Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    i kod mene je postavli sve drivere osim tv tunera,sb live 5.1 i realtek 5.1 sve ostalo je ok ....
    i iz nekog razloga mi neprepoznaje 200gb maxtor disk
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesi probao ono u Device Menager-u da automatski nadje drivere na netu?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za one koji nisu razumjeli, nVidia sluzbeno prekida sa podrskom za nf2, i nece biti drivera za nf2 chipset za vistu!
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Što znači ništa od moje Viste.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma radi ona i onako, samo neces imati sluzbene drivere za chipset. A i kod mene je ista situacija.
     
  6. Zombie

    Zombie Aktivista

  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ovako snimio sam sinoc visu i imam mali problem. svako malo ustopa.. radim radim i samo ustopa... a hdd vrti ko' lud.. ne prestaje... sta bi moglo biti? konfa je iz siga..
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    eto ako koga zanima rijesio sam problem. kako sam i slutio ima problema sa sata diskovima i u biosu sam prebacio sataII mode sa sata na IDE i radi ko doxa od tada..
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene jednostavno nevidi maxtor sata disk od 200gb
    jos nisam skontao zasto
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

  11. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja sam instalirao Vistu i skroz sam skinuo XP. Prezadovoljan sam, 90% stvari mi radi na njoj registrovao sam je, i nemam nikakvih problema :wink:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    kako si je registrovao??jel origigi ili na PM :D
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moze biti origigi zato sto se origigi ne moze jos kupiti!
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    e jedno pitanjce nece da mi prepozna externi disk preko usb-a... gdje ima drivera za to :D
     
  15. Zombie

    Zombie Aktivista

  16. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Super GUI. Radi bez ikakog stekanja, a jos sto je nisam zatrpo sa aplikacijama radi malo i brze od XP-a. :mrgreen: Prvi put kad sam gledo zauzece RAMa oko 440MB mada nakon drugog il treceg bootanja bilo je i oko 380MB a nisam nikakve servise gasio, malo cudno zvuci. :mrgreen:

    Samo im je ovo losa furka sto je uvijek stavljaju na C particiju. Iako je instaliram na D, sto i jeste druga particija kad se podigne to je C za Vistu a onda sve druge.
     
  17. n1dal

    n1dal Aktivista

    Jel neko uspio se conn. na Free Zonu ? Skinuo ADSL Komunikator ,install, ali nece da radi sa Vistom (lafo podatci nisu tacni - us.&pw) ...
    Jel neko imao ovakav problem ?

    btw. Inace dobra Vista ...iako mi je ova Home Basic verzija imam Aero ...slusha me pravo.Neki dan sam je i reg. tako da neam problema.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    odakle aero u home basic?
     
  19. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ma bio neki crack lafo za aktivaciju ...Ja sve uradio kako je navedeno medutim nije uspjelo ...nakon restarta u CP pogledam kad ima da se izabere Aero :) Uglavnom zamjene se dva fajla : 'tokens.dat' i 'pkeyconfig' ,tj. da imas potpunu kontrolu nad njima.
     
  20. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ma zamjenim ja njih. Spusti se folder nize i zamjeni permissions. Al izgleda da opet mora bit online. Eh tu je problem nemam drivera za modem tako da za nekih 15-tak dana ide Vista na cekanje. :mrgreen: