Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ziva ploca forza. Hehhe
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Raja, imam problem.

    Win7 nece da boota. OS je instaliran verzojom SATA2 na 775 ploci ...

    Sada sam HDD nakacio na 1155 plocu. Nece da radi na SATA3 utoru, ni na SATA2 utoru...

    Krene OS, imam Win logo, ali sistem padne i imam 2 opcije :
    pokreni OS normalno (ne radi)
    pokreni : http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... -Windows-7

    Pokusao sam u bios-u promjeniti sa AHCI na IDE i opet nece da boota. Sta da radim?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čekaj ba ti si instalirao sistem na 775 ploči i sad hoćeš da ti taj isti sistem sa tog hdd-a radi na totalnoj drugoj ploči sa drugim čipsetom? E pa neće moći.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li u safe mod? Ako da udji i izbrisi ide ATA/ATAPI controllers pa restartaj. Izbrisi jos i sve vezano za predhodni chipset.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma to je masaža pa lakše na novo sistem podignuti a da ne govorim i kad bi uspio da boota svako malo bi čekao bsod.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nije bas tako, a i mozda covjeku treba da spasi neke stvari :)
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Muka spasiti stvari sa hirensbootom bilo xp live ili linux. Neka radi kako mu volja ili će na ispravan način ili će hvatati krivine :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ja sam cak i na win xp na ovaj nacin mijenjao platforme, a da ne pricamo o win7. Samo sto sam ja brisao iz device managera prije zamjene platforme pa nisam siguran moze li do safe moda, al bi trebalo da moze.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    To je zato sto ti je SATA bio konfigurisan kao IDE kada si radio instalaciju na 775 ploci, a na Z77 je AHCI nativno tako da ne moze da boota sa IDE instalacijom..

    Ako ne mozes da postavis SATA kao IDE sa bilo kontrolera na Z77 chipsetu ili jMicron/Marvell portova ako ih ploca ima onda neces moci da bootas u Windows i da instaliras AHCI drivere..


    Ukratko lakse je napraviti svjezu Win 7 instalaciju na C particiji a onda ti ostaju podaci na D particiji ako si je uopste imao..
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    ma imam brdo diskova, jedino vrijedno jesu spasene igre,ono koliko sam odigrao, ostalo imam na cd-u.
    Imam D particiju, nasao sam win7 disk, znaci samo reinstaliram os?
    Mogu ide/ahci mjenjat, novi bios pa dok se uhodam...

    Edit: EVO GA,ZIV JE :) hvala momci...ostalo je dosta stvari u folderu Win.old. Uf, jos da nasi veceras pobjede :)
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma more mu raditi, ja sam imao X58, pa presao na Z77 i OS fercerao mjesec dana bez po frke.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni nije radilo sa 775 na 1155.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li izbrisao iz device managera sve u vezi predhodne ploce ili si samo probao da win to automatski?
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako mene pitaš, ja sam to pokušao samo onako, pa ako prođe :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne ide tako. :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je ionako trebao drugi windows, tako da se nisam puno zamarao. Ako želiš istaknuti da ja to nisam znao uradit, mogao si jednostavno to i pitat, i ja bih ti i rekao da to nisam znao uradit kako treba.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL, sta se vrijedjas. Pokusavam ukazati na to da je moguce zamijeniti platforme a da se ne reinstaliraju winsi.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma meni je ionako trebao 64 bit, a imao sam 32 bit.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sastavljam compove kako se prvi webshop otvorio. Znaci 96. Jos ni jednom nisam plocu zamijenio bez da sam bio primoran na format c. Sta vi radite, fakat ne znam.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2