Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne skida mi se neslužbeni dok je zadnji sluzbeni iso 10130. Evo pustili su i 10159 ali meni i dalje ne nudi update. Po guglanju rekao bih pola korisnika ne dobiju update sta god radili.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pricekaj jos malo jer je izasao 10162 milsim, a ako se ispostavi dobrim ide preko slow ringa iduce sedmice vjerovatno ce biti i iso sa ms stranice
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da samo meni ne nudi update ni na 58 ni 59 pa ni 62 dok neki imaju uredne update. Sacekat cu. Nema druge.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja skinuo ISO 59 sa neta i evo sad update skida 62... snimio sa ISO-a preko 30-ke...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa kojeg si tacno sajta downloadovao ?
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam vise koji je validan. Poceo sam neki sa torenta ali slabo ide pa cu taj. Hvala.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    izašao i 163 za fast ring insidere
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    10166 je dostupan preko updatea.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta da radim sa ovim intelovim driverima, na buildu 162 mi se cest desavalo da bude crna slika i samo kursor od misa se pokaze (task manager nije htio) i morao sam restartovati laptop da se vrati slika.
    pokusavao sam skidati drivere od 8.1 ali kaze kao da je software nekompaktibilan sa hardwareom tako nesto, ako hocu za desetku skidati onda moram preko windows update, tamo kad u history pogledam pise da update za drivere nisu prosli tj unsuccessful. ali kad kliknem na desk desni klik imam opcije za intel postavke od grafe ?

    sada sam se prebacio na fast ring i nabacio sam na 166 build pa cemo vidjeti hoce li se isto desavati.

    intel hd 4400 je u pitanju cpu i5 4120u
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Vrati se na win koji radi ako 166 bude pravio problem. Sve je ovo testna faza.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bio sam na 158 koji nije bio oficial tj iso skinuo sa jedne stranice gdje su neki likovi napravili svoj iso

    tu mi je sve ok radilo, medjutim taj problem se poceo javljati instalacijom ofisl iso 162, i sad sam update odradio na 166

    prebacio sam se na ofisl jer hocu windows 10 update
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam na win7, 8, 8.1 itd.. kada izadje oficijalni win 10 onda ga postavi.
     
  15. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ja sam isprobavam build 10162. So far - so good.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Kljucna rjec je upgrade. Ako imas legalan win7/8 nadogradnja na Win 10 jeste free.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma i ja sam malo pobrkao, jer pustaju wind 29. jula, i tu je odmah august.
    to me bunilo na prvu taj agust.
     
  19. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ja koliko znam, kroz insider program se 10ka koristi neograniceno, s tim da se moraju pratiti update-i.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Win10 je neogranicen za sve. Nema limita samo je insider free a regularna je free za starije licencirane sisteme.