Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Procurila valjda beta sa PDC-a. Oficijelna beta na njihovoj stranici prije Bozica za download.

    EDIT:

    Nemam touch screen. Sad nisam siguran dal stvarno ide bolje od Viste, il je zbog ovih prica kojima smo bombardovani, an ne cini se lose, naravno pisem nakon 3 minute pregleda. Desno od sata ima ovaj pravougaonik, to je "show desktop" opcija. Powershell je sada v2, ima i graficku konzolu pored one obicne. Evo slika, ako sta bude zanimljivo u narednim danima stavljam. :mrgreen:
    Ovo pisem u IE8.

    [​IMG][​IMG]
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Win 7 multi-touch media center:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jos jedna cool stvarcica. Ovo sam zadnji put vidio na open solarisu. :mrgreen:
    Sad vidim sve koji su na mojoj wireless mrezi, i njihove interne IP adrese.

    [​IMG][​IMG]
     
  5. GW

    GW Moderator

    Odlično, nema šta.
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://www.pcgameshardware.com/aid,6685 ... enchmarks/

    Da ne bude da graficke kartice sve rade.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. GW

    GW Moderator

    Zanimljivo će biti vidjeti kako se Larrabee uklapa u sve ovo.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    S obzirom na to koliko je Win7 blizu, a Lb daleko, mislim da se trenutno osim na slideovima i ne uklapa bas, ali bi nekad u 2010+ mogao da slijedi neki generalni guideline.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koliko sam pratio ovu temu a jesam bolje da se zove vista se sp2 shit

    isto sve samo optimizirano .... shit
     
  12. GW

    GW Moderator

    Barem nisu obećavali zlato i dukate.
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cisto iz gusta pitam: Je li neko koristio build 6801? Jednu sam stvar zamjetio, ili je do mene: nema WinFlip-a. Probao sam i s WIN+Tab ali se nista nije pojavilo. Naravno, svi driveri su uredni.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Legendo, ovo nije ni beta verzija još. Tako da je za očekivati ovakve stvari. :wink:
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobro, kao sto rekoh iz gusta pitam. Jer ipak je sve fino uglancano, ali kako meni zapada svaka sitnica za oko, primjetih da ovo fali. Vidim na Enisovim linkovima pojavljuje se WinFlip u novoj beti ;)
    EDIT: aktivira se pomocu tastera ctrl + win + tab
     
  17. sale072

    sale072 Aktivista

    Zanima me koliko RAMa crpi Win7... jeli po tom pitanj situacija bolje od Viste?
    Jer koliko vidim po najavama Win7 ce biti ono sto je Vista trebala da bude..nista vise...
     
  18. nerix

    nerix Guest

    Dobro pitanje, da li ce traziti vise ili manje resursa za ugodan rad .. :?:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Dajte ljudi, pa 4 GB rama su sada 98 KM okruglo, 8 GB dvije stoje..zar se tu treba brinuti koliko ce sam Win pojesti? :roll:
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hoce ljudi da imaju najnoviji OS na P3 masinama.