Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. nivla

    nivla Komšija

    sve dok microsoft ne objavi da je sp1 spreman, svaka diskusija se svodi na leaked verzije(pa makar iste bile i rtm) a to je warez sto je zabranjeno pravilima foruma, za sada je windows 7 sp1 release candidate oficijelna posljednja verzija
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Error 651 mi se pojavljuje prilikom konektovanja na internet.
    Kopiranje Vistinog rasppoe file-a nije od nikakve pomoci.

    Da li je iko imao slican problem i kako ste ga rijesili?
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel nekom stigla opcija za instalaciju sp1 preko windows update-a?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Microsoft nije zvanicno potvrdio jos ni RTM verziju...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li sanse da HD video koji sam snimio sa satelita stavim kao screensaver.

    Ko ima mogućnost, kanal MyZen.tv HD, na 9E. Fantazija.

    http://www.myzen.tv/
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi, kad god nabacim svjez Win7, uvijek mi nesto downloadira u pozadini pratim na bandwitdh monitoru,
    pogasim sve apdejte u kontrol panelu, ugasim u adobe-u, officeu, sve koje znam, ali uvijek mi nesh skida,
    spuca mi pola limita, kako da skontam u cemu je fazon? Ima li sanse da vidim sta vuce konekciju, osim da
    nabacim zonealarm, koji mi se gadi.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Netlimiter i vidjeti ces tacno koji proces vuce bandwidth.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Postoji jos jedna metoda vec ugradjena u Win7, u Task manageru u tabu Performance ima dugme Resourse monitor (moze se pokrenuti i trazenjem u searchu na start meniju) i tu se u tabu Network moze vidjeti koji proces koristi net.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I kad pogasis sve update i dalje ostane opcija da se Windows Media Centar updateuje bez pitanja...provjeri i njeg pored svega sto si odradiio.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja i mislim da je WMC radio taj update.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Odličan, nego postoji li negdje istorija downloada za pojedini proces, da malo pretrazim?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da moras imati monitor/pro verziju za statistiku.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ima li razlike izmedju njemackog W7, i engleskog W7 sa njemackim language packom? Ili je to isto sranje, samo drugo pakovanje?
     
  17. GW

    GW Moderator

  18. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Da li ima razlike izmedju 32bit Home Basic i Home Premium verzija sedmice po pitanju zahtjevnosti RAMa, tj. koja verzija ce bolje ici na laptopu sa 1GB rama?
    I inace, da li Ultimate i Professional verzije zahtjevaju vise memorije od Home verzije?
    Na guglu nisam nasao konkretan odgovor.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pri istim uslovima nema razlike. Racunaj da premium ima full podršku za Windows Aero, pa ce na odgovarajucem racunaru po defaultu nesto vise trositi resurse.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    danas je i zvanično pušten win7 SP1.

    sad me zanima da li se mora skinuti sa microsoftovog sajta ili će biti kao i kod xp-a preko update-a download?