Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Bojim se da ne .
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi, zafrko sam se kod instalacije w7 i ne stavih dvije particije. Skino sam partition magic ali ne mogu ko prije da podjelim c disk jer mi izbacuje stalno neki volume error. Nemam ss posto nisam za tim racunarom.

    Ima li neka alternativa partiton magicu i da nije pretjerano komplikovano za odradit?
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar ti nije lakše ponovo reinstallirati sistem? Ako već nisi nabacio dosta softvera, instalacija Win7 traje 20 minuta :)
     
  4. GW

    GW Moderator

    Disk management i opcija shrink volume.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    I ja sam isto ucinio prilikom OS instalacije jer nisam omao PS2 mis pri ruci a zurilo mi se..

    Ja sam naknadno podjelio disk na particije sa MiniTool Partition Wizard Home Edition..

    Veoma user friendly program..
     
  6. GW

    GW Moderator

    Nema potrebe za dodatnim alatima kad sam windows može završiti posao.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze zavrsiti ali ne bas kako mi to zelimo,cesto puta shrink opcija moze samo popoloviti disk i onda D particiju dalje mozes sjeckat kako zelis dok ti C ostane polovica diska i ne mozes je vise smanivati.
    EASEUS odlican i free Partition Manager sa grafickim interfejsom.Radi sta zamislis,sjecka,povecava,smanjuje oduzima i dodaje :D

    http://www.partition-tool.com/download.htm
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala vam momci na brzim odgovorima.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma i ja radim onako kako je GW napisao. Nista ovi dodatni alati, pazi ovog sto je napisao KingT: "MiniTool Partition Wizard Home Edition". Gdje moze valjat alat od 14 rijeci? :D

    Sve je to odlicno sa tima alaticima dok to fercera, al' mozes zeznut particiju za sekundu.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja ga koristio prije 2 mjeseca i nevidim razlog zasto ga nebih preporucio..

    Probaj prvo pa onda pricaj.. :lol:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Eto ako jednom uspijes s njim napravit posao mislis da ce uvijek radit kako ti zamislis? Bas je to za preporuku. Nemam sta da probam, ne zelim da zeznem disk sa nekim kvazi-alatima :lol:
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma hajd zdravo.. :smt005 :smt005
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad smo već kod diskova i particija da priupitam. Danas ce mi jaran dati jedan 500gb WD HDD, mislim da je blue. Malo je skroz radio. On ga je probao formatirati sa Swiss Knife programom u fat32 za PS3 i prekinuo je greškom proces i otada ima problema sa tim diskom. Ne prepoznaje ga ne može ga formatirati i sl. Kako bi ovo mogao najlakše riješiti?
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta radis kad shrink metoda nece da smanji particiju?

    Koristim taj alat od pojave Viste sto je nekih 3-4 godine i nikad problema.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Onda je i ne smanjujem :D Moze se i to rijesiti sa windowsovim alatom, smjestis podatke na drugo mjesto defragmentacijom i slicno.
    EDIT: Kad shrink nece, onda je moguce da ti kvazi-alat sa 14 rijeci zezne podatke koji se nalaze na tim adresama.

    forzamilan, low level format pa sta mu Bog da :D

    OT je vec odavno na ovoj temi.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Drzite se teme molim vas. Za partition alate otvorite novu ili se nadovezite na neku od postojecih.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ima neki dodatak koji ce mi zadržati otvoren "prozorčić" dok kursor nije na ikoni ?

    [​IMG]



    Davno mi jedan rece da ima ali se nije sjetio kakao se zove.. tako da jos nisam nista nasao.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam da li je tko prije mene spomenuo, ali odlicna stranica, jeftini keyevi za Windows 7

    http://www.ioffer.com/shopping_carts/9067886

    ja sam kupio za Home Premium, i radi.
    ako tko zeli kupiti, mora se registrovati na ioffer

    da bi vam radio key, mora vam biti cist windows, ne smijete imati krekovan
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I onda kad jednog dana odlucis da prenes taj OS na novi komp ili ti ne daj boze crkne ploca i pokusas da uradis validaciju a ono nece,ti nazoves MicroSoft i pokusas validirati kad ljudi kazu: ajmo malo slika racuna,kutije,cd i broja BAR koda a ti samo kazes hvala i dovidjenja.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam uspio vidjeti salju i kompletan dvd sa kutijom na adresu, mada mi je opet ovo nesto sumljivo.