Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    yeeeeeeee :D
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 9

    Da, ali bi mogli naplatiti usluge kao Skype i sl... :| :?:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Navodno ce se slijedeci windows zvati.. windows.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 9

    nema sta danas svi imaju inovativna imena za svoje proizvode
    htc one dvije godine za redom
    moto x, moto g takodjer, ipad i sl.

    ne znam meni su ove brojcane oznake glupe, xp, vista to mi je dobro zvucalo pa longhorn i tako
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Ovi kvadradići su najgori dizajn ikona koje sam ikada vidio a oni ga toliko turaju do besvjesti.

    [​IMG]

    Kako ovakav ružan debilizam moze dopustiti ovolika kompani. Kvadrat, boja i to je cijeli posao. Jebo te život ako ovo može jednostavnije i gluplje. Cak bi i crno & bijela varjanta licila na nesto. I drugi dio je tekst na plavoj podlozi. Sunce ti ljubim ko se toga dosjetio.

    Koliko su sastanaka imali dok su dosli do ovih rješenja, bas me zanima.
     
  7. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 9

    Stvar je ukusa, meni je ovo ljepše nego kojekakvi glass efekti, blještave ikonice sa stotinu boja i sl.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Windows 9

    Nije ovo ni stvar ukusa, ovo je bezveze :D
    Da se bar uklapa u ostatak menija pa hajde i nekako.
    Savjetujem da pogledate kako to KDE radi s Plasma 5, isto ovi flat fazoni :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Ma daj ba, prvo, jedniostavnije ne moze od ovih kockica. Jednostavno niže ne ide. Drugo, postojece kockice mozes za jednu minutu urediti na 5 razlicitih nacina, da bolje izgleda:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    I trece, ovaj dizajn je neproduktivan. Jedno je kada minimalizmom ide u svrhu brzine i jednostavnosti a drugo je kad odustanes od bilo kakvog dizajna. Ne samo da je ružno vec jedna ikonica digitrona zauzima pola ekrana.

    Da, htjeli su napraviti nesto izmedju tiles-a i widjeta i sta su dobili. 95% ikona nije aktivni tiles vec obicna place holder ikona koja zauzima 400 piksela širine. A ako ovaj djeciji dizajn nisu blještave boje, ne znam sta je.

    Pa ovo je ljepše: http://pokit.org/get/img/e5d05ae8646c2d ... bc50f9.jpg
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows 9

    Ne kontam, pa kome trebaju svijetleci buttoni, super/extra/mega 3D efekti i naljepnice na poledjini mobitela, taj je ili curica ili metroseksualac. Nails, ti na onoj drugoj temi rece da si muskarcina neka. Jednostavnost je uvijek bila dobra, zasto komplikovati? Btw. mozes smanjiti te ikone sto spominjes po 400px, vjeruj da su toliko napredni da znaju barem napravit resizable ikonu :D
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 9

    meni je vista najljepsa :D
    znao sam nekad bezveze rr pc da visim onaj boot logo :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    selvin - Zna se sta je IT dizajn i dizajner. Nemoj me vuci za jezik. Nema veze ko je muževan. I znam da se mogu smanjiti na 50x50 ali nije to rješenje za flat ikonu. Ovo nije minimalizam, ovo je upadnije vise nego sto je OS ikada bio.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 9

    ncc, ti kao da nisi volio igrati tetris :D

    ok promjena velicine, a boje? npr komunikacija=plave, manje bitne zelene, monitoring crvene...

    volio bi da nema taskbar, kako to ? gledao sam na netu slike, raja ima pravo super desktop...ikone koje imam u takbaru da su velike i da imaju neki dizajn u skladu sa desktop temom?

    Za 9-tku bi pozelio da ima kuglu oko koje su ikone, misem radis sto zelis s kuglom, okreces ju do zeljene ikone i svaka drugog oblika i druge funkcije, nesto kao sto su mobiteli imali :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Smeta m isto nema nimalo inovativnosti, ne ide se korak u naprijed niti ima dodatna funkcionalnost. Ovo sto oni nude su live tiles koji se gube kako sam i rekao, kod vecine aplikacija. Ili recimo ovo rješenje: http://pokit.org/get/img/0ef2ec366632e4 ... 003ad4.jpg

    Za mene totalni dizajnerski promašaj.

    Pricam o njihovim ponudama i rješenjima. A sad', third party customization je nesto drugo.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Windows mi služi da pokrenem aplikacije. Bitno je da se brzo učitava sa ssd-a i da je taskbar uredan jer je uvijek vidljiv. Za ostalo me zaboli...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    pa super ovo kad je metro u startu.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 9

    Rekao sam kako je meni "metro" samo za stvari koje ne zelim na desktopu, ovaj start sa videa je fuj i zaista mi ne treba...

    Sta se desi sa Cortanom :)

    Bolje bi bilo da ima to :)

    "Cortana, nadji mi vremensku prognozu za Zenicu" hehehee

    http://www.youtube.com/watch?v=fme4i4-UOmY
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    sve bolje i bolje, ovo dodje kao da imas vise monitora :)