Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je to :D
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li kome dosla nadogradnja anniversary update i jeste li uradili
    ja nisam insider na racunaru a vidim da je nekima i dosao update
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Procitah tvoj post, reko da vidim ima li sta.. i evo ide:

    [​IMG]

    Nisam insajder, fast ring itd..
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam fast insider i došao je neki update a zenon laptop je ono release preview i njoj je došlo isto.

    Poslano s moje Lumia 1520
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja nisam htio biti Insajder, kad sam vidio sta sve od podataka kolektuju. Jebat' ih...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa prikupljaju podatke od svih korisnika. Insajderi samo dbiju prije nadogradnje kao testeri.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene nema nista jos
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema ni kod mene na laptopu.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. anel007

    anel007 Komšija

    instalirao ja sinoc update, od promjena koje sam primjetio je pomjerena action center ikona, sad je skroz desno iza sata i datuma, notifikacije su mnogo ljepse, izmjenjen izgled start menija (sad je lista svih aplikacija odmah vidljiva), izmjenjen izgled store aplikacije i to je ono sto sam ja primjetio mada nisam pretjerano zagledao

    mada meni bi bilo bitnija da vidim je li sam sistem ispoliran, prvenstveno mislim na zaglavljivanje starta i ostali win10 taskbar ikona koje nikako nisam mogao napraviti da rade i samo restart racunara je pomagao, zasad funkcionise ali vidjet cu za nekoliko dana hoce li zaglaviti
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene jos nista ni na laptopu ni na desktopu
    mada od zadnjeg updatea od prije nekih 15 dana sve radi nekako fluidnije i nema zaglavljivanja live tilesa ni start menija a to mi se znalo desavati,da sporo otvara,da ostane poluprovidna ikona pa moram restart i tako to
    inace win 10 mi radi odlicno,posebno sam zadovoljan na laptopu,jer je to konfiguracija stara 10 godina,jednojezgreni proceosr na 1.7 GHz i 2 GB rama a radi sasvim solidno
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Može se upgrade (da, ovo nije obicni update) uraditi i ovako: https://support.microsoft.com/en-us/hel ... te-history

    Klasicna prica kao i do sada kada se radi upgrade. Nestaju programi, neki ne rade, padaju programi itd. Win10 nece nikada biti system za ozbiljnu upotrebu a neka je bog na pomoci firmama koje su forsirane da predju na win10.

    Meni trenutno sreca sve radi.. valjda.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja evo skidam update preko media creation toolsa i prvo cu uraditi na laptopu,da vidim kako se ponasa i da li ce biti kakvih problema
    pa cu onda i na desktopu

    EDIT:
    zavrsio mi je upgrade na ovu najnoviju verziju a islo je prilicno sporor,jer sam radio preko media creation toolsa gdje prvo downloaduje instalaciju pa je onda radi
    uglavnom radi laptop,rade programi,a sto se tice brzine i stabilnosti to ne mogu jos nista reci
    vidim ovih par vizuelnih promjena i meni su OK
    meni win 10 pravo dobro lezi i na racunarima i na mobitelu ,a desktop i laptop su mi iz prahistorjiskog doba ,ne zna se sta je starije :D
    laptop nekih 8 godina,desktop 7 :D haha
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj desktop viber je najvece smece od softvera sto sam vidio zadnje vrijeme. Prvo sto kada dobijes poruku program koji ti je otvoren ode u alt+tab sto jako frustrira. Druga stvar updatao se neki dan i zablokira mi pc i restartujem na dugme i vise viber ne radi.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam batalio to isto tako zbog silnih problema i bug-ova.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    I ja sam ga deinstall
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima li platforme na kojoj viber radi kako treba bez većih problema :D ja jučer na telefonu uradim restore poruka i onda viber jednostavno prestane primati nove poruke. Jedno pet puta reinstall uradio i na kraju batalim backup i radi normalno.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    To sam ja htio pitati. Volio bih da naplacuju 5-10-50€ godišnju pretplatu ali da radi da se insan moze pouzdati. Sada su mi i poruke (android) pocele stizati bez notofikacije. Pa ljudi ono "odzvone" i onda vidim poruku.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    na iOSu radi odlicno
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znaci nije do mene jer mi se isto stalno desava.