World of Warcraft

Discussion in 'Igre i konzole' started by Gandalf The White, Jan 29, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    Rekao sam ja ljudim, cim exwizzard pada na Foldingu, ide neki lvlup na MMO-u :)
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    *Level 70 - 1,523,800 xp
    *Level 71 - 1,539,600 xp
    *Level 72 - 1,555,700 xp
    *Level 73 - 1,571,800 xp
    *Level 74 - 1,587,900 xp
    *Level 75 - 1,604,200 xp
    *Level 76 - 1,620,700 xp
    *Level 77 - 1,637,400 xp
    *Level 78 - 1,653,900 xp
    *Level 79 - 1,670,800 xp

    Samo questajte ljudi ,sve ostalo je gubljenje vremena :smt002
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Et, prije par sedmica lvl 80. Raido naxx(2 bossa ostala), obsidian sanctum, odradio vecinu heroica i moram rec da sam razocaran.

    Prije svega, jako se osjeca nedoradjenost. Vidi se da su programeri jako puno radili na stvarima kao sto je dodavanje nove mehanike za questove, vozila koja se mogu voziti, phasing kao tehnologija instanciranja i sl. Radeci na svim tim stvarima drugi dijelovi igre su ostali zapostavljeni. Prije svega tu mislim na graficke modele. Ako pogledate, 90% armora izgleda identicno, Taunka modeli za zene su female taureni(WTF?).

    Instance su tu samo radi loota i nemaju neku vecu svrhu. Sjecam se Scholomance koji je imao jedno 20ak questova, uvezanih i teskih. Ili ludog DM te warlockovog questa za mount i sl. Ovdje nista od toga nema. Prilagodjavajuci igru "siroj populaciji" blizzard je poglupio do tog nivoa da svaka instanca u biti se radi linearno, quest dobijete na pocetku, udjete, gotovo.

    Buduci da sam bio main tank, prije 3.0 patcha, imao sam spisak napravljen na osnovu iskustva/podataka na netu, koji je pokazivao za gotovo svaku instancu koji NPCovi su se mogli sheepat, MCa, frezzat i sl, koje imaju abilityje, prioritet killa i sl. U BCu, heroici su mi gotovo biil interestantiji/tezi od raidova. Nakon 3.0 i Wotlka ovo je totalno nepotrebno. Svi pulovi se svode na zeljetanje, aoe aoe aoe, ponovi .... Totalno identicno, i nije potrebno nikakvo taktiziranje.

    Cak i raidovi su postali smjesni sto se tice mozganja: pull, aoe i cao. Bossevi su manje vise trivijalni. Jos uvjek se sjecam wipanja u karazanu na Aranu recimo, gdje i dan danas se lako moze wipieat.

    Class balance, gdje je svako sve u svakom specu je idiotluk. Posebnu prednost ovdje imaju hibridi koji sada mogu bukvalno biti sve i biti najbolji u tome. Vise nije potrebno tacno znati kakav je boss, pripremiti odbranu za to, tenka za nejga, razraditi taktiku, vec samo skupi 10, 25 ljudi i zaleti se. Brute force pali.

    Sve u svemu, ovo se moze ciniti kao neko plakanje elitiste, ali cinjenica je da za mene se igra svela na: farmanje sranja, dosadne instance i dosadne raidove, te klonirane igrace jer su svi isti. S tim u vezi moram se pohvaliti da sam je prestao igrati, i nisam je upalio vec nekoliko dana, i nadam se da necu vise. Pretplata je otkazana i to je to. :D
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Drago mi je kad se neko vrati iz pakla droge na pravi put. Ja na zalost jos nisam. :smt003
     
  5. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Malo offtopic i nisam siguran da li ovo krsi pravila foruma, ali htjeo bi da pitam koliko teoretski vrijedi jedan WoW account sa jednim lvl70 Orc Hunter-om na Ahn'Qiraj (EU PVP) realm-u.

    Account je WoW + TBC naravno. Hunter je veoma dobro opremljen za TBC standarde. Ima oko 2200 AP, 30% crit, 149 hit rating (hit overcapped :p), Beast Master PvE spec. Ima i nesto PvP opreme. Full S1, S3 gloves, S3 axe, pvp trinket (medallion), Vindicator's belt, bracers, neck. Raid-ovao je Black Temple i Hyjal prije WotLK i mnogo prije 3.0.2 patch-a. Account je posljednji put bio aktivan u Septembru.

    Od "posebnih" mountova ima Black War Raptor i Great Brewfest Kodo.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Imas dosta onih sajtova sto prodaju acc-ove pa malo preleti preko toga, mislim da je to u nekom rangu od 200 do 300 dolara, ako mozes prodati. Naravno, to je protiv Blizzardovih pravila.
     
  7. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Hvala Enise. Ne znam nijedan takav site jer nisam do sada ni kontao prodati account ali potrazit cu na google. Znam i ja da je protiv pravila, ali ko ih zasto. :mrgreen:
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam prodavao account sa 2 betonirana karaktera za TBC (opremljena za SunWell naravno ;)) za nekih 100 - 150 KM i niko se nije javljao dugo ... valjda raji zao toliko para
     
  9. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Auu pa to je do-dzaba. Samo WoW + TBC vrijede oko 80KM.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Znam ... dojadio mi WoW, a i trebale mi pare ... al' eto.
     
  11. BoLa

    BoLa Aktivista

    Eh, posto nam uskoro dolazi nova WoW expanzija, da vidim imal mozda zainteresovane raje da se okupimo za jedan reroll/leveling guild. Znaci lvl 1-85, zajebavamo se nakon toga pichimo u prave raid guildove dje ko oce. :mrgreen:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Tempting..
    Samo je pitanje koliko ljudi ima entuzijazma ici ponovo jer od ovih sto znam da to jos uvijek igraju (prepoznajte se no-liferi) svi imaju vec 4-5 max lvl likova :)
     
  13. BoLa

    BoLa Aktivista

    Pa fazon je sto Cata expanzija za razliku od ovih dosadasnjih koje su bile samo end game expanzije, je u biti nova od lvla 1. Znaci totalno drugi svijet je od lvl 1-60 i onda malo istog sranja 60-80 pa onda opet novo. Tako da je ovo savrsena prilika za promjenu ili fresh start :) Imam i ja 2-3 lika al necu da propustim ovu priliku jer je unikatna. Ko sto rece blizzard, nece nikad vise mjenjat old world.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Aah, vidis, posto sam ja lamer, mislio sam da se ovo odnosi na "igranje do ekspanzije", a ti si zapravio mislio na igranje sa ekspanzijom, samo od pocetka, uslijed najavljenih promjena svijeta i drugih detalja. More tempting!
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Lameri su im ciljna grupa.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam za. Tauren paladin ili goblin priest zvuci zanimljivo. Podrazumijeva se da idemo na horde.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Oui ... Worgen Warlock is mine :) 1-85 lvl
     
  18. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dobro znaci imamo 2, potencijalno 3 interesanta od cega jedan zeli alliance a drugi horde :) Meni je svejedno dje cu iskreno i klasu jos nisam odlucio.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ima jos jedan kolega sa sprata, ja mislim da je on za u svim varijantama :D
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam kont'o uzeti Cata, pocet nanovo, da se vide te promjene :) Nadam se da ste Hordu planirali :D