Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. techton

    techton Aktivista

    Vjerovatno ti je screen saver stavljen kao blank screen.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Obrisao sam slučajno u disk managementu particiju sa podacima ali nisam je formatirao. Mogu li povratiti nekako podatke sa te particije? Hitno mi je.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    get data back ntfs
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ne ide vise u sleep, neki bug mozda.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne čita mi nijednu particiju samo usb stick. HDD je 320GB... Kako u sekundi napravi belaj...

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako ba ne cita? Istekaj usb stick. Je li puna verzija programa? Odaberi pravu opciju na pocetku.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Maloprije mi cijeli PC ode u sleep i sam se probudi, WTF?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jok ne čita da si hljeb. Puna je verzija tj. licencirana. Šta god izabrao ne čita physical ni logical drives...
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj 4.25 verziju. Mora ti pročitati bar sistemsku. Odaberi na početku default.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba pokrenuti program kao administrator, tu je bio problem. Sad prepoznaje idem vidjeti može li se spasiti.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Podesi da si admin i nećeš imati tih problema. Ja to prvo uradio kod instalacije win 7.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma evo vrtim ništa da nađe. Folder od 25GB je u pitanju, nazvan backup :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako si na pravoj particiji traži po veličini a ne po nazivu ili snimi sve sa te particije na drugu. Isto vrlo je vazno šta na početku odaberes, probaj opciju kao da si formatirao.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    U UEFI bios-u imas 3 opcije odabira rada sistema : power saving, performanse i treci sam zaboravio, al jasno ti je :D

    Mozda si cistio bios, pa on vrati na "fabricko" t.j. power saving.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ostavio sam sinoć laptop da skenira hdd jer je to trajalo 2-3h. Našao sam backup folder najzad i evo krenuo sa kopiranjem. Ali ovo će izgleda potrajati.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije se vise desavalo, ali opet monitor ode u sleep nakon 15 minuta, iako sam to izgasio.

    Sutra svakako stavljam novi bios na plocu, pa cu da vidim.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nemoj napraviti istu grešku ko i ja pa ubiti ploču. Stavi sve na default u biosu pa tek onda fleš. Nije to Asus :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, ima dva biosa.
    Nego salu na stranu, uvijek sve na def stavljam, i npr kada drivere od grafe brisem, prvo izbrisem MSI AB.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imala je i moja dual bios, p43 chipset u taj vakat zvijer ploča ali džaba.