Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Fin telefon, jebes bluetooth ja sam kupio na Cydii tweak za njega i nikad ga nisam upalio, ali cisto za hejtere. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    I kamera je daleko bolja nego na legendu, telefon radi brze, odziv je samo takav. I jos uvijek sam impresioniram samom fizickom kvalitetom telefona.

    Edit:

    jos jedna mana WP7, nema save draft za sms poruke.. Ako prekines poruku u pola pisanja, kasnije moras sve ponovo...

    edit 2:

    citava procedura dok stavis custom ringtone... :) vala komplikuju neke trivijalne stvari..
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    lako ej tebi, imas iPhone pa na razne nacine izbjegavas bilo sta slati preko BT, vidis gore kako covjeku zatreba, ne znam zasto im to smeta pa su izbacili
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Sto bi izbjegavao slati ako mogu slati i primati preko bluetootha sa AirBlue sharing tweakom koji sam instalirao, probao sa par telefona i to je to, nemam potrebe za njim, to sam mislio. Nikad ama bas nikad vise ga nisam upalio. Uvijek saljem mailom gotovo sve. Slazem se da moze zatrebati i korisno ga je imati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Meni je malo glupo da moram slati mail, npr. sjedim sa bratom, i hoce sliku male.. jos on duduk za mobitele, i nema podesen mail na mobitelu. I sad kad pocne podjebavanje, kod njega telefon star 4 godine, i moze slati preko BT-a a moj ne moze, tj. zenin :)

    Ili ovo danas, sjedimo jedno do drugog, i ne mogu joj poslati sliku, nego preko kabla...
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Evo nakon dana cackanja, da napisem malo poredjenje sa symbianom.

    WP7 daleko glatkiji, moderniji, sve to stoji, ali evo par mana koje su meni velike

    1. Nema BT filetransfer (100 puta prozvakano)
    2. Nema mass storage (isto tako)
    3. Nema profila (ja npr. imam profil posao, kuca, i general, kada sam na poslu, cim uhvati wi-fi sa posla prebaci automatski na taj profil, tako i kuci, ili kada sam bilo gdje drugo ide general, pravo prakticno, pogotovo sada kada je beba tu :) )
    4. Zune
    5. nema draft messages za SMS, generalno slaba podrska za SMS
    6. obavezan windows live, jeste da ga i ja imam, ali bezveze kada si primoran na nesto...
    7. mnogima je ovo super, ali settings kao da je napravljen za 10-godisnjaka. Nema nikakvih opcija, nekako mi premalo opcija za jedan smartphone os
    8. ringtones i zajebancija oko njega!
    9. i ne nadjoh play via DLNA?! Haj sto nema HDMI (nema ni svaki symbian)


    Ovo sve sto sam napisao symbian radi bez greske... Ako ne budem mogao kupiti Nokia 808 onda cu gledati mozda Lumia 800 ili 900... Jer ni android ni ios me ne privlace, a nokia sam fan :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Meni je recimo rezolucija ekrana na Symbian telefonima veci nedostatak od dvije trecine ovih u WP7. Ruku na srce, za svaki mobilni OS se moze napraviti ovakva lista.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Evo Neo je konacno priznao da WP nije smece, iako je pljuvao sve dok nije uzeo telefon u ruke :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Tada sam imao druge zahtjeve od telefona, sada sam smanjio kriterije, shvatio da su skupi telefoni bacanje para i volim minimalizam pri tome. :) Naravno tome ide u prilog da sam fon uzeo za 200KM, i jos uvijek tvrdim da bolji WP7 telefoni ne vrijede svojih para (s obzirom na mogucnosti, nijedan ne bi trebao biti skuplji od 200€).

    Da mi jos uvijek trebaju napredne funkcije, WP7 nikada ne bih uzeo za ozbiljno. U principu, jedino sto mi stvarno smeta je Zune i nedostatak mass storage podrske i "trpanja" sadrzaja na fon. Android mi se zgadio zbog neoptimizacije, rusenja aplikacija, nerealnih hardverskih zahtjeva da bi radio normalno i slabe podrske, Symbian zastario i jednom nogom u grobu, a iPhone je preskup.

