Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Windows 8

    .
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Baš sam sinoć bio kod rodjaka, supruga njegova iznese hp laptop sa ekranom na dodir, sa win 8., dobili ga na poklon. Ljudi se znaci nesnalaze nikako, dodju do logina, ukucaju pass i to je to, sve dalje nemaju pojma nego mene pitaju sta i kako. Ti ljudi su na win xp i 7 zadnjih pet godina najmanje bez problema, dakle tezak je i za neke iskusnije ljude.
    8.1 je dosta jednostavniji sa vracenim start na desktopu i meni odgovara, ali opet u metro dijelu je potrebno vremena i navike. Ovaj čovjek gore na klipu je tipičan primjer, svijet nije navikao koristiti win key na tastaturi.
    Za nekoga ko prvi put sjeda za racunar win 8 je patnja. Toga je i microsoft svjestan, zbog toga će win 9 se vratiti win 7 stilu.
     
  3. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 8

    Windows 8 i njegov Start screen zahtijevaju pet minuta privikavanja, toliko je komplikovan.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Windows 8

    slazem se . Najjaci os trenutno
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ma nije ni 5 minuta. Ne kontam sta je ljudima problem, ali nikako...
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Windows 8

    Dali je moguće koristiti win8 bez M$ acc?

    I dali je moguće logirati se u skype sa acc koji je drugačiji od acc sa kojim si se prijavio na sustav?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Moguce je oboje. Za prvo koristis local account.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Nije nama koji visimo za racunarom. Shvati da ima ljudi koji nikada nisu usli u control panel. Zamisli kako je njima kad upale racunar i vide metro.
     
  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 8

    A klik na Desktop pločicu zahtijeva IQ 150. :)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Jesi li ti pogledao klip na predhodnoj stranici, čovjek pet minuta nemože da se snadje, šta sad hoćeš reći da je glup?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ako MS kaze da metro nije za PC, da ce se potruditi sa 8.1 da bude više tastatura + miš frendli, i sada u devetci, da ce tablet interfejs odvojiti od PC-a..

    ..kako majketi vi opravdavate metro gluposti ?

    To ona epizoda south parka kada je vatikan poceo sa radikalnim pravilima vjere. Pa kada je sam isus došao da kaze da griješe, oni ga zatvoriše kao: nemaš ti pojma.

    Mada ne moraš biti MS IT stručnjak da provalis da korner opcije, slajdanje sa strana, metro zvani "fol start" i zakljucani screen koji se otkljucava slajdanjem, nema mjesta na kompu.

    Osimca je odlican stabilan i brz sistem koji vjerovatno necu mijenjati do dobre stabilne devetke ali bullshit je bullshit.
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Re: Windows 8

    Jedan tip za brzi boot: Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > Choose what the power button does ukljuciti Turn on fast startup. Nema na cemu :D
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    zar moze brze :D
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Drug razmislja kupiti laptop sa W-8.1 ML licencom.

    Licenca kosta 220KM u radnji i voljan sam participirati u kupovini laptopa za otkup licence-povoljno :) .

    Da li i kako je to moguce napraviti?

    Sutra cu dobiti informacije o kojoj vrsti aktivacije se radi (kljuc ili CD).
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Windows 8

    dobijas licencu vezanu za laptop, sumanjm da je mozes iskoristiti negdje drugo.
    Bolje ganjaj online licencu...
    g2a.com nudi jeftine
     
  16. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Re: Windows 8

    U vecini slucajeva licenca ti je vezana za laptop i ne dobijes nikakve podatke, nisam cak siguran ni da li se moze reinstalirati, barem ja nisam mogao na svom dellu.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Znam da postoje i koristim jednu - serijska licenca, to je kada neka firma (npr HP) kupi paket sa npr 20-30 licenci...

    Sutra cu znati vise, ali mislim da je to takva licenca.

    Garamel mislim da si prvo trebao pozvati MS podrsku da saznas koji kljuc imas i dobio bi upute kako dalje...
     
  18. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Re: Windows 8

    Kontaktirao sam bio prodavaca i kao da je to one use licenca. Malo mi je bilo suludo, al se nisam dalje peglado, nego sam otisao i kupio normalne licence.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pozdrav raja. Promjenih i ja MBO i CPU. Kao sto je vec poznato, originalni Key za Win8 Pro ne funkcionise na novoj MBO. Htio zamoliti Microsoftovce da mi aktiviraju Windowse, ali broj 033/606-100 ne radi. Preko kojeg broja se jos broj moze izvrsiti aktivacija Windowsa, ali tako da pricam s operaterom (080 020 230 otpada)
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Windows 8

    Meni su u par navrata kada sam mjenjao neispravnu plocu trazili dokaz o kupovini i faxiranje podataka, al to je bilo dok nisu zamjenili one Zagrebčane za kafe aparat.... pardon answering machine.