danas, jer mi je bilo mrsko po peti put otici na posao po 4-pinski konektor da produzim kabl i sakrijem sa zadnje strane tako da je jedni kabl naprijed koji je ostao upravo taj 4-pinski koji ide na plocu, ali sam ga opet uspio dobro sakriti iza graficke kartice.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve super, ali opet si to sranje ostavio na memoriji. Korisniji ti je taj hladnjak negdje u ormaru.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma izvaditi cu ga uceraj mu, ionako je djaba dosao, a znam vec i kome cu ga dati, jer je sada protok zraka fakat dobar.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Dobar posao apdejt! Mozda jos da je neko farbanje unutranjosti ispalo + manje svjetslog bling efekta, bilo bi jos i bolje, ali u odnosu na pocetno stanje, evidentan napredak!
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Jos malo pa ce biti gotov projekat kojem sam dao ime "Black Hoe" :wink:
    [​IMG]
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uf, gledaj kucista kod Juke ljepota za sloziti kablove :) . Sto se tice moga farbanja i bling efekta, to mi je manje bitno jer se kuciste ne vidi, cak i da imam neonke opet se ne vidi evo slika stola ispod pa cete skontati o cemu pricam. Jbg danas koji god ventilator do 15tak KM da uzmes (naravno u firmi gdje radim) da valja ujedno i svijetli (a i ovi orginalni 3x Antecovi svijetle), osim noctue a nedam 30KM po ventilatoru Noctua ili ne. Jos cekam Microsoftovu Ergo tasaturu i vjerovatno dosta ulaganja u ovoj godini u comp.

    [​IMG]
     
  10. GW

    GW Moderator

    Woofer na stolu...klasična greška. :)
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nema veze, neka je meni na ruku pojacavanje i utisavanje a zvucnici nisu isli preko 10% snage pa sigurno zadnjih 5-6 godina :) .
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koliko znam novije "revizije" anteca 900 dolaze sa probusenim rupama za skrivanje kablova.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Istina, Antec je napravio dvije rupe za razliku od starijih modela koji nisu imali nista, ali to je jos uvijek nedovoljno. Glavna rupa bi trebala biti negdje kraj kablova od napojne, jer oni prave najveci nered.

    [​IMG]

    EDIT:
    I jos jedno brzinsko pitanje u pogledu smjera ventilatora. Trenutno mi je ovako, ima li ko kakvu pametniju ideju ??? Mozda ukoliko se moze okrenuti 7 prema gore i 5 da upuhuje ili je mozda i ovako dobro ???

    [​IMG]
     
  14. GW

    GW Moderator

    Imam ja jednu pametnu za tebe. Skini ventilatore 2,3, ram-vent i 5 ili 6 (ne oba) jer ti ne trebaju.
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uffff, ram vent sam vec skinuo zato ga nisam ni pisao, a buiduci da ce svi ventilatori raditi na minimalnim postavkama oko 550 rpm, gdje se prakticno "skoro pa ne cuju" ja ne bih vadio ove ventilatore, pogotovo sto comp skoro uvijek radi 24/7, neka hladjenja samo na malim rpm, mene samo interesuje da li se bolje moze napraviti orjentisanje vent.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo kako to kod mene izgleda :smt003

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. GW

    GW Moderator

    Zaboravio sam spomenuti onaj sa strane. I on se može skinuti komotno. :)
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    @kolinsb
    Intake i outtake ventovi na vrhu kućišta?!
     
  19. GW

    GW Moderator

    Ovo u IT Computers stilu. :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    @apdejt, ja bi ostavio samo broj 1 i 5. Ostali mogu komotno napolje :D I 7 ako je to sa cpu-a.
    A sto se tice one prijasnje slike "radnog mjesta", dobra je ona tastatura, drugarica mi ima istu, samo sto ima backspace manji od obicne tipke, stalno ž pogadjas :)