Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Par dobrih WP7 superhero wallpapera: http://goo.gl/BhTv3
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Danas snimih "Mango" na HTC HD2 verzija 7720, OS je fantazija, svaka preporuka za vlasnike HD2. Baterija drzi sada kao i na androidu po 2 dana, sve radi puno puno brze, browsanje narocito... Vise imate na XDA forumu. U svakom slucaju preporuka za update i vlasnicima ostalih Phone 7 uredjaja, prijatelju sam radio update na omnia 7 i razlika je stvarno osjetna ;)
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Jes' ako nisi zaglavio k'o i ja sa LG Optimus WP7 trabakulom koja iskljucivo podrzava Win.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Tir Anasazi, po cemu si zaglavio? I na taj telefon se moze instalirati Mango bez problema, jesi li probao, nadogradnja je fantasticna? Takodjer, na koji to telefon, osim ove posljednje generacije Windows Mobile telefona, uopce mozes instalirati nesto "drugo" sem razlicitih ROM-ova?
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Zašto na taj HD2 se može instalirat i Wp7 i Mango i Android a recimo na ostale ne može?
    Jel nešto do hardwarea što taj mob ima, a ostali nemaju, ili samo dovoljna zainteresiranost ljudi da to portaju na taj telefon?
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Mislim da je neka hardwerska caka pa je telefon tako modabilan, pa je zbog toga i velika zainteresovanost za njega...

    Tir Anasazi, nakaci taj LG na Zune i uradi update, vrlo jednostavno, ako ti jos nije dostupan Mango, onda bar NoDo verzija moze sigurno dok ne dodje podrska za Mango.
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Update je i uradjen šreko Zune-a. Posto mi je ovaj LG sluzbeni nisam se puno bavio istim jer sam vec dugo na iPhone-u. Ove nam je fulase uvalio BH Telekom po nekakvoj akcijskoj cijeni preko Top tima.

    Procackacu malo, a ne bi bilo lose ako imate i kakve site-ove sa uputama da postate link.

    UPDATE:
    Nakon silnih za..bancija i googlanja, nadjoh caku da se nakon 2-3 sec. po pokretanju updatea telefona u Zune-u treba brzinski ukinuti internet konekcija kako bi se Zune "isforsirao" da ga update-uje na Mango.
    Na kraju update postupka, medjutim, javlja konstantno Update error i ne dovrsi ga. Srecom telefon je funkcionalan jer se to desi tek u 10-om (zadnjem) dijelu update procesa.

    Ponovnim googlanjem nasao sam info da ipak ovaj telefon ne moze da se update-uje na Mango, a MS trenutno "intenzivno" radi na tome sa LG-em, kako bi se sa narednim update-om ovo bilo rjeseno.
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ako prenesu kameru sa N9, to ce biti fantasticno. Steta jedino za debljinu, koliko vidim ovdje pise 12 mm..
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Poceo nokia worls, i sto se tice WP7, Nokia je dobila odrijesene ruke da napravi telefon kakav god hoce, dok god je WP7 identican kao i kod svih drugih...
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Mislio sam da je Omnia los brand dok nisam cuo za Lumia :) Steta sto model 800 nije tanji, vidjet cemo kakva ce kamera na kraju biti, no cini mi se da je Samsung napravio bolji posao sa modelom Focus S.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Fino izgleda, ova muzika je super :)

    Meni Lumina nekako zvuci kao Lumines, pa mi se zato svidja i naziv, mada ne zvuci bas najljepse.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Zaljubio sam se u ovaj telefon, odnosno u N9 ali ga software zeza :) Ova phone 7 ljepotica je extra, procitah negdje da je preorder u UK 440 funti, sto je previse para za single core telefon. Bez razmisljana bih kupio ovu Lumia 800 samo da je dual core, ovako mi i nije bas future proof a kostat ce kod nas nekih 800 KM najmanje (S II za te pare ubija sve na trzistu). Evo mali offtopic, N9 u bijeloj varijanti, ima li sta ljepse? :D http://www.gsmarena.com/nokia_n9_spring ... s-3314.php
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    "The manufacturing process for beautiful white products is quite complex and we wanted to make sure we deliver the best possible quality for our consumers."

    Zar je to tolika razlika, toliko komplikovano umjesto crne staviti neku bijelu boju?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Najveca dobit je dodatak aplikacije za navigaciju, a sto su inace korisnici u Njemackoj od pocetka imali besplatno kroz Navigon bundle i Omnia 7.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Nema prednje kamere u "flagship" modelu? I jos pentile matrica u displeju? Od**bi Nokia!