Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by FreAk., Jun 11, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A to sve ima veze sa ovom temom kako?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta? G35 50 kermi? gdje ? hocu i ja onda to
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Haj Boga ti ne trazi svaku manu u mojim postovima,fino znas da sam mislio na dodatnih 50km ova u odnosu na siberiu v2,jest ja mislio da je G35 50 km ova,haj Boga ti ne peglaj i ne pocinji off topic,sry na ovom mom..
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    nisam znao da mislis na siberiu, reko zbilja pala cijena g35 ili negdje popust pa htio da ugrabim
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ljudi da ne otvaram novu temu tražim pomoć za jedan veoma iritantan problem koji me zeza već dosta vremena. Radi se o tome da mi zvučna SB audigy 2 ne daje zvuk. Zapravo daje pri bootanju ali čim se starta hw64info sa sistemom dođe do onog dijela kad očitava senzore i tu gubim zvuk. Na aimpu mi bude zvuka kad naštimam da device bude audigy kartica ali yt nema zvuka npr. Imam osjećaj ko da chrome nije postavio audigy karticu kao defaultnu. Disejblo sam u dev manageru ove ostale zvučne od grafičke, realtekove zvučne itd. Imam i ovaj dfx na aimpu možda i on zeza. Ako ko ima kakvu ideju neka javi dok nisam sve batalio i vratio se na realtekovu integrušu s kojom nisam imao nikad ovakvih problema. Poslije zezanja proradi uvijek skoro al treba mi 5-10min...
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    forza probaj na nekom drugom browseru,ako bude uspjesno radilo onda instaliraj zadnju betu chroma.I mene je jednom zezalo,a sad sam sretni korisnik Ubuntua,heeh.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozdrav raja!

    Planiram kupiti si dobre slusalice moze i headset ali nije obavezno jer imam odlican mikrofon u logitech kameri pa mi zaista nije bitan. Imam i dobru zvucnu XonarDS tako da ce imati na sta raditi kako treba. Sta se moze uzeti kod nas za nekih 100km ili nesto malo gore dole. Koje modele da gledam i u kojim radnjama,takodje ako neko ima nesto dobro da ne koristi iz nekog razloga i zeli mi prodati moze i ta opcija al nek me kontaktira na PM da ne zatrpavamo temu ovdje.

    Znaci da jos napomenem ne zanimaju nikakve inear slusalice.
     
  8. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Moja preporuka za PreSonus HD7.

    http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 5&art=5840

    Ja sam prezadovoljan. Jeftine, udobne, dobar zvuk...
    Negje sam čitao neke testove i poredili su ih sa mnogo skupljim Sennheiser slušalicama i pokazale su se odlično, čak i u nekim testovima bolje. Ako nađem taj test postaviću kasnije link.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja sam procitao neke review-e i odusevljen sam,cak je i cijena na newegg-u veca nego ova nasa a kritike su odlicne (5 jaja :) )

    Nego gdje ih kupiti? Ima li ih Doboju,to mi je najblize,zivim u Gracanici kad sam u Bosni.
     
  10. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Ja sam svoje kupio u Artistu u Doboju. Opet provjeri telefonom imaju li ih na stanju.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj logitech g230. Vidim da ih hvale, nisam ih probao ali ih kontam nekada uzeti pa proguglaj kakav review.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U plusu te g230 cca 150km a ove sto je kolega naveo u artistu 69km,a na newegg-u g230 $39,99 a ove druge $59.99 tako da mislim da u ovoj dvojbi logi nema sanse. Sta vise taj artist ima izuzetan izbor profi slusalica u klasi do 100-120km tako da cu se ovo dana dok sam jos u Africi se zadati da istrazim net i da odaberem najbolje po iskustvima user-a mada ovo sto sam do sad procitao te od 69km su najbolji izbor.
     
  13. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ja sam uzeo CM STORM Ceres 400, 85 KM (U lokalnog E dilera ba), meni udobne, zvuk sasvim OK, na mikrofon mi se niko nezali. sve u svemu solidne za ono sto mi je trebalo...
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Trenutno koristim Steelseries 3H. Mikrofon se uvuce tako da ne smeta kada se ne koristi a mogu da se ovako sklope takodjer radi lakseg hendlanja na putu.

    Nisam mnogo promjenio HQ slusalica "sa kapicama" ali sam dosta zadovoljan sa njima. Jedina mana jeste sto je slabiji bas te sto su kapice manje i ne prekrivaju cijelo uho. Moze nekada da zulja a nekada ih opet nosim preko 2h i sve ok. Zato ciljam na g230. Ali sa cistinom zvuka i sa srednjim-visokim tonovima sam jako zadovoljan.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    zna li neko gdje mogu kupiti spuzvice za G35,pocele mi se guliti ove i to dobro,pa opada i to..ako se ne mogu naci ovdje ili naruciti da ih onda presvlacim i sam iskombinujem nesto..

    ovo mi treba :

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne sumnjam da ce i te logitech G230 ponuditi kvalitetno iskustvo ali ovo par dana kako citam o slusalicama i iskustvima drugih sve vise zelim slusalice nekog audiofilskog branda a ne neke iz programa racunarske periferije. Takodje mi opasno smeta sto su te Logi slusalice na netu 40 dolara a ovdje vise nego duplo skuplje,juce sam ih na plusovoj stranici vidio i bile su 140 i neka marka za gotovinu dok danas evo malo jeftinije 128km

    http://www.plus.ba/proizvod/slusalice_logitech_g230

    Ipak se za te pare u ovoj muzickoj prodavnici sto je kolega gore naveo moze uzeti bolja roba,definitivno ne lijepsa ali sigurno bolja.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma cijene su smiješne, i meni se ne daje preko 100KM. Necu ih uzimati skoro pa se nadam da ce cijana ici dole.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma katastrofa je davati 130km za STEREO sluske,pa ja G35 skoro kao nove platio 150km a G230 im nisu ni do koljena..
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker