Velike razlike između temperatura jezgara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sasvim sigurno nece skinuti 5C. Mozda 1C ili maksimalno 2C. Cak stavise, da namazes Nutellu imao bi slicne temperature kao sad. :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam bas, npr. sa NH-T1 koja je bila traljavo nanesena sam imao 3C-4C bolje tempove nego sa AS5, AS5 je stara pasta i ne moze se bas nositi sa quad-ovim, a kamoli sa hexa, ali eto javim nove temp kad stavim ovu novu pastu. Raspitivao sam se za AS5 kod ovih pro-clockera i vecina ih se slaze da je dosta losa pasta za zrak.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo nakanih se i stavih GC- Extreme pastu, i ostao sam prijatno iznenađen. U prime95 blend testu u jednom peaku temp se smanjila nevjerovatnih 17C na jednoj jezgri, temp u idle su također manje, oko 5C. Također radio sam i generealno ciscenje pa i to ima efekta. Sve ovo u odnosu na AS5. Tako velika preporuka za GC - Extreme pastu.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije ti to do paste 100%, nema šanse da možeš toliko dobiti. Eventualno par stepeni i to je to.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Postavke iste, 4.24 GHz, 1.375V, Full LLC. Sad sta je imalo efekta ko zna, mozda veliko ciscenje, ali opce je poznato da AS5 nema mogucnosti za ove jace proc, a pogotovo za OC-ani Gulftown.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prije da nisi dobro stavio predhodnu pastu.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stavio sam onako kako pise im pise na web stranici, jedna uspravna linija.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma gdje ba 17C razlika!? To mozda sto je danas zahladnilo :D, ili je ta AS5 izlapila skroz :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    E jbg sad ne tjeram nikoga da vjeruje, uslovi su bili isti, oko 20C sobna temp, Prime95 sam opalio nakon sto je prozor bio otvoren neko vrijeme i prime95 blend test 2, odmah na 97C sesta jezgra, i opalim ja prime95 opet nakon nekog vremena jer znam da AS5 ima cure time, i opet ona ode na 97C, danas opalim prime95 blend, test 2 ode na 80C.
    Jedino da nije previse stara ova AS5, jer nije moja pasta nego od jarana.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uf 97. Definitivno nešto nije bilo uredu prije.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ma de ba, cooler nije bio dobro postavljen :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Par puta je provjeravano jeli dobro nalegao. Nije atomska fizika.
    I da, kako ti znas kako je cooler bio postavljen u mom kucistu?
    Napredna telepatija ili nesh drugo?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Smiri se Sena, cestitamo, narusio si zakon fizike, jesi sad sretan? Ne treba biti vidovita Dzemila da zakljucis da toliko stepeni razlike nije do termalne paste.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa u prvom postu sam rekao da sam radio generalno ciscenje, sad sto ti ne citas i samo gledas kad ces pokrenuti neku diskusiju protiv mene to je druga prica.
    I da, ja pricam sa argumentima, ti ne, kad budes imao argumente javi se, pa cemo voditi inteligentnu diskusiju, a to tada bye, bye.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ja kazem smiri se on jos gori :D Naravno da je diskusija gotova, kad nemamo o cemu diskutovati.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne moze ciscenje cooler-a koji je u funkciji tek nekoliko mjeseci da spusti temperaturu za 17C..

    A nikakva termalna pasta niti "curing period" iste ne moze to da ucini..

    Jednostavno ili cooler nije dobro postavljen ili je neispravan senzor pa pokazuje razlicite vrijednosti..
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Hajde da malo smirimo strasti. Upozorenje za obojicu. Sena prestani se ponasat kao dijete da ne bi bilo sankcija.
    Eto 10 postova ode u zaborav. Stvarno treba malo vise kulture na forumu.