Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ili je do gusara ili cega vec, ali meni win7 radi brze od win8.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Nesto to tebi kompletno baguje. Koristim osimicu poprilicno dugo, kontam da je reinstaliram, osvježim ali nemam ni jednog jedinog problema pa mi se neda. Brza je od sedmice kakao god dok nemam problema sa aplikacijama. Sve fercera.
     
  3. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 8

    Pa ne znam zašto bi je reinstalirao ako radi k'o urica? :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Iz dosade.. ehhee.. ma zbog par sitnica ali bas sto radi ko sat, ne diram je.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ma samo meni na win8 nisu kompaktibilni neki programi

    Za samsung galaxy s nisu kompaktibilni driveri, pokusao na razne nacine instalirati ali nista, onda nokia software updater takodjer nije kompaktibilan, i jos neke stvari
    To sve na win 8.1

    Vratio se na win7, prikopcam telefon preko usb.a, i sam win update nadje i instalira.

    Ne kudim sad win8, sve radi fino, ali eto jednostavno zbog tog gore sam se morao vratiti na w7
     
  6. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 8

    Ma ništa ne čačkaj, kad god čačkaš nešto što radi na kraju to uhelaćiš totalno. :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Htio sma recu u fazonu. .dugo koristim ovu instalaciju. Proslo dosta aplikacija, drivera i smeća. Nekako mislim da bi fino legao svjež sistem ali zaista dobro fercera bez greske.

    Jedino mi nije jasno kako se ljudi saltaju sa 8.1 na 7 pa na 8.1 kao da 8.1 nije jučer izasao a da 8 uopste ne postoji. Ako ne radi 8.1 vrat ise na osmicu i sacekaj optimizaciju za odredjene aplikacije. Cudi me da ne skacete sa 8.1 na xp.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Imaš u Win8 opciju da refreshaš PC a da ti ostanu tvoji fajlovi, pa mislim da je to opcija za tebe.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Vidio sam da Windows 8 moze raditi sa SD kartice, ali me zanima da li je neko pokusao sa USB-a ?
    (USB kao HDD)
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Windows 8

    To ti bas nije pametno rjesenje, jer ces brzo ubiti stick. Ne znam za W8, ali kod Linuxa je to normalno, ali sve live distribucije se ucitaju u RAM i ostali RAM se koristi za prostor za instaliranje aplikacija, storage i sl. a ako nestane RAM-a sistem zakuca ako nemas swap. Kod Ubuntua ima opcija da se rezervira prostor na sticku za aplikacije.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Razmisljam da ne kupujem HDD za "rudarski racunar" :D pa te bas nisam razumio, 4 gige je ram kod mene.

    Sta predlazes "OS doktore" ? :D :wink:

    USB 3.0 :D
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Windows 8

    Probao sam instalirati Debian na stick. Bilo je dramaticno sporo. Pa sam odustao na pola procesa. Ne znam sta bih ti rekao. Ako i napravis tako, to ce biti kratkotrajno rjesenje. USB port je sam po sebi spor, taman ti prikacio ext.disk.
    IDE diskovi nisu skupi, mozda znas i koga da ce ti dzaba dati, kao sto sam ja dobio od prijatelja 20 GB.
    Trenutno ti je najbrze da stavis Ubuntu ili Mint na stick preko unetbootin i dodijelis mu sto vise prostora za aplikacije. Jer ako je u RAM-u onda sve sto si radio nestaje nakon reboot-a.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Hm, mislio sam da su brzi ovi USB stikovi, a oni brzi su skupi pa je bolje kupiti SSD ;
    http://www.winwin.ba/usb-flash-disk-64g ... 79754.html
    DTHX30/64GB USB 3.0=179,00 KM

    Imam ja jedan stari HDD...nije to ono sto trebam...

    Ok, puno ti hvala (za sada) :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. Pionir

    Pionir Overclocker

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Evo izasao Tapatalk za WinRT :) Nije los.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Windows 8

    par pitanja za vas sto koristite win 8
    planiram i ja instalirati win 8 e sada ne znam da li da instal win 8 ili win 8.1 i planiram 64 bitni instalirati,jer imam 4 gb rama
    ovo sve moram raditi zbog tastature,valjda ce proraditi na win 8 a i da malo osvjezim komp,nisam ga formatirao preko 4 godine ,nije bilo potrebe,sve ferceralo odlicno i sada problem sa tastaturom ,mada nisam jedini

    e isto me zanima,da li vec postoje driveri za win 8 za razne stvari i da li driveri prave probleme
    da li ce mi igrice c.s 1.6 ,PES 2013,battlefield bad company 2 ,grid2 i ostale normalno raditi na win 8
    i rade li driveri od sedmice na osmici,ako za nesto nemaju striktno za win 8 ?

    zaboravi napisati konfiguraciju,mozda je bitna :D
    dual core 5200 (2.5GHz)
    4 gb rama
    hd 4670 512 mb
    maticna neka biostar
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    Sve ce ti radit kako treba, slobodno ga instaliraj.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ok
    ja se najvise nadam da ce mi i tastatura raditi a kako je krenulo,to je neki njen bug,u nekoga radi a u nekoga ne
    inace sve sto sam ikada spojio na racunar mi je radilo,do ove tastature sada :D
    a na XP radi bez problema,doduse na drugom racunaru
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Here maps za win 8 i win rt dolazi