Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by FreAk., Jun 11, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobar ti je xonar ima ga Dino kaže da je odlična.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Obe su Xonar :D

    Koju uzeti, pitanje je - odnosno dali uzeti neku trecu?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uzmi DX,jer ide na PCIe i bolja je za buducnost.Ja imam DS koje je slabija kartica od DX a opet je odlicna.

    Jos jedna od boljih u zadnje vrijeme je i Sound Blaster Z pa vidi kako stoji sa cijenom.Uglavnom sa Xonar DX neces fulat.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Cijene sve tri su tu negdje u par eura, doduse ovaj Sound Blaster Z je malo skuplja a i nemaju je u svim prodavnicama.

    Nista, DX it is.

    Ovo DX/XD nebi trebalo znaciti nista lose? Jedno 60 eura kosta - da potvrdim samo:
    http://www.netonnet.se/art/dator/kompon ... 2012.7086/
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jedino kako vidim na slici ova ti je "low profile" pa vidi ima li u paketu i normalni bracket.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Package Contents
    XonarTM DX 7.1 Channel PCI Express Audio Card
    Driver CD (including Portable Music ProcessorTM Lite and RMAA V6.0.6 utilities)
    S/PDIF TOSLINK optical adaptors *1
    Quick Start Guide

    http://cdon.se/hemelektronik/asus_xonar ... Components

    Imas tu par slika, cim potvrdis da je to to ja kupujem.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je to,treca i cetvrta slika pokazuju da ima i standardni bracket. Samo napred i uzvaj.Javi utiske.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Narucio - hvala na savjetima! Javim utiske (i ako bude kakve eventualne razlike :D)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Evo da i ja prijavim da sam kupio slusalice.I da sam budzet prebacio samo za duplo :D

    Radi se o njemackim UltraSone HFI-580 slusalicama. http://artist.ba/mex/artikal.php?art=4741

    Malo je reci da je zvuk fenomenalan.Malo je ih je teze pogurati obicnim onboard zvukom al XonarDS i Audigy ih guraju odlicno.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobro si ga poduplao. :D
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Čestitam kolega na sluškama. ;)
    Ja sam svojevremene (kada sam kupovao slušalice, što je bilo prije oko 2 godine) razmišljao između Denon D2000 ili Ultrasone 780. Uzeo sam Denona, pošto me privukla njegova udobnost, a svejedno oba imaju dobar zvuk.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala kolega,tacno da je Ultrasone nesto neudobniji medjutim kroz par dana koristenja pritisak malo popusti i earpad-ovi se prilagode glavi i onda vise nema problema. Te Denon slusalice su prva liga,samo su isto tako i uzasno skupe a vec ih je i tesko naci.
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Moze li neko preporuciti wirelles slusalice sa mikrofon, da su sto povoljnije a da nije neki kineski krš
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tesko ce jeftini wireless da valja, kolega je imao neke wireless od stotinu i nesto km i stalno je prekidalo.


    Kod mene logi rade ko flak, za 4 mjeseca svakodnevog koristenja niti jedan prekid.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Meni iza 2 zida Logitech g930 pocnu tek prekidati, u drugoj sobi (10m udaljenost) kroz debeli zid ne prekida, tek kada odem dalje od toga.

    Puno su lakse na glavi od G35 koje sam ranije imao a o izdrzivosti baterije ne treba pricati. Na kraju se sve svede na to koliko para imas na raspolaganju jer sa manjim budzetom ide I slabiji kvalitet.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda PAX driveri neće na 8.1 windows niti će biti podrške ubuduće. Bar ja nisam uspio nema šanse instalirati tako da koristim od WDM od windowsa koji povuče preko update, Audigy 2 je u pitanju. Šteta.
     
  17. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    imam i ja Xonar DS odnedavno, koliko one vrijede sad?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja je platio 50km prije 2 godine. A recimo nova DG je 70km tako da i sad DS ne bi trebala biti ispod 50km.
     
  19. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    odlično, ne treba mi a uskoro neće bit ni mjesta više za nju