Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by FreAk., Jun 11, 2009.

  1. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Pozdrav..
    Namjeravam da kupim neke slusalice i zvucnu kartu, vise zbog kvalitetnog zvuka i slusanja muzike pa onda za igre.. Sta biste vi preporucili da se moze nabaviti ovdje kod nas..
    Cijena nije toliko bitna..
    Ono sto imam na umu su slusalice Razer Megalodon kada dodju u prodaju ili neke od Fatal1ty headseta (Fatal1ty Professional Series Gaming Headset MKII) i zvucnu Razer Barracuda ac-1 ili neku Fatal1ty Sound Blaster seriju?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :lol:

    X-Fi zvucne su sasvim OK, osim Xtreme Audio (nije X-Fi cip na njoj) - nema potrebe placati te super-kul zvucne sa EMI stitovima (ROFL). Razer megaloman i fataliti uber mega pro padaju ko kruske naspram Sennheisera :mrgreen: Ako su bas igre i glasovna komunikacija bitne, onda Steelseries 5Hv2.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako novac nije problem, Asus Xonar, bilo koja varijanta, daleko bolja opcija od x-fi. Sto se slusalica tice, koliko para toliko muzike. Iako cijena nije bitna, reci ti nama prvo koliko para si spreman odvojiti, da znamo o kojem segmentu pricamo.
     
  4. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Ne zurim sa kupovinom slusalica i zvucne ali cu prvo uzeti neke slusalice i za njih cu izdvojiti do 300 KM manje vise. kao i za zvucnu, i uzmite u obzir na stvari koje se mogu nabaviti kod nas u BiH...
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Recimo sennheiser hd555. Trebalo bi da se mogu naruciti u electronic centru na marijin dvoru. Eventualno sa ebya-a.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ima u rasi hi-fi slusalica, taman da te tri stoje utopis.
     
  7. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Gdje je to "u rasi".. :D

    A je li Creative X-Fi Titanium Pro series dobra zvucna karta i koliko je ona napredna u odnosu na obicnu integrisanu zvucnu kartu 5.1 koju ja imam?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    http://www.rasa.ba/

    A za tu zvucnu, nemam pojma po nazivu mi djeluje kao njubarizam teski.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bezobrazno je dati vise para za takvu nabrijanu karticu pogotovo ako ces korisitit slusalice.
    Obicna Xtreme Fidelity Music je dobar izbor za malo para.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve x-fi (osim extreme audio) su odlicne kartice sa ocajnim driverima. Kad se vec moze priustiti, pored xonara ni jedan xfi nema sanse.
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Da ne otvaram temu, moze se i ove postavtaviti pitanje. Gdje kupiti u Sarajevu Creative zvucne kartice, gledam ponude lokalnih firmi, najbolje sto imaju su neke USB zvucne i cmedia do 25 KM??
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najbolje ti je pokušati sa oglasima.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Neces naci nigdje "na polici". Jedina varijanta ti je da odes u firmu po zelji koja kupuju od KimTeca ili CT-a i kazes hocu taj i taj model, sacekas n dana i to je to. Naravno, ja bih narucio s neke online trgovine vani.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je iko vidio Xonar D1 u lokalnoj ponudi? Nadjoh D2, ali je itekako poskupo. Ima li neka online alternativa koja salje ovamo i prima Paypal?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Naravno da ne :D
    Uzmi s ebay.co.uk, ima ponuda tipa za 80-tak funti D2X.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala, pogledat cu ponudu. Fazon je jos i u tome sto mi odgovara samo D1 i D2/PM zbog PCI slota (PCI-E blokirala graficka nazalost).
    Syss - kakva je situacija u Zg-u ovim 'ardverom?
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma da, to je ta cijena otprilike za D2. Ovdje je oko 3.5 stoje. Potraga se nastavlja za D1. Hvala puno drug...
     
  19. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Evo da ne citam bas sav forum sto se tice slusalica. Sony bezicne sluse neznam koji model tacno ugl. u Mobil mediji 150 KM su kostale i jos su bezicne. Sluse su san snova imaju punjece postolje, nemaju mikrofon ali to je na slusama i onako smece :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ocito si imao puno iskustva sa slusalicama :) Mogao si makar navesti model ako si htio vec da izneses neko misljenje.

    Ja sam neki dan vidio auto kod Skenderije, VW, ne znam model tacno, al' pravo jak, zute boje...