    Ukoliko Microsoft i partneri budu kao Google sto se tice podrske za telefone, onda ce na kraju iPhone ostati kao jedina razumna alternativa.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ma kakvih rusenja, meni se nikad nista nije "srusilo". Gurate svakakve romove i onda eto android kriv. Android je najkopleksniji i jedini ima pravi multitasking, valjda je logicno da ne moze bit fluidan kao ios i win. Nisam win probao, vjerovatno je ok, mada mi se sucelje ne svidja. Meni mass storage i ne treba, samo da ima sve aplikacije kao i ostale platforme.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ima problema koliko hoces i sa fabrickim romovima. Custom romove nisam ni stavljao jer ne postoji ni jedan da mu sve radi perfektno. Medjutim ono najgore je da Android telefoni gube podrsku jako brzo nakon izlaska. Rado bih se odrekao multitaskinga na Androidu kada bi radio savrseno tecno na hardveru iz 2009.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Podrska ok, ali tu seru proizvodjaci telefona, a ne google. Opet, meni sve radi, imam ovaj mob pola godine i jedini problem je sto se sense ponekad resetuje, ali opet ja ne koristim task killer, pa valjda se on sam rastereti ponekad, tu opet nije google kriv. Sirov Android je ok, ali svaki proizvodjac nabaci masu svojih gluposti i onda ga useru. Microsoft jedino Nokiji dozvoljava da prcka po sistemu, za sve ostale mora bit stock. Sacekaj da jos verzija izadje pa cemo vidit kakva ce podrska bit.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Zato sto nemaju nikakvih restrikcija, svaki proizvodjac radi sta zeli i kako zeli.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Nasao sam jako korisnu aplikaciju za WP. Zove se YouRang i omogucava da muziku/zvuk iz Youtube klipa stavis kao ringtone. Cak mozes i izrezati zeljeni dio pomocu jednostavnog interfejsa; sve direktno na telefonu.
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Jesi li uzeo ovo? Imam ga ja kao sluzbeni phone. U tu svrhu je odlican, za sve ostalo, potanak. Na WP7.5 mi se posebno svidja mail i vrlo brz browser. Kamera je kriza, zvuk osrednji. Ipak, za novac koji dajes dobar izbor sigurno. Problema nisam nikakvih imao, a prilikom posljednjih velikih padavina snijega u februaru ispao mi je i lezao cca 2 sata u snijegu, bio je sav u vodi i bez problema radi i dalje tako da imas i jedan hard test kao argument :mrgreen:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Uzeo sam ga, i za ono sto meni treba je predobar, plus sto je bio samo 200KM i to sa garancijom. Kao sto kazes, browser i email klijent su odlicni, facebook aplikacija isto tako (bolja mi je nego na Androidu). Par igara koje sam probao rade bolje nego na duplo jacim Androidima, mada imam daleko superiorniji DSi za igre.
    To je odlican podatak da je izdrzljiv, a i vidim da je izradom jako kvalitetan, po tom pitanju bolji od 80% telefona koje sam imao u posljednjih par godina. Jedino one tipke ispod nisu cemu, al' ne moze sve valjati.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Sada jedino Win odgovara?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Za ulozene pare je najbolji fon (a i OS) koji sam uzeo u skorije vrijeme. Vec sam spomenuo da ne bih ni u ludilu dao 500KM ili vise za WP7 fon. Ovo sto sam gore napisao vazi kada uporedis Android i WP7 telefone iz istog cjenovnog ranga.

    Znaci ukratko: WP7 za 200KM >>> Android za 500KM, barem sto se mene tice.

    Medjutim iOS je najbolji, ali su uredjaji nazalost precijenjeni, tako da nista od kupovine do sljedece godine.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa taj telefon kod nas je 350km i to na sivo. Ne spada baš u kategoriju dzabe telefon.