1. abasi

    abasi Aktivista

    Sto ?

    jeli nisu butabilni zajedno na jednom racunaru ? ili sta ? :?:
     
  2. Xan

    Xan Aktivista

    LOL

    ubitačna kao ubija sve viruse i crve :p :wink:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    kao sto Xan rece: )
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    AHA , e bas vam HVALA ! :)
     
  5. Pinky

    Pinky Aktivista

    Moras pod obavezno da instaliras patch, tacnije SP1, za IE6.0, pa onda instaliraj patch za Blastera, sve to imas skinuti sa microsoft-ovog site-a. I onda nema zime sto se tice Blaster-a, jer mozes do sutra da formatiras, a kad odes na internet, mozes ga pokupiti u sekundi.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    kaje to msblast? :D :D
     
  7. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ma virus sta ce biti ....koji upada preko porta 134 ... Dakle pojavio se prije mjesec ili dva i sada zarazio nema koga nije ...nego lijepo tu ima http://www.symantec.com ili http://www.microsoft.com i tu je rijesenje problema 8)

    W32.Blaster.Worm :!:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma nemoj me ozbiljno shvaćat :D

    nisam ga nikad dobio, pa malo cimam :oops:

    e kad smo već kod portova... tko zna neke "poznatije" portove. znam da je telnet 25, iexplorer 80, ftp mislim da je 21...

    i još nešto... sad ne znam jel se netko kuži u routere ovdje, no uglavnom. spojim 2 kompa na switch, pa iz switcha na router, to isto napravim sa druga dva kompa i routere međusobno povežem sa serijskim kabelom (jedan ima postavljen clock i simulira DCE). e sad dolazimo do problema... kad pingam iz command prompta, vidim i router na drugoj strani i 2 kompa "iza" routera, isto je sve ok kad pingam iz hyperterminala (routerova konzola), ali mi je sve to qrac kad ja te kompove ne vidim u windowsima kao kad ih povezujem preko cross/hub/switch... radi se o cisco 1700 routerima/catalyst ne-znam-broj switchevima.

    jedino znam da neki nezavisni programi tipa ftp rade... što uopće nije zgodno kao rad u windows exploreru, printer sharing, file sharing, veza na net-sharing i sl...
     
  9. n1dal

    n1dal Aktivista

    Takode sam znao par portova ,kao sto ih i ti znas...ali za ovaj 134 je vezan RPC ( Reproduct Protocol Call) - Mislim da je tako !

    A to pitanje je vomate tesko..jer nisam jos radio sa takvim stvarima :cry: :lol:

    Sretno i veliki pozdrav ;
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    da, cisco ti ima svoj operativni sistem kojem se pristupa preko... serijski port--->rollover kebel--->RJ45--->konzolni ulaz na routeru, sve se obavlja iz hyperterminala.

    ovaj spoj između routera serijskim kabelom (ne onim serijskim "vulgaris" za pc), preko smart serial porta routera na neki način simulira povezanost routera sa vanjskim svijetom... bilo to isdn ili dial up. a ipak ako recimo radim mrežu između dvije zgrade ili nešto sl. takav spoj bi bio poželjniji nego furat 50 utp-a na switch.
    mislim da cross ne bi tu pomogao tj. ne znam di bi ga piknuo... imaš isdn ulaz, konzolni ulaz, aux (nešto kao konzola, al brijem da je to za konfiguraciju routera preko mrežne kartice s pc-a) i fast ethernet za spoj na mrežu (vjerovatno switch). a i ovaj serijski kabel ima oko 60-ak pinova. :wink:
     
  11. Pinky

    Pinky Aktivista

    Routeri sa kojima sam ja radio imaju ujedno i 4portni switch, pa sam mislio da i taj ima nesto tako.

    Pa ne ide se djaba na 2-godisnji kurs za cisco sisteme :lol:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    a šta misliš od kud meni cisco routeri i switchevi? :D

    ja sam ove godine krenuo za ccna certifikat, ako bude to sve ok onda ću i na ccnp.

    al je školovanje prva liga... učiš prek neta, polažeš testove provjere nakon svakog predavanja, vježbe svaki put, labos je odlično opremljen i što je najbitnije zanimljivo je... uglavnom sve 5.

    ovo me zanimalo jer smo trenutno na teoriji i fizičkom spajanju uređaja, izradi kablova... konfiguracije routera i switcheva učimo u 2. semestru.
     
  13. Xan

    Xan Aktivista

    koji si faks završio?
     
  14. Pinky

    Pinky Aktivista

    Sve pohvale imas od mene. To je prava stvar. Mozda ti se i ja pridruzim kad zavrsim ovaj fax koji se ne pomjera vec godinama (zajeban neki temelj)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    bez faxa... srednja ruđer i sad ponovo tamo na cisco...

    znam da ću na faxu bit propast, tako da sam odabro ovo kaj me zanima, i tomu se mogu posvetit u potpunosti bez dosade... :D :D
     
  16. Spider

    Spider Aktivista

    Vidi,vidi sto su poceli da spamaju na ovu temu aaaa 8) 8) .
     
  17. Xan

    Xan Aktivista

    ja kad završim srednju onda idem na višu elektrotehičku, znaš onu na Voltinom...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    znam, ma ja sam i sa ovim zadovoljan... kad položiš ispit za certifikat dobiješ, naravno, certifikat (mislim da se priznaje u 100-ak zemalja) i piše se u radnu knjižicu specijalist za računalne mreže... što se mene tiće, ako mi to otvori vrata na neko radno mjesto, odlično.
     
  19. Xan

    Xan Aktivista

    ti certifikati su više kao specijalizacije za određeni dio računalne struke, ili?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    da, tako nešto... oni su dokaz da si ti sposoban i ovlašten za instalaciju određenog hardvera ili softvera (xp, w2k, macromedia...). a imaš sad i neki ibm-ov ace program za 25k kn, isto certifikat i ibm te (vjerovatno) stavi na svoje radno mjesto, al je zato lova stvarno velika.