Web development - All about

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zoi, Nov 27, 2016.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Još uvijek ganjam. Pokušavam upast u Toptal.
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Preporucujem http://codefights.com/ ako neko hoce da vjezba.
    Svakih 24h bude neki novi zadatak, mozes birat medju 20 razlicitih programskih jezika i takmicis se protiv drugih.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na faksu sam desetke iz ovoga imao, cak sam i neke kurseve u Algebri pohađao, plaćao po 800KM i stvarno mi išlo od ruke. Al poceo raditi nešto skroz drugo u životu i sve pozaboravljao :)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Poz
    Da li bi bio mozda zainteresovan raditi na nekim idejama loklanog karaktera, znaci pokusati razviti neke servise ovdje? Naravno, ne full time ako vec stremis online zaradi :)
    Imam par ideja, trazim ljude koji se mogu pronaci u tome, pa mozda i neku firmicu otvoriti, zavisi kako bude islo...
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Re: RE: Re: Web development - All about

    Nisam znao za ova 3 besplatna mjeseca. Hvala btw :D
    Trenutno ucim HTML Fundamentals na pluralsight. Od svih tutoriala i knjiga ovaj mi se cini najboljim, jer odma ide u srz htmla. Naravno poslije toga ide i css i javascript.

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Jako je tražen i React.js, čak i više od Angulara. Također vrlo dobra dokumentacija (Facebook ga je pravio).

    Zainteresovan sam.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uči li iko išta? Ili samo zarađuju pare oni koji su i ranije zarađivali :D
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Neće ljudi da nam uzimaju 'ljeb iz usta.
     
  10. black

    black Komšija

    Poceo sam Web Dev Bootcamp na udemy-u pa cu to raditi jedno vrijeme :D

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
    Ronaldo_9, Pelikan and zoi like this.
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ninja ne spominji mi reactjs Boga ti :) Reko sam u firmi da ako kad na react predjemo da mi slobodno prave otkaz :cool:

    Sto se tice typescript, moji ga u firmi forsiraju i napravili su toliku apstrakciju da vise niko ne zna gdje koji modul stoji ( da ne spomenem da se to sve mora testirati ).
    Za angular od mene up, ne iz razloga sto ga ja volim, vec sto recimo par velikih riba vec koristi angular interno i externo i moze se fino posla naci o.a. ( SAP Hybris).
    Za ove koji trenutno uce JS, kakvo je sad stanje, sta se uci ES5 ili direktno ES6+ ?
     
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Vrlo opsiran kurs, haman junior full stack. Ja sam ga skinuo ali jos nisam poceo da gledam i radim.

    Sent from my LG-H500 using Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    Ja sam ga kupio haha, evo do CSS-a dosao. Do sad mi je vrlo interesantan i radim sa radoscu. Dok zavrsim Bootstrap pa cu napraviti dashboard za moju vremensku stanicu.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  14. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Reactjs je buducnost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Njemacki je buducnost.
     
  16. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ne bih se fokusirao na jedan framework ili library jer je react hype-an zbog facebooka. Mozda je buducnost i WebAssembly ili Vue.js ko ce znati.
    Treba DOBRO nauciti vanilla JS i onda te boli briga koji je framework ili library u nekom trenutku popularan, svaki ces nauciti najkasnije za mjesec dana.
     
  17. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jel to Colt Steel ? :D
     
    black likes this.
  18. black

    black Komšija

    Jest to je taj :D

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne sviđa se ni meni React, samo što je postao dosta popularan tokom godina čekanja novog Angulara. Ali Angular sad iza sebe ima i Google i Microsoft, a rad u TypeScriptu je mnogo ugodniji nego u smrdljivom JS. Najveće smeće postade najpopularniji programski jezik.
     
  20. irhadkul

    irhadkul Komšija

    @Ninja sta da ti kazem, node je dosta tome pomogao. Eno u paypalu kao backend koriste node....