Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Preview sadrzava keylogger :lol:
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  3. Esh

    Esh HWB

    Bit će integriran do finalne verzije, prije par dana je izašla ta informacija.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam to nego sam mislio da li su govorili o performansama u odnosu na DX11.x. Znma da ga vec sada podržava UE 4.4.

    Doduse ima jos do izlaska naredna godina. Valjda bude konkretnija prezentacija samo za DX12.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo nešto W10 Tec.Prev. : nemogu se logovati u Skype sa desktop aplikacije ona u Metro radi ( android skype radi,na drgom kompu XP desktop radi sa istim accountom) , Windows Live mail 2012 aplikacija radi mi jedan account drugi ne! ....... ako ćemo gledati sitnice. Također Hybernacija ne funkcioniše (trenutno kao sleep) hitro treba vremena da se winzi pojave u Win 8.1 je OK.

    edit(23.oct 2014): nakon reinstalacije Skype desktop proradilo , ali moj hotmail acc iz 2004 nemogu dodati u Windows Live Mail niti u Thuderbird, niti u Outlook (office 2010) ! Evo tek napravio acc outlook.com i bez problema ga dodao na postojeći (2 god star) hotmail acc u Thuderbird. Svašta! Taj hotmail acc iz 2004 normalno otvorim u web(opera,hotmail... bilo koji browser) /:
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nakon 32 dana mogu potvrditi da ova windows alpha radi kao CHARM kod mene (kada je hardware upitanju) , reinstalacija drivera za zvučnu je bio najveći "problem" , i software manje više a bogami puno više funkcionira OK(eventualno neka najnovija inačica štuca ali stara proradi ili eventualno compability mode). Kome je windows (zajedno sa pratećim programima) čisto za zabavu komotno naprijed po ISO i instalacija. Trenutno mi je build 9860. Hvalio sam 8.1 na sva usta ali nakon 2mjeseca iz meni nepoznatih razloga usb 2.0 portovi "štucali" nekad rade nekad ne , nisam riješio problem i prešao sa org Win 8.1 na ovu evoluation copy! LoL
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana Cortana

    mrš, ko prezentacija xbonea, TV TV TV TV TV TV
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Joj i ja sam iskljucio, nabijem ih na kortanu.
     
  10. black

    black Komšija

    Ja sam rijesio problem sa USB-om tako sto sam EHCI handoff ukljucio u BIOS-u.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

  12. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    U suštini mi se najviše sviđa to što će sve proizvode povezati (što je i vrijeme bilo)...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni vala windows postaje jedan veliki spyware. Jbt kada ides kroz manuelnu instalaciju win8.1, fino vidiš da windows sve živo farma sta god da radis. Sta ce biti sa kortanom. Ovo postaje metadata farm simulator.
     
  14. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Drugo vrijeme, drugi običaji. Navikni se ili idi offline :)
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    je li na ovom buildu cortana
     
  17. albo

    albo Novi član

    sa proslom verzijom(win10)
    nije bilo problema.win10
    u favorite za dw :)
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima cortana ali ne radi kod nas, ja i sve postavio na USA ali opet valjda vidi da samo u BiH i ne radi..
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bit ce ovo haman fino . uvezano sve ... plus streamnje x bona npr na klonji :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ako hoćeš da probaš..
    Region / Location > US
    Regionn / Administrative / Change system locale > English (US)
    Language > English (United States) [mora biti na prvom mjestu)