Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa eto koristenjem Zune-a, rjesavaju se gotov svi nedostaci :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Joj ..melodija. Kako vam nije mrsko izvlaciti iz konteksta. Fino sam rekao za storage, kao prvu stvar te sitnice koje nisma znao nabrojati ali je kolega napisao. To sto vama ne treba ne mora znaciti da ne fali. Nekome ne treba ni OS pa hocu li ja hvalisati k750 koji i dalje koristim..
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Glupo je da danasnji OS-ovi imaju takva ogranicenja. Cuj nema custom ringtone... nisam to znao. I sta ce mi Zune da konvertuje video fajlove? Pa hebem mu misa, ja na N8 samo prebacim film i gledam ga na plasmi preko HDMI-a sve sa titlovima. Cita vise formata nego TV (koji cita dosta toga)... o BT-u necu, to vise nemam ni ja snage.

    Necu Zune, necu da mi on konvertuje pjesme i filmove, hocu mass storage, hocu neke stvari koje su logicne.

    Evo konkretan primjer za mass storage. Danas bio na dzenazi, dosao kasnije kod staraca, i kaze stari daj mi prebaci na komp snimak. Sta mislite da sam bio sa WP7 sta bi mu rekao. Jos da sam dao 500+KM za mob. Prvo sto bi mi stari rekao je da sam konj sto sam to kupio. Ovako fino uzmem USB kabal, standardni, micro USB, danas ga koristi skoro svaki uredjaj, telefon u mass storage, i prebacim na komp. Dodje stari, gdje si prebacio, reko desktop, i mirna Bosna. I neka mi neko da argument zasto je Zune /iTunes, bolji od mass storage!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    To ce ti reci samo korisnici tih proizvoda bez trunke objektivnosti. Kada vec spomenu i TVout funkciju, mislim da ni to nije moguce na WP7 telefonima bez nekog za**anog modovanja, mozda i grijesim. Ali vjerujem da ni to nije sporan nedostatak. ;)

    Svasta ce danas korisnici hardvera i softvera progutati. To je i razlog sto polu-proizvodi uspjevaju na trzistu, a kada uzmem ove navedene nedostatke u obzir, WP7 je upravo to i ostace u domenu esoterije mobilnih telefona.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa iOS je upravo ogranicenjima postigao tu "stabilnost" koju Android nazalost nikad nece imati. Tim putem ide i Microsoft, s tim da uzimaju dosta stvari i iz Androida i dodaju dosta dobrog i svog. Naravno da je usb mass storage veliki nedostatak, ostale zamjerke manje-vise, ali meni je koristenje njihovog telefona daleko ugodnije od bilo kojeg Android based, da ne nabrajam ponovo zbog cega. Naravno da se na toj platformi ima jos dosta toga uraditi, broj aplikacija povecati, ali po meni imaju dosta dobru osnovu da postanu pravi konkurenti. Pogotovo sto ce sirokim narodnim masama WP biti prva solucija nakon sto se "ispate" sa nekim Androidom, sa stabilnoscu, security-em, interface-om itd. I na kraju, jesam pobornik Androida, ali preveliko je pljuvanje po WP od strane onih koji ga nisu nikad ni vidjeli a kamoli koristili.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Sa najjeftinijim telefonima od 250-300€ tesko.

    Jos imas situaciju da postoji mogucnost da WP7 telefoni nece dobiti WP8 nadogradnju. Imaju makar tu sansu da budu bolji od proizvodjaca Android telefona.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    A koliko ti je najjeftiniji telefon sa iOS operativnim sistemom? ;) I opet ide ko halva :D A WP je po meni trenutno po svemu ispred.

    Android je u tim kompatibilnostima i nadogradnjama da ne moze bit gori :D Od razmisljanja da li aplikacija moze na tvoju verziju OS-a, pa da li moze na tvoj model telefona, pa da li moze ta verzija OS-a na tvoj model telefona, sve u krug. Tako da sta god ovi urade bolji su od Androida u tom pogledu. Mada vjerujem da ce osigurati podrsku, kako za WP8 tako i za aplikacije.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Na Android fonu od 300€ sve radi, ne moras razmisljati. :) Mislim da ne bi bilo lose da se WP7 telefoni pocnu prodavati po iPhone cijenama - jedan konkurent manje na trzistu. :lol:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Najsmjesnije je sto neki padobranac na xy sajtu napse da nema custom ringtone i to ljudi krenu ponavljati :D
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Postoji li itko među ovima koji pljuju WP7 da ga je stvarno i koristio više od par dana?
    Poslušajte Enisa kad vam kaže da je to OS sa perspektivom. Čovjek je autoritet na tom području i to nešto znači kad on to kaže.
    Evo ja paralelno koristim Titana i Xperiu S, i mogu reći da Titan opere pod Xperiom iako je ona hardverski daleko superiornija.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ne mora neki moj savjet ili perspektivu niko "poslusati", stvar je samo da se i u kritikama, kao i nekim pohvalama, bude realan, pa i u smislu nedostataka kada treba reci "ove opcije nedostaju meni kao korisniku i ne mogu zamisliti rad bez njih", a ne "zbog ovog ili xy ovo ne moze valjati bilo kojem korisniku".
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Btw, ima li emulatora za retro konzole na WP7, ili puno trazim (opet)?
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Samo Master System i Atari 7800? Steta. Vidim da je NES emulator uklonjen sa marketplace-a, znaci nije bas MS odusevljen tim sadrzajem.

    Nazalost jos jedan minus za moje potrebe.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa više gledamo u ovu ženu/curu nego u telefon :roll: Baš je "hands on" :mrgreen:
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema


    neki srecnik se docepao nokie lumie 900 :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    stvarno ostavlja dojam kvalitete...
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    zna li se hoće li lumia 800 dobiti wp 8 update?