visoko PIRAMIDA

Discussion in 'Generalna diskusija' started by agent007, May 2, 2006.

  1. agent007

    agent007 Novi član

    sta mislite imal sta od ovog ? sad stalno na TELEVIZIJI pa reko da staviim topic da vidim sta raja misli? :D
     
  2. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Pa ja imam direktan pogled na ovu stranu što kopaju sad. Nije plato nego ne znam koja je strana. Ali nije bitno. I porezali su ovo drveća da mogu kopati, stvarno napreduju. A vjerujem da je piramida 100% prema svemu što sam vidio. Pravi ravni blokovi ono baš. Al' eto opet kažu neki da nije. Al' kako god nešta su iskopali, a to nešta nije srednjovjekovni grad! :smt028 :smt029
     
  3. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    a jel to neko iz mase reko NARoDE HAJMO KOPAT GORE MOZDA STA NADJEMO DA NIJE SLUCAJNO PIRAMIDA :D
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    nesto sigurno jeste, jer previse je velikog pravilno izbrusenog kamenja da ne bi bilo nista, mozda nije piramida ali nesto veliko ce biti, kako bi to samo bilo dobro za ovu zemlju, izvuklo bi nas iz sranja, i culi bi ljudi za nas
    Meni veli cojk pricao sa Svedjankom i veli mu ona "Iz Bosne, pa kako to da nisi crnac?" :D
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ma **besh piramidu, neka naftu kopaju :smt001
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    ma neka piramide ,valjace to nama :mrgreen:
     
  7. wacko

    wacko Aktivista

    Mozda je kakav Hitlerov skriveni stab iz 1942 osto nista se nezna :mrgreen:
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    ma i ja sam furo da je nesto Titino ili od partizana ,al nadam se da je piramida
     
  9. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ma ljudi to je PIRAMIDA
    smijel se ko kladit ja igram 1 keca
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Kad je to tek objavljeno prosle godine zilo je javno rekao:
    ''Nema govora o piramidi!''
    Sada necu nista da kazem.Zasto?

    Iako sam ubijedjen da nema govora o piramidi,treba govoriti da je piramida.Kada sam malo razmislio i shvatio sta se sve u svijetu prodaje,zapitao sam se pa sto i mi ne bi mogli prodati nesto?

    Ne treba pobiti i ismijati Semira Osmanagica zbog ovoga.Treba mu dati punu podrsku.

    Velika greska je napravljena prije 20-ak godina.Tada je Roberto Salinas rekao da je Troja u Gabeli,a mi smo ga ismijali i napravili budalom.Turci bili pametni i Troju za sva vremena uzmu sebi i sada naplacuju ulaz 6€ :!:
    Troja je prije bila na uscu Neretve nego u Aziji.Ko je posjetio oba mjesta i citao Homera mogao se uvjeriti u to.

    To sto se nalazi u Visokom je najvjerovatnije stari ilirski gradic koji se nalazio na vrh brda zbog lakse odbrane.Prilaz do grada je bio poplocan i tu su se nalazile tzv.rampe kao u Starom Rimu.Sam pokazatelj koji ''naucnici'' prisustvuju iskopavanjima u Visokom govori dosta toga.Nema tu zvucnih imena,svjetski poznatih naucnika.Zasto?Zakljucite sami.

    Ovo iskopavanje ce se odugovlaciti nekoliko godina.Nece se reci ni da je piramida ni da nije.Za to vrijeme turizam ce se razvijati.Ljudi ce dolaziti.
    U Istanbulu je(za 1. maj) vec pokazana zainteresovanost da nekoliko stotina Turaka i Turkinja posjeti Visoko preko ljeta.Informacija iz prve ruke ;). (@Dzahdo-navrnut cemo kod tebe na kahvu.Mozda nesto i pazaris :) )

    Glavni protivnik postojanja piramide prof.Imamovic mora malo sebi udubiti u glavu neke stvari.Treba biti mudar i ovu stvar u Visokom prodavati po svijetu,pa makar to trajalo nekoliko mjeseci.

