Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo gledam i u komentarima Fatima koja je pisala tekst potvrdjuje da je 30 dana free fore:

    [​IMG]

    EDIT: Ma jasta je nego je svaka kopija free 30 dana. Samo je fazon sa win7 sto ti ne treba key, preskocis ga. Ovaj tekst je totalno misleading.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

     
  3. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ima li ba iko za prodat Win7 Ultimate key? :)
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Nema potrebe uzimati 7 ultimate, jedino ako neces prelaziti na win 10.
     
  5. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Covjek lijepo pita, ima li key za Ultimate verziju. Sta koga briga hoce li prelaziti na 10, 100 ili Win 1000. I u majku majcinu, svako sebi bira sistem. Da mu ne treba ne bi valjda ni pitao?! Elem, da i ja priupitam ima li gdje key za Windows 7 ultimate, bez pitanja ima li potrebe i nema, i hocu li prelaziti na Win 10, i treba li mi neki sistem sad ili ne treba. Hvala
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Cemu nervoza? Mislis da ces sad dobit odgovor sa takvim stavom?
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Prije ce biti da je reakcija na nebulozan odgovor na pitanje, koji nema nikakve veze s pitanjem. Napravi se lijepo tema '' koji windows koristite i zasto'' i onda su te lijepo iznesu svi moguci argumenti, razlozi i ostalo. Ovako na jedno pitanje dodje do toga da ima deset pod-pitanja i konstatacija koje nemaju veze ni s mozgom a kamoli s pitanjem. Eto zasto. Na pitanje ce odgovoriti svako ko ga npr, razumije. Kao sto u ovoj temi na par postova iznad ima sasvim zdrava debata na koji sistem se uopste moze raditi update, medju kojim ima i moje pitanje na koje sam najnormalnije dobio odgovor, bez filozofiranja. Eto npr, zasto. Cisto opaska. A 100 ljudi, 100 cudi, 200 sisa, tako da, svako reaguje na svoj nacin, tu se nista ne moze. Pametnom i jedna dosta.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prešao na windows 10, i kakvo je ba ovo njesra

    isto ko da surfam na tabletu 15.6 incha majkemi, jer takav imam osjecaj, windows vista i 7 su izmislili su ljepota, ovo sad nekakvo furanje material designea ili kojekakvih gluposti, pa dajte ljudi

    svakako cu preci na win10, ali opet, tacno se pozelim vratiti na vistu ili sedmicu, pogotovo na vistu, kad se sjetim da sam iz dosade nekada restartovao pc samo da vidim onaj animirani windows logo
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ti u Windows 10 temi nasao pitati za Windows 7 key i onda pricas kako neko prica off-topic? Bravo :) Za ono sto ti i kolega ti iznad pitate se otvori oglas jer ste pitali ima li neko prodati key, a ne spama po temi koja uopste ne spominje Windows 7. Pametnom ce ovo biti dosta.
     
  10. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    A zasto sam pitao za key, nego da mogu da predjem na Win 10? Kao i pitanje da li se moze sa Win 7 ultimate preci, na Win 10, ili sam mozda trebao pitati moze li se sa 7 preci na SEDAM? Tako se isto moze palamuditi i onima koji ovdje nude kodove, ali nema potrebe, koga zanima, pitati ce za detalje, a ne prosipati pamet. Ali svakako Selvine, u ovom slucaju, fail, i to pravi :wink:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Sta me briga sta ti hoces (jer si i sam rekao da ne treba da nas interesuje hoces li update na Windows 10, 100 ili 1000), i sta je tebi fail, samo kazem da nema potrebe da ovdje prosipas nervozu i napadas nekoga bez potrebe. Da ne idemo dalje u offtopic, nek se zavrsi na ovome.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd da i ja malo zabaljezgam o win7 :D. Dobio key da aktiviram win7 home premium OA i hajde danas rekoh da probam da li ce proci key instaliram na drugi hdd i prodje aktivacija. Hocu li sad moci aktivirati i na ssdu ili prenjeti acronisom na ssd ili se aktivacija veze za hdd?
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Svakako da se vise ne spamuje i da se ne ide dalje off, svakom njegovo misljenje. I mene zanima dmr na sta se veze aktivacija? Samo ne spominji sedmicu, cuce te selvo :mrgreen:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjda se veze za ploču. A i tada, kako je par puta spomenuto, kada ne prodje, zoves MS i preko telefona ti oni generisu key.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx. A da uzas sta se desava na PCu, kako su igre postale skoro 100% portovi sa konzola tako i OS totalno postaje kao sa nekog tableta ili konzole. Sve dok ne dodju dx12 igre ja ostajem na sedmici, ovo je uzas.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    To je slucaj jos od win8 i mora se priznati da je do sada win10 najvise PC friendly. Win8 je bio cirkus. Sve promjene u odnosu na win7 su bile dizajnirane za tablet dok je grafički dizajn kao place holder (doduse i sad je.. minimalizam kao kod settings aplikacije niže ne može).

    Ali su sistemi od win8 ipak brzi, stabilni, ..nekako snappy. ne pamtim neke probleme pa cak ni sa virusima a ne koristim nista drugo osim njihovog defendera. Win8 se kod mene na laptopu sa HDD-a dize za petnaestak sec i to ono.. kada vidim desktop odmah mogu otvoriti film. Nije da moram cekati ostale apliakcije i procese.

    Win10 je trenutno jos sa nekim bugovima pa je tesko procijeniti ali se i on vec sada moze koristiti kao main sistem. Nisam primjetio deal braking probleme.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da i win8 je katastrofa al smo bar imali win7 ko alternativu, sada valja zbog dx12 preci.
     
  18. zhady100

    zhady100 Aktivista

    A sam prvenstveno postavio upit za Win7 Ultimate key na temi za Win 10 jer planiram upravo preci na 10, zato i trazim key. Ali sam zaboravio navest taj veoma bitan podatak joa u prvom postu...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ima kakav trik da se dobije update sa 10130 na 10158 ?
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ima... Skineš neslužbeni ISO i nadogradiš sistem... Možda više nema potrebe za tim, provjeri WU jer je dostupan novi build.