Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Link: http://gadget.ba/view/1482/instalacija- ... ng-omnia-7
     
  2. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ako cemo posteno...

    Koristim Android od samog nastanka platforme, WP7 se puno brze krece prema zrelosti u poredbi s Android OS-om.

    Prvi Android telefoni su bili uzasno spori, nedovoljno RAM i ROM, bez Adobe Flash i multi touch.

    Mslim da WP7 vec juri prema fazi zrelosti koju je Android tek dostigao sa 2.1

    Iako koristim Android, imam boot partition za WP7 jer je dobra alternativa koja ce s vremenom postati jos bolja.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    nek sad sve promjene, da vise nema onih kockica, vec normalne iconice, to je jedino sto nevalja kod WP7 mobitela, barem meni se ne svidja

    samo ne znam kako ce to izgledati na nokiji, a kako na HTC-u, Samsungu...
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Jako im sporo ovo ide. Potencijal za platformu koja ce se cesto nadogradjivati je zaista bio tu, jer je Ms uslovio kakav hardver treba tako da nema smisla da im nadogradnje budu ovako najavljivane za pola godine unaprijed. A i ovo dosad, pogotovo sa copy/paste nadogradnjom se razvuklo i jos svi modeli nisu dobili update.

    Ako ko ima resursa da sve fino izvede, u neko normalno vrijeme, onda je to Microsoft.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ja ocekujem da ce Mango biti isporucen u oktobru uz predstavljanje novih telefona.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ima li ovo cudo kakav VPN client trenutno ?
    Kolega ima HTC 7 Trophy i treba mu VPN ali cini se nista od toga...
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Nema integrisane podrske, a cini mi se da nema jos ni kvalitetne aplikacije...
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Nista od VPN-a jos uvijek. Od Microsofta BiH sam dobio sluzbeni odgovor da ga ni nece biti dok se ne dopusti prsistup mreznim stackovima. Moguce da ce to biti u Mango update-u, a mozda i nece.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    ChevronWP7 Labs will jailbreak your Windows Phone with Microsoft's approval

    http://www.engadget.com/2011/06/18/chev ... microsoft/
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Za one koji su eventualno zainteresovani za razvoj na Windows Phone 7 platformi, od narednog utorka Microsoft BiH nudi seriju webcasta na tu temu. Mislim da ce biti vrlo zanimljivo: http://itpro.ba/article/1628/serija-web ... ws-phone-7.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Samsung predstavio WP7 phone koji podsjeca na Samsung Galaxy s2
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa SGS2 je trebao bit iskoristen i za WP7 platformu. Ne znam da li su to odradili.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Dolazi SGS2 verzija za WP u septembru ili oktobru.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Haman sam tu "zvanicnu" vijest preskocio.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ako mislis da je Samsung objavio "izbacujemo nasljednika Omnia 7 telefona u septembru" - nije, ali su se pojavile brojcane oznake, gore navedena demonstracija sa Microsoft Partners skupa uz novi Samsung telefon te najava da ce Mango izaci u septembru, pa kad to sve saberes...
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Znaci ipak nije zvanicu, a ovaj gore na slici bi trebao biti SGH-i937 (sgs2 je mislim II -i927).. samo citam da ce navodno izvrsiti i promjenu proecesora ako se bude radilo o SGS2 telefonu. No, treba scekati.