    Po meni,treba zabraniti da iskopavanja vrse volonteri(citaj amateri).Sta god da se tu nalazi moglo bi biti dovedeno u opasnost od nespretne covjekove ruke.

    Ja se raspricah o piramidi,a moram da citam ''Sporazum Cvetkovi Macek'' i '''Sestojanuarsku diktaturu''.:D:D:D

    vozdra
     
  11. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ako bude piramida bice super. Kazu ova je nasa veca nego one u Egiptu jer smo nju radili sebi. :mrgreen:
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Što je nagore naložilo se još ljudi po drugim gradićima, hoće i oni da šta iskopaju pa se traže brda najsličnija piramidalnom obliku. :lol:

    Ja bih lično, kao uostalom vjerovatno i svaki drugi normalni čovjek, volio da to bude piramida, mada je najvjerovatnije Zilo u pravu, biće da je utvrda koju su rimski legionari pravili na uzvišenjima za odbranu, a za šta im je uzor vrlo lako mogla biti piramida jer ima jednu najvisočiju tačku i lahko se brani sa sve četiri strane.

    Koliko se sjećam malo historije legije su bile vrlo vješte u gradnji puteva i utvrda raznih oblika (ili to bješe iz Rome Total War: Barbarian Invasion, hehe)
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sinoc mi komsinica kaze da je sanjala tri piramide,i da joj je ona sa treceg u kafi vidjela neke trokute.... :lol:

    Ako je piramida ok ako nije opet ok
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ja bio gore 8)

    Nesta ima ispod zemlje.
     
  15. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Bilo ne bilo dojdite vi đahdi na praksu jednu :smt067 :smt029 dobri vam smajliji ovi, da mi ih je na msnu. :mrgreen: Nego, ima u nas jedan profesor Šečerović on tvrdi da nije piramida, i računao je nekakve prema matematici jednakostranicne toruglove na toj piramidi i da usput obarao nas 18 na polugodištu :roll: ps. u petak prije maja donio nam kontrolni u kom su 4 pozitivne ocjene!
     
  16. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    predpostavljam da ti nisi medju tih 4.... ma Dzahdo okani se skole idi kopaj PIRAMIDU NEMA HLJEBA BEZ MOTIKE :mrgreen:
     
  17. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

  18. woland

    woland Aktivista

    nesto izgleda jeste, ali mislim da je prerano da se bilo sta tvrdi sa sigurnoscu. ja licno cu vjerovati da je bas piramida tek kada nekad u buducnosti skinu svu tu zemlju i kada se sve fino bude vijdelo. do tada, podrzavam kopanja i istrazivanja, daj boze da je piramida. :D

    a, sto se tice ovoga, ima jos jedna slicna prica: moj poznanik bio u australiji za vrijeme rata i kaze uciteljica u osnovnoj skoli povodom price o proslavi nove godine: "sada ce nam mali tarik ispricati kako djeca u AFRICI slave novu godinu!" :D
     
  19. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja ipak mislim da je prošle godine bilo prerano govoriti o ovome, sada nije prerano. Imamo dokaze, imamo sve, šta nam još treba? Još samo iskopati. Ako je ko gledao sinoć na NOVA TV epizodu serije NKL - Naša mala klinika. Pričalo se o piramidi, onda je Enis Bešlagić govorio kako je Ramzes ustvari Ramiz, zapravo sve su iznijeli iz viceva i prenijeli u seriju kao ozbiljnu stvar :) A za ovu 'piramidu' bila ona ili ne bila, više se zalažu stranci, i naše komšije nego naši građani i državaljani. Čisti primjer vam je u toj seriji, serija je iz Hrvatske, a scenarista je meni se čini Đuro - Branko Đurić. Bez obzira što je on Bosanac, živi u Sloveniji, ali ipak nešto čini da ovo promoviše. A ne znam onaj reditelj iz Visokog ja mislim da je rekao je ovo:

    "Debelim Sarajkama bilo bi dobro popeti se na piramidu, bila bi im odlična rekreacija" - gledao sam to na BHT meni se čini ili na RTV Visoko :mrgreen:
     
  20. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Vrlo lahko iste možeš i imati na MSN-u, javi se na MSN i pokazaću ti u praxi da može.