Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa vidim i novi Ati catalyst ne podrzava win 8 vec samo 8.1. Zasto tjeraju ljude na to?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ja ba ..neki dan citam nema podrške za osmicu. Pa ti farmaj musli žitarice.

    Ma cirkus.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Samo se nadam da nas nece ovako natjerati sa win7 na win8.1 :D Sad gledam ove dodatke i uglavnom je to oko metro-a. Koristi li iko ovaj metro na desktop masinama?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Cool story bro.. kakav crni tablet interfejs. Mada kada se isti ignoriše, osmica radi super.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Znaci nikakvih poboljsanja na desktop masinama sa 8.1 :)
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Meni je osmica pravila probleme u nekoliko igara. Ja mislio FIFA jos gora nego sto jeste, ono WIN8 hvataju neki prenosi...
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Kod mene 8.1, uobicajeno. Slabo koristim metro, mada mislim da je brzi, dobro je sto postoji izbor metro ili desktop.

    Gigabyte A88X ima podrsku, neki software tako da se W8 moze ucitati u metro ili desktop po zeli kako nastimas, pa nisam imao potrebe raditi update, el eto...

    Koristim sleep radi super, high performance isto super, nemam problema, a bilo je dok se sve nije slozilo kroz update. Problemi su bili sa :
    - drajverima, pa sa iskljucio automatsku instalaciju, samo download,
    - ostanu mi otvorene stranice u IE ili G.Chrome, sa 8.1 ima klasicni X za gasenje browsera,
    - neke precice koje sam instalirao sa metroa nisu radile, zaglavi program ili se rusi,
    - problemi sa videom, video formatima i nedostatak upravljackih funkcija (pauza npr :D , jacina zvuka i sl).

    Neke aplikacije kao vremnska prognoza i sl je super u metrou.
    Desktop/metro promjena boje, slike pozadine, generalno izgled je super i ne koristi mnogo sistemskih resursa.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Re: Windows 8

    Pozz interesujem me po vama da li vrijedi preci sa win8 na win8. Uzeo sam nov laptop sa win8 i imam besplatni upgrade na 8.1 pa sad neznam koliko je to pametno...

    Isto me interesuje pošto sam uspio preko nekih programcica zaznati serijski kljuc OS-a da li se moze sasvim normalno reinstalirati sistem npr. sa torrenta win 8 i ubaciti kljuc, ili moram cuvati recovery partition?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Boga ti sto se ne bi isplatilo? Plus sto je MS meni se cini odmah ukinuo podrsku za Win8 cim je 8.1 izasao...
     
  11. pac

    pac Komšija

    Re: Windows 8

    Na PC-u mi je 8.1 pravio probleme tako da sam se tad vratio na 7-cu. Neznam zato i pitam mozda je MS dosad te neke bug-ove riješio update-ima...
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Windows 8.1 ima dodatak, bilo je to sigurno i ranije, ali mislim da je sada prosireno na vise opcija...

    npr ako pokusas skinuti neki video ili slicno, a to nece par par puta (zbog servera, a ne zbog tvog racunara), dobit ces bsod...u poruci pise da je to prevencija protiv virusa koji cesto imaju osobinu samo-ponavljanja ili tako nesto...svejedno ljude zbunjuje tolika prevencija ili ne citaju opis problema kojeg pratis najcesce kroz Control panel/Reliability Monitor : http://www.thewindowsclub.com/use-windo ... ty-monitor
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. rainman

    rainman Aktivista

    Re: Windows 8

    Ovo je vjerovatno neka OEM verzija... ali za ove pare... ovo je džaba. Samo nemam iskustva sa g2a.com. Inače ne vjerujem ovim stranicama što se bave prodajom ključeva.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Windows 8

    ja sam direkt od microsofta nabavio za 40$ moguce da je ovo valid ali treba neko probat pa cemo mi ostali :p :p
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    za 40 USD si uzeo samo upgrade key sa Win 7 (i ja sam :) ), a ovo dodje kao key za full verziju (bez potrebe za Win 7).
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Windows 8

    neki su rekli da je sumnjiva ova stranica pa vidite..
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Opet ponavljam, sumnjam da ima legit solo key 8.1 pro ispod 100-150€. Realna je to cijena a sve ostalo je ili upgrade ili lijeva ruka desni djep.

    Da li je sad' MS u zadnje vrijeme "djabe" dijelio kao sto je osmicu kada je tek izašla pa se razbacivao sa free updateima i cime sve ne, ne znam.

    I dovoljno je jedan belaj da se stranica oblati. A ta G2A.COM svako malo zijani nešto..