Windows XP ili Vista?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by TopniK, Sep 15, 2008.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    imal ko slican "problem" jes da sve radi al eto cudno mi :D

    [​IMG]
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Gdje je problem?
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    username? :D obicno tu pise nesto ?
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e kakva je ova vista 64 bitna u radu sa 3d programima tipa catia. autocad, 3ds max i ostali.
    jeli treba svaki ovaj program posebno za 64 vistu ili...
    i jos sta je ovaj x86 ???
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    De malo pretrazi forum majke ti tvoje. Pola godine si clan i pitas takva njubovska pitanja. Svi programi rade na x64 sistemima, zato sto x64 mogu raditi i sa 32-bitnim i sa 64-bitnim softverom. Neke programe imas u razlicitim verzijama, zato sto mogu iskoristiti prednosti x64 arhitekture. Termin X86 je oznaka za 32-bitnu arhitekturu.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    tacnije za intel x86 instrukcijski set, koji nuzno ne mora biti 32bit, vec naprotiv moze biti i 16bit, a danas i 64bit
    dakle imas x86-16, x86-32 i danas x86-64bitne arhitekture,
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne treba njemu tacnije.
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Vista ili XP?
    Ako imaš jaku mašinu Vista (tj. dvojezgrani CPU, 4GB rama i dobra grafa) jednostavno da ne optimiziraš ništa nego uživaš u svim čarima koje Vista ima ponuditi. Držao sam se postrani po pitanju viste, oprobaoavo sam je tek tako kao serviser da znam o čem use radi. Može Vista i sa 2GB rama ali ako iko radi sa grafikom ili nečim zahtjevnijim, ne dolazi u obzir.
    Nadalje, mnogi se zalijeću na Ultimate, i ko god to ovdje spomene na forumu, čisto sumnjam da ju je kupio, najčešće je negdje pokupio sa neta crackovano i to je to. Ono "ultimate" plijeni pažnju laika, i lijepe se za nj' ko muhe na paukovu mrežu. Home Basic i Business Basic zauzima manje memorije od Ultimate (negdje oko 500 MB, a ulti. od 800-1000MB). Ultimate ima mali broj dodataka kojeg nećete nikad ili par puta u životu pokrenuti, tipa Multimedia Centar, Tablet additions i sl...

    XP, pa i 64bit, koristite ako imate 2GB memorije ili manje, obični ATA disk, jednojezgrani CPU i sl...

    Lično sam u potpunosti prešao na Vista SP1 Ultimate. AMD 3800X2 6GB RAM-a (2x2GB i 2x1GB - ovo po 1GB nisam uspio prodati), SATA disk, ATi 3870 Grafika... i iskreno nimalo me ne briga koliko RAM-a zauzima Vista, niti trebali koji servis isključiti :D
    Napokon koristim daljinski za MMC, i nastojim uživati i merakati u čarima Vista OS-a :D

    Iskreno i htjeli to neki priznati ili ne, Vista je OS budućnosti, a XP ma koliko nam dobar drug bio svih ovih godina, polahko i sigurno ide u penziju.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jedina mashina na kojoj radi ok do sada je Acer Aspire 6920G, dodje ultimate sa sp1 integrisanim pa je ok... inace talashika teza
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Vista :) sa SP1 vidi 4GBrama , ali TaskM.. kaze 3,25 kao i XP SP3
    Vista Vista :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    619 puta navedeno na forumu, ali nije lose da se utvrdi?
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    :D nisam bas pratio tek mi je treci dan na visti :D Vista ,Vista

    Score 5,4 -sve je 5,8 5,9 ali CPU 5,4 i konacna ocjena 5,4