Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    cudi me da su jos na minimalcu :D
    1Ghz
    1GB ram
    Dx9

    jer obicni korisnici sa pentium 4 mogu lagano uzivati u win 10 :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ko probo?
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Evo ga na 75% :D javim ujutro kakav je :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Driveri mogu sa win8?
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja cekam drivere, mozda Windows update ih instalira
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam gledao prezentaciju, sta je sa DX12 ?
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    ja sinoc instalirao na virtualnoj masini i malo cackao, meni se ono svidja samo ne znam kakvo je stanje sa driverima jer jos ne planiram to na racunar nabacivati
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    instalirao sam ga svi driveri us up to date cak i catalys za ati je instaliran
    dobra stvar je sto je sad metro disejblan za pc iako se moze ukljucit ako user hoce
    dobra stvar je ovaj novi alt tab pristup takodje kad se pritisne home + tab dobije se opcija za novi desktop da se doda
    2gige rama koristi et onako uz chrome i par tabova i dalje je dx11
    ovaj novi start je super tu ima malo metro prozora gdje se moze dodat sve sto pase
    u sustini ovo ispade ko windows 8 koji je slican windows 7 :D sa jos nekim dodatnim opcijama tipa ovo alt tab novi desktop itd
    probam jos pa javim
     
  9. rijads

    rijads Aktivista

    :smt005
    .
    ..
    ...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    I kada istice ova alpha/beta verzija?
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    haman u aprilu 2015.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja instalirao x86 verziju na Sempron 2800, giga ram, integrisana grafika cini mi se S3.

    Instalacija prosla uredno, rezolucija ekrana je 1440x900 i dobio sam je sa generickim driverima sto nije bila situacija sa win7, mreza radi. Sistem radi dobro mada nisam nesto puno testirao. Ono sto mi je "upalo" u oci je da zaglavi kad pokrenem one metro aplikacije, skoro da zaledi racunar i treba mu mozda i minuta da pokrene npr Photos.
     
  14. black

    black Komšija

    Graficka je tu problem , pokusaj naci neku bezveznu ali podrzanu.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma ovo je svakako samo u svrhu testiranja. Onako na prvu djeluje mi simpaticno. Osmicu sam izbjegavao koliko sam mogao ali cini mi se da cu preci na desetku.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Imam Win 8.1, original key (upgrade sa Win7 na Win8 za 39.99$). Iduce mi sedmice dolazi nova grafa, pa sam planirao nanovo system instalirati. Da li ovaj Win10 radi kako treba? Drajveri? App? BF4? :)
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Win 8 instaliraj ovo je alpha još
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo treći dan mi je Win10 tj preview , hardware radi OK , software tu i tamo: npr Soulseek nije mogao instalirati posljednju verziju koju sam downloadovao ali stariju je instalirao i radi super .
    Zadovoljan sam.......... :)
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma alpha ti je ovo . :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kazu da preporucuju bas da instaliraju win10 ovi sto ce dobiti novu graficku iduce sedmice

    go for it