Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na VM-u je pa sto ne bih probao :)
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    instaliran novi iso
    dobar windows pravo
    smooth ko maslac :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li kakav rok, ograničenje i sl?
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja kolko vidim nema. Biće ovo dzaba za original win 8 usere.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice djaba prvu godinu.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    koliko sam ja cuo free upgrade sa win7+ prvu godinu i ko u toku te godine odradi upgrade ostaje dz, ko ne odradi mora kupit i to je to, nece biti nikakvih pretplata ni slicno nego jednostavno ako zakasnis godinu kupis licencu kao i do sad
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Od datuma zvaničnog početka prodaje Windows 10 OS-a, prvih 12 mjeseci, svi korisnici Windows 7 SP1 i Windows 8.1 će moći izvršiti besplatnu nadogradnju. Dakle, ponuda se odnosi na besplatnu nadogradnju, a ne da je korištenje za one koji nadogradnju izvrše besplatno samo 12 mjeseci. Da ne bude zabuna...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Super onda.

    Inace, meni su dvije jezgre bile parkirane sa ovom zadnjom ver. pa obratite paznju da li sve jezgre rade.
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Probao sam (upgrade sa win8.1) win 10 tec preview, zadovoljan (2 mjeseca korištenja)osim posljednjeg prošlogodišnjeg builda i vratio sam se na win8.1. Ovaj build neću probati, čekam konačnu verziju (valjda jesenas nekad) i uradim upgrade sa win 8.1.

    Da li može pojašnjenje oko licenci ? Naime imao sam orginal Win 8.1 64 bit (došao sa laptopom) i kako sam bio jako zadovoljan odlučio sam za desktop kupiti legalnu licencu (ono što je bilo 49$ ili čak 39$ )win 8.1 64 bit , downloadovao sam ISO win8.1 (nije sa "sailing boat" tada je radila..) i nakon čiste instalacije (na desktop) , log sa istim (mojim validnim emailom) accountom windowsi su se sami aktivirali (OEM) i prenijeli sve moje postavke čak i one drive... btw ,Prodao sam laptop , nedavno ponovo instalacija win 8.1 64 bit i ista stvar postali su OEM aktivirani............
    Da li ću moći uraditi upgrade sa 8.1 na w10 ? Ili......
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Generalno me zanima kako to ide sa licencom, sad kad ja upgrade odradim na win10 i budem htio reinstalirati sistem, koji key koristim?
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I mene zanima, imam jedan win7 sp1 32bitni, 2x 8.1 win 64 svi sto su dosli sa laptopima da li za njih vrijedi win10 upgrade.

    Inače je ovaj fol sa instalacijom win8.1 a na laptopima nema sn kretenoidan, valjda ce s tim popustiti kad krene win10 ofišl.
     
  12. albo

    albo Novi član

    kad nece nesto(od softw.) da proradi na windows platformi,
    kao cortana na win10,
    Enis je vec dao rijesenje:
    Region / Location > (us)/(uk)
    Regionn / Administrative
    Language > English (us/uk)
    (mora biti na 1)
    a tih prvih 12 mjeseci sto ce moci izvrsiti besplatnu nadogradnju(win7sp1_win8.1)
    na windows 10,pa nije lose od ms.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ostali scenariji, tipa downgrade ili reinstalacija, će sigurno biti pojašnjeni do izlaska finalne verzije.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako sad ako hocu cistu instalaciju windows10?

    moram prvo instalirati recimo win8 pa onda kroz apdejt na win10?

    i jos jedno njubovsko pitanje, kad odradim upgrade recimo s win7 na win10, pa kasnije kad odlucim na format, da li cu moci odmah direktno na win10 sa kljucem od win7?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jednom kad apgrejdam sa win7 na win10, da li iduci put cu moci kad budem htio fresh instalaciju win10 moci opet koristiti taj kljuc od sedmice? ili ponovo moram na win7 pa preko njega na win10 kroz update

    na to mislim
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa procitaj Enisov post prije tvog.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da, nisam ni vidio vec pozurio da upitam
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moja su iskustva sljedeća:
    Dell Vostro 3560: nakon upgradea sa win7, stalno krahira intell vga driver, amd driver se instalira ali javlja error 43. Virtual Wlan driver također krahira

    večeras ću probati standalone install.

    Toshiba C50, clean install, radi sve ok, izgleda da su defaultne konfiguracije bez ati/nvidia out of the box kompatibilne.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo update, Dell sa clean instalacijom radi ok, nisam jos probao GPU pod opterećenjem.
    Izgleda da ne konta baš thermal trashold, tj dosta gpu posla gurne na proc ( vjerovatno radi drivera) i stalno diže temp.
    Ali ovo je do retardiranog dizajna laptopa.
    Cortana mi ne radi ni na clean english postavkama.

    Da dopunim, sve osim freefall senzora radi