Windows XP ili Vista?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by TopniK, Sep 15, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vista maajka. :smt003
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    De budi cojk pa priznaj da fakat jest bolja :D
    Ali ozbiljno sad, sve ok mi radi.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja nikad u zivotu nisam imao ni jedan problem sa Vistom, ni jedan BSOD, nista ama bas.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    ViStA RuLeZ.... :wink:
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ico, Vista sa 512MB rama je patnja, pogotovo sa tim diskom i tim procesorom.
    Tebi najbolje godi na tu mašinu windows 2000.

    Paćenik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi li siguran da je 2000 maximum? XP klizi bez problema. Jedino da sam bas paranoican i patim za prostorom, onda bih se odlucio za dobru staru 98-icu. Juce sam snimio 2008, nije savrseno, ali bitno je da radi. Makar ne trza u normalnom radu, jer nemam interneta na tom racunaru. A ako pokrenem messenger, tada patnja tek pocinje, ili Sidebar, i zato to drzim iskljuceno.
    Sve u svemu zadovoljan sam radom Viste na ovoj kanti, jos jedino da disk malo veci uzmem i to bi bilo savrseno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma 2000 je mjera. a i dobar je OS, meni jedan od boljih od M$-a.
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jedno pitanje:

    trebam "zalijepiti" SP2 na 64-bitni XP Pro. Znam da nije moguce to uraditi u 32-bitnom okruzenju. Mogu li npr. da inst. Virtual PC i na njega nabacim ovaj XP Pro 64, pa da slipstream uradim u Virtual PC programu?
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    cekaj cekaj, nije moguce napraviti slipstream ( dodavanje sp2 na x64 OS ) u 32 bitnom OSu? Pa zakaj bolji racku nLite sta on slipstreamuje, ako se uspijesno pokrenuo, valjda nije bitno da je li je to x64 ili x86 ili x128 ili kako ce se vec zvati. Si ti probao to da uradis ?

    Ovaj drugi dio naravno, jer dobijas poptuno funkcionalan x64 OS, pa ne bas za igre, ali ostalo ce u velkoj vecini da radi :)
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Virtual PC ne podržava 64-bitne sisteme.
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    prvo, kada tamo u nLite-u kliknem na dugme "Select" kako bih izabrao SP2, odmah izbaci poruku:

    [​IMG]

    ja kliknem "Nein", i ipak izaberem SP2, on pocne da extraktuje, i kada dodje do samog kraja javi ovu poruku:

    [​IMG]

    u prijevodu, taj EXE file (tj. SP2) sto sam izabrao nije validna Win32 aplikacija


    ali na Microsoft-ovoj stranici pise "Virtual PC 2007 runs on: Windows Vista™ Business; Windows Vista™ Enterprise; Windows Vista™ Ultimate; Windows Server 2003, Standard Edition; Windows Server 2003, Standard x64 Edition; Windows XP Professional; Windows XP Professional x64 Edition; or Windows XP Tablet PC Edition"
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Da, radi na 64-bitnom sistemu, ali ne možeš instalirati 64-bitni sistem na nj.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaci jedino rjesenje je instalirati ovaj XP 64 i uraditi slipstream, i sve ovo radi 5 minuta posla...koji bullshit :D
     
  14. dejson

    dejson Aktivista

    Ja licno ne bih preporucio totalni prelazak na vistu bez 4 GB ram-a. Za ugodan rad i pokretanje svega sto ti padne na pamet. Evo ja sam tek sada miran sa 4GB. Nisam kvalitetno mogao pokrenuti more igara. Mogao sam pokrenuti ali nije to bilo to. Sada je to to.
     
  15. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ja sam gorespomenuti prijatelj. Sve sam u Visti (Ultimate 64bit) uspio da namjestim kako mi stima osim DVD-RWa (detaljnije OVDJE). Probah dva razlicita SATA DVD-RWa od razlicitih proizvodjaca i opet isti belaj. Da sam to uspio rijesiti, ostao bih na Visti bez razmisljanja, ovako je nazalost "Lesi se vraca kuci". Sad sve fercera kako treba samo mi 1 GB RAM-a stoji onako bez veze "uboden", za ukras. S Viste mi gomila stvari fali, zacas se covjek navikne na pozitivne promjene. :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Na nekim pločama je bitno na kojem SATA utoru je spojen disk na kojem je OS, iako su svu butabilni. Ako se pogrešno spoji, pojavljuje se BSOD ponekad. Možda je kod tebe nešto slično bilo u pitanju.
     
  17. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma nije do toga ba, koristio sam Vistu od oktobra prosle godine i apsolutno sve je bilo u redu, jednostavno dok nema DVD-RWa - nema nikakvih problema, cim ga spojim - eto belaja. Prob'o sam i kombinovat' SATA portove al' bez rezultata. Nece jarane da si pitni poljev.

    Sad kad se po diskovima skupilo toliko stvari da se vise nema gdje, mor'o sam da odlucim - kupit' IDE DVD-RW ili se vratit' na XP. Ovo drugo mi jeftinije dodje a zao mi bilo kutarisat' se ovog DVD-RWa posto od kako ga uzeh ni jedan medij nije snimio. :D
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Onda ne znaš, hhh.
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja gore nisam ni spominjao Vistu nego XP Professional x64 Edition :D

    uglavnom nemam namjeru prelaziti sada na 64-bitni XP (a pogotovo ne na Vistu). Ovaj 32-bitni XP Pro fercera bez problema, ali bih volio nekada staviti 64-bitni kao sekundarni sistem...
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    32>64 :)

    koristio sam ga jedno 5 mjeseci 64 bitni :D