Velike razlike između temperatura jezgara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dino druze, ova pasta sto je dosla uz NH-D14 je kamen kameni, samo sam jednom uspio istisnut, mislio je iskorisiti za 8800GT, ma nema teorije. Ali pogledat cu tu rijeđu pastu.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znaš kako ja nanosim pastu? Nije baš konvencionalno ali je učinkovito. Stavim na sredinu procesora paste količinu kao kap vode. Zatim uzmem komadić najlona onog finog od kese i omotam ga oko kažiprsta tako da ne bude naboran već gladak na vrhu i onda razmažem jednako procesor. Znači to treba da bude tanko skroz tek toliko da hladnjak ne dira direkt proc da ima taj 'film'. Ali ako su ti temp u granicama normale a jesu ne sekiraj se džabe.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala, imat cu na umu.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ta metoda sa kesom na prstu nije dobra zbog potencijalnog stvaranja mjehurica vazduha, nekad sam je i ja koristio i uglavnom je dobra za cpue bez ihsa kada je površina kontakta mala.
     
  5. ma kapljica i razvuci karticom nekom,i cao,ne diraj vise
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne peglo se vise, svakako idem na novu platformu.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koju ?
    :D
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    SB ili SB-E, imam ponuda pa razmatram situaciju, mislim ova platforma je super, ali meni treba nesh sto se clocka kao ludo, jer u zadnje vrijeme samo i clockam.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Javi posto bude R3E i i7 970. [​IMG]
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Naravno. Bit ce popusti za raju sa foruma.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    moras biti lud pa uzeti od Sene plocu i proc kojima je dushu uzeo volt-modanjem i sl. vratolomijama [​IMG] [​IMG]
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne odvraćaj mi musterije :mrgreen: , nisam ovaj i7 970 puno tjerao, samo do 4.8 GHz. :mrgreen:
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ha, a mi tebe i cekamo na "slaboj nozi" :mrgreen:

    Nego, one temp. sto si postao, nisam gledao na koliko RPM ti rade ventilatori ?

    Mislim, jel full load od 1200 RPM na P14?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1300rpm je max. brzina.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Samo nek on provjeri kako je Y kabal spojio, jer samo 1 ventilator prenosi info o brzini RPM.

    Vidi jos jeli ti uvjek ventilatori rade u full load opciji 1300/1200, jer noctua ima 3 pinske (voltazne) ventilatore, nema PWM...

    NF P12 je 1300 rpm...nosioc Y signala (edit)
    NF P14 je 1200 RPM...Rotational Speed (+/- 10%) 1200 RPM :

    http://noctua.at/main.php?show=productv ... g=en&set=1
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Spojena su obadva fana na jedan konektor.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa naravno druze Sena, samo mislim da me nisi shvatio i zelim ti pomoci, izvini ako smetam.

    14 ventilator vrti maksimalno 1200 RPM, a 12 maksimalno 1300 RPM.

    Noctua ventilatori su spojeni u P-P vezu preko Y kabla od 1 centralne veze sa 3 zice, a koja se racva na :
    jedna strana Y ogranaka ima 2 zice,
    druga strana Y ogranaka ima 3 zice.

    Bios prima podatke o brzini rada ventilatora sa one strane Y ogranka koji ima 3 zice.

    Na tu 3-zicnu vezu bi trebao spojiti 12 cm ventilator i ona AIDA64 bi trebala pokazati kako se tvoji ventilatori vrte na 1300 RPM (od cega 14 radi na 1200 RPM).

    Mozda ti je 14-ka ventilator spojen kao nosioc signala i tvoja maksimalna brzina oba ventilatora je 1200 RPM, gdje je rad (protok) 12-ke ventilatora u tom slucaju manji...
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni bios prijavljuje 1300 rpm, a i koliko sam citao 120mm nema neki veliki uticaj, najvazniji je 140mm, također sam citao da ima podosta anomalija sa Gulftown senzorima.
    Ne smetas nikako, drago mi je sto mi pomazes.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nesto sam ovo par dana istrazivao, na zalost nisam sacuvao link, ali se radi o Intel overclock "K" i intel i5-2390T - procesoru koji ima 35 W TDP :

    - http://ark.intel.com/products/53448/Int ... _70-GHz%29
    - http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... g620t.html

    Na tom "nekom sajtu" sam procitao, kako "K" procesori "nemaju neke soli u sebi", osim prenosa snage sa ne-aktivne na aktivnu jezgru, kuzis !?

    Takav "fol" imamo na :
    http://www.intel.com/technology/product ... ch_demo+tb

    Tvoj procesor ima (slicnu) Turbo frekfenciju i vjerovatno se radi o "prenosu snage" sa ne aktivne na aktivnu jezgru...

    Na onoj slici sto si postao, nisam ugledao Prime test svih jezgri, mislim (koliko se sjecam) da opterecenje svake pojedinacne jezgre nudi Prime Blend test.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hmm, iskljucen mi je turbo, ali opet ne znam, narucio sam novu pastu Gelid Extreme, po onome sto sam se raspitao trebalo mi skinuti nekih 5C u odnosu na AS5, sto je dovoljno da vratim se u normalu.