Velike razlike između temperatura jezgara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam kako je za ostale hladnjake i paste ali u manualu Noctua hladnjaka sve fino pise kako montirati i kako nanijeti pastu, znaci samo u sredinu 4-5mm, jbg valjda znaju najbolje jer oni su je i napravili. :)
    http://www.noctua.at/pdf/manuals/noctua_nh_d14_manual_en.pdf
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    dmr
    Znas li mozda kako idu jezgre kod Gulftowna?
    reventon probat cu jos pritegnut, nego bojim se previse da nesh ne pukne, jer je cooler tezak.
    pionir mozes malo detaljnije te nosace objasniti, na sto konkretno mislis?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesil skinuo onu gumu sa backplejta?
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam je ni stavljao. Hvala dmr, AS 5, znaci povucena je vertikalna linija. Ostalo mi je jos par stvari da probam, ako nish ne rjesim, ubacujem i7 970 stock hladnjak pa cemo vidit.
     
  6. ne znam sto se peglas,odnesi nekom sa foruma ko je iz Sa,pa nek ti rijesi to da se ne zajebajes ako vec nisi u toku.izaci ce ti neko u susret..ljudi smo,nismo pitari..
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma šta ima nositi pa nije smotan nanijeti pastu i zavrnuti 4 šarafa ili šta već? Ako je hladnjak težak položi kućište horizontalno da se uvjeriš da je dobro nalegnuo.
     
  8. pa vidis da se lomi nesto...zato kazem
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad kad sam 8800 GT ubacivao provjerio sam zategnutost, ne moze vise, do kraja je zategnuto, sutra probam polozit kuciste pa javim rezultate.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sena, senzor ti laže zbog grafičke..
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj pls suti ako nemas sta pametno reci.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sena, mislim da je u svakom slucaju najbolje da pokusas sve drugo, prije samog poliranja ili sta vec...

    Reventon, Noctua pasta je (viskozna) gusta, ljepljiva i rasteze se...ja sam istisnuo iz tube malu kolicinu i potom je razvukao po procesoru i dobio "konusnu" liniju, a tackice sam stavio manje nego na videu... ali ...dmr je dao citavoj prici smisao ...

    Sena, pogledaj i ovaj video na 1 m 20 sec imas artic silver 3 ( nje 5) :
    http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4

    Sena, http://noctua.at/pdf/manuals/noctua_nh_ ... ual_en.pdf

    Mislio sam na "plastic spacers", one koje nose "mounting bars".

    Ove u gornjem lijevom uglu, 4 komada...sa slike :
    http://www.frostytech.com/ArticleImages ... racket.jpg
    http://www.candccentral.co.uk/images/C/c-343.jpg

    Ove plastikice su konusne i zaobljenje u uzoj gornjoj zoni. U prevodu, moraju biti postavljene kao piramide, siri ravni dio na MB, uzi i zaobljeni gore ..
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Provjerim pa javim kako su postavljenje. Sto se tice Noctua paste, nema teorije da se kap vise istisne, ima nje u tubi ali kao da se skamenila.
    EDIT: Evo sad polozio kuciste i opalio Prime95 Blend Stock i OC, razlika je manja za nekih 2C, ali opet je prevelika.
    I da pravilno su postavljene nogare, tako da mi jos ostaje jedan mogucnost, falican cooler na neki nacin.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni se ovo vise cini kao slucaj paranoje nego ista drugo.
    Ne bih ja skido cooler i zajebavao se s pastom ako sve radi kako treba nema teorije.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo malo sam istrazivao, cini se da je kod svih i7 970 3 i 4 jezgra hladnija.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja kako sam tebe skonto da ti je ta razlika od 10C nastala poslije zamjene kulera, kako sad to moze biti normalno ako prije nije bilo :D A inace uvijek postoji razlike ali je 10C previse! Evo kod mene kako izgleda.
    [​IMG]
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad sam se tek sjetio da mi je prvih desetak dana isto bilo i sa V6GT, pa se kasnije stabiliziralo. Vidit cemo dok se pasta malo sredi, ak i tada bude slicno, onda cu poduzet radikalne mjere.
    Evo trenutno: i7 970 Ovo je lagani OC, kod zesceg je razlika veca.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Te razlike u temperaturama jezgri su sasvim normalne za Intel Hexa Core procesor..

    Jedna ili dvije jezgre su skoro uvijek "hladnije" od ostalih..

    Jedino ako ne zelis da stalnim skidanjem coolera ne sjebes nesto na podnoziju za montiranje ili pak na maticnoj ploci.. :smt006

    EDIT: I kod mene jezgra br 2 je hladnija oko 5C u odnosu na ostalen (tj br 1) a jezgra br 1 je toplija za oko 3C tj. temperature su 63/58/60/60..
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zato se i bojim da stalno skidam. Valjda je sve ok. Na kraju krajeva ovo je ipak Prime95, u svakodnevnom radu i igrama temp su podosta manje.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U svakom slucaju trebas nabacitu neku pastu koja je rijetka pa se fino razlije po procesoru /cooleru i tad ce ti razlike biti najmanje. Bila je u Geenelcu prije neka noctua pasta,oko 20km,koja je strasno dobro razlijevala i nije muke zadavala dok je sa AC silver 3/5 uvijek muka da je naneses kako treba i da cooler sjedne propisno.