Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Cim mi stigne fan controler sa ebaya i ja ga cekam ko ozeblo sunce, zapeo sam i sa kablovima dok on ne stigne, a i sa kontrolom obrtaja.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije problem u softwareu koji ti prikazuje ocitanje nego u senzorima za citanje.

    Najpouzdanija metoda od svih je tzv "prst metoda" :D raspalis prime jedno 20min i onda dodirnes bazu coolera i ako te opece nije dobro a ako je samo mlako onda je uredu.

    A za slucaj da cooler ne lezi na procesoru kako treba pa tako se ni temperatura ne prenosi na bazu coolera podesi temperaturu za gasenje racunara zbog pregrijavanja procesora na jedno 50-60c i opet raspali prime.

    Senzor za to ocitanje se nalazi u socketu a ne u procesoru pa ces znati jesu li temperature procesora OK.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Ima li ko sa foruma da digne slike HAF-a da vidim kako ste odradili cable managment, treba mi par ideja prije nego sto se bacim na posao...
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh prodao sam PowerLine, i uzeo Silverstone 500W modularno, ali sada imam problem jer mi je kratak napojni kabl koji ide na plocu. Je li itko kod nas vidjeo kupiti ovaj produzetak u Tuzli ili eventualno Sarajevu.

    [​IMG]
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Malo prije bio u gradu da uzmem one vezice, ajd rekoh do ELECTRONIC CENTRA da odletim da vidim imal crnih sata kablova, imaju ali 7,50KM po komadu, neuzeh kontajuci da je skupo???
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasta je nego skupo. 3-4KM kapak.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Eto ako oce neko da se mjenja za dva providno plava sata kabla da mi da dva crna!!!!
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Chop Shop drugi dio :)

    Danas sam se opet bacio na posao. Ubacio sam Silverstone 500W modularno napajanje i vise nego upolovio broj kablova u kucistu, morati cu samo jos neke kablove na napojnoj nalemiti i produziti tipa 4-pinski konektor sto ide na plocu. I Antecove orginalne ventilatore cu isto tako produziti (mislim na kablove) tako da ih mogu sakriti po ivicama, elem na kraju "nadam se" da ce samo ostati vidljivi SATA kablovi i eventualno jedan 3-pinski sa ploce do hladnjaka, a i njega cu sakriti koliko mognem. Evo usput i dvije slicice brusilice u akciji.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kompletan log sa svim slicicama cu postaviti dok sve bude gotovo, nadam se sutra.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam danas malo sredio kablove, tj. sve prebacio tamo na drugu stranu i polijepo po limu. zaista problem stvaraju predugi kablovi koji dolaze iz napojne kao sto je moja Silverstone ST50F. kablovi su dugi pola metra, pa ti to nemas gdje ni staviti, a viska su mi 2 rail-a sa po 3 molexa i na jednom railu sa naponskim sata imam prikljucenu optiku, tj. 2 konektora su viska.... jedva sam to nekako polijepio selotejpom po limu. zajebo sam se pravo sto nisam uzeo modularno napajanje.. na napajanju imam dva 4 pinska konektora, ali sam na plocu ubo samo jedan, dok drugi nisam. na njemu je kao crni poklopcic, pa to nisam nikad ni dirao. ovaj kabal daje struju procesoru, koliko ja znam. da li imam potrebe prikopcati i ovaj drugi na plocu? (ukloniti plasticni poklopcic sa konektora na ploci)

    [​IMG]
     
  11. GW

    GW Moderator

    Pa ako ima 8-pinski konektor na ploči, stavi ga. Nije neophodno naravno ali ako je već tu...
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    valjda mislimo na isto :) sta dobijam prikljuckom i ovog drugog? :D

    [​IMG]
     
  13. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Evo i ja ubo novi RAM pa sam uradio mali photo shooting. :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Poprilicno dobro sklonjeni kablovi s obzirom da imaju dva fan controllera za ukupno 6 ventilatora i jedan toplotni senzor... Otkako sam HDD montirao sa gumom koristim samo jedan kabal za napajanje HDD-a i ODD-a tako da je to pomoglo sa cablegamijem. :p
     
  14. GW

    GW Moderator

    Uredno brate. :D
    Samo ti baš i ne trebaju ti svi ventilatori. KOmotno možeš izvaditi jedan naprijed i jedan nazad bez gubitka hlađenja.

    kolinsb, dobićeš rasterećen 12V kabl i otprilike ništa više jer te žice svakako idu iz jednog mjesta i završavaju na jednom mjestu. Jedan manje kabl da vidi u zraku možda...
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    lako je tebi Blowfish, kad imas malu plocu, kad imas jednu optiku i jedan hdd :smt003 kod mene ploca ogromna, 3 hdd-a, jedna optika, kamara kablova s kucista na plocu (indikatori, prekidaci, usb, externi sata, mic+out....), ogromna graficka i Vendetta 2... ogroman ram sa pasivcem hehehe pa sve veliko da bog sacuva. ploca mi skoro pa dira napojnu u CM690 :roll: zaista je kuciste puno kad ga pogledam :smt005
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Daj da vidimo. :p
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nemam baterija za digitalac, a inace bi :) mozda sutra kupim baterije pa uslikam :)
     
  18. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Koja izvlakusa. :mrgreen:
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    http://www.themodbrothers.com/viewtopic.php?f=24&t=503
    Evo lik odradio extra cable managment u HAF-u pa pogledaj, ja slucajno naleti, pa reko da postam znam da ce ti nesto zapeti za oko.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Svidja mi se ovo, dobro je skonto ovo s buzirom, taman par ideja,nadam se da cu sutra pocet da sklapam pa do sub da bude gotovo, pa posaljem malo kvalitetnijih slika...
    hvala brate :wink:

    Evo jedne preporuke za vlasnike HAF-a, na lagan nacin drzat koliko toliko prasinu van kucista :wink:
    Uzeto sa overclock.net iz threada: The Cooler Master HAF 932/922 Club
    http://www.overclock.net/6332377-post703.html
    Identicno sam ovako uradio, stim da mi je na ovoj 23ici sa stranice samo jedan sloj najlonke, ali na slican nacin presvucena i stavio sam onu zastitnu resetku...