Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    A ja ne mogu da svatim koliko su konzolaši mentalno ograniceni. Ko nije znao kao zoi, imaju m+k wireless. Ne moraju biti kablovi. Kako sam stavio monitor na zid, tastatura je u krilu a kada igram na seciji ili kaucu zavaljen na televizoru, miš je na jednoj knjizi debljih korica+podloga. Ako je neko nesposoban da se tako organizuje, njemu je gejming najmanji problem.

    I prije nego sto neko kaze kako wireless miš ima laga, konzole imaju jednu vrstu vsync da ne bude teringa koji pravi vec u startu lag dok sa druge strane sam igrao competitive FPS multi igre na MX620 koji nema primjetan lag.

    No konzolaši ko konzolaši. Kad su se oni znali organizovati. Tunnel vision. Ni jedan drugi argument nema za konzolu osim "konzola je u dnevnoj" i "igram zavaljen". Jesu christe. Go out and play.. u can do that. Trust me, I'm PC gamer.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu ništa bolji ni PC "elitisti" sve je to ista bagra.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad je insan zatucan, zatucan je sta god koristio i moras imati jednocifren broj godina da se smatraš konzolašem ili PC elitom/masterom, ali ne razumijem da se klasicni kliše: konzola je da se zavalis a PC je samo za deska.. provlaci i na ovom forumu. Moj PC nije vidio stola od 2007-me dok stolicu za PC nisam u zivotu koristio. Bio i ostao u velikim foteljama ako ne brojim gejming na kaucima, krevetima, secijama itd. A gejming je bio ne TV-u i kada je PC bio u drugoj sobi. Samo je narod ljen pa je probusit rupu u zidu ozbiljan posao. Cak mi je centralna znala biti u jednoj sobi dok sve ostalo u drugoj ali opet.. nekome je to ozbiljan poduhvat.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je provjereno odlična stvar, ljepota za uši. :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ljepše izgleda ako utegnes sobu jer je fotelja za PC monitor bila odmah uz setup dnevne sobe. Ali je sve bilo povezano, i periferija, i TV. Nisam nigdje oskudjevao.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ti to pricas nama koji radimo isto sto i ti. Kako rekoh, kod mene je PC bukvalno u krevetu, spojen na plazmu i nisam sjeo za racunar godinama. Kazes ko ce normalan koristit gamepad pored misa, a 99.99% ljudi koristi gamepad pored misa. To je realno i to je ljudima dovoljno da uzivaju. Tebi nije, ti si manjina i to je to. Pricas kao da ljudi ne znaju da uzivaju, a oni uzivaju u jednostavnosti, dok si ti morao prenijeti racunar u drugu sobu, okaciti plazmu na zid, uzeti wireless mis i tast i sve ostalo da bi potpuno uzivao... On sto ne zna koliko ti, uziva vise nego ti. Isto sto vecini nije uopste problem gledati film po filmovizijama u 360p, a uz malo truda mogu dobiti bolje. Jednostavno im ne treba bolje. A vise uzivaju od nas, dok ne znas sta je lag, vsync, rezolucija, tearing, nemas se o cemu ni nervirati, to je prosto tako.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo izvlacis stvari iz konteksta. Pricali smo o multiplayer igrama i rekao sam ko ce se takmiciti sa palicom kada moze biti efikasniji sa misem. Ne pricam ja o lari kroft i da je tada bolje ganjati mis nego gamepad. I ja koristim gamepad mozda jednako koliko i mis.

    ..ali ako MS nativno ponudi podrsku za mis, ne znam kako ce opstati takvi sa gamepadom ako budu igrali MP naslove. I da, rjesenje sa m+k serverima je najbolje jer meni nije bio cejf ganjati ove druge na gamepadu sa fragFX rjesenjima.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uvijek biram joystick prije m+t. Kao da je problem kupiti XIM4 za plejku. Nije to cejf. To je i razlog zbog kojeg igram igrice. Radi cejfa, uzivancije. Kad mi to ne bude primarni cilj gejmanja quit cu odmah. A i jest fazon uzet m+t na konzoli, i odes igrat fps, pa se kao kurcit da si dobar, a imas prednost. Lol Kad bude mainstream, ok. Ali ovako, gdje 99.9% konzolasa koristi joystick, je cisto supacki. Imho.

    Ovako smo svi na level playing field. Sto fps gejmanje i treba da bude. Pa pokazi sta znas.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako MS nativno ponudi miš, igraci sa gamepadom ce biti ili primorani na mis ili ce napustiti igru (ostaje pitanje aimbota/aim asista.. naravno). Vrlo jednostavno. Iz toga proizlazi moje prvo pitanje: "Pa ko ce normalan ganjati MP FPS na palicama pored 10$ miša ?"

    Ne pricam ja o cejfu niti me interesuje sta je nekome cejf. Svako ima svoj ukus ali se neki pronadju i takve stvari svataju licno. Naravno da je sada kretenski igrati sa misem. Zato i ne igram na konzoli.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fascinantno mi je da samo vi PC igraci zelite mis na konzolama. Dok nama konzolasima to je totalno nepotrebno.

    Ostani na PCu kad smo ti vec toliko mrski. Jebiga.
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Nikad vise u igrama nisam uzivao od kako sam nabio nogom PC, kupio laptop za tih osnovnih potreba interneta i sl, a PS3, kasnije PS4 za igranje. Pritisnem PS gugme na dzojstiku, cujem bip i za koju sekundu sam u igri zavaljen u fotelju/krevet. Kakvo bolan crno busenje zidova i razvlacenje kablova. :) Ono, svakom svoje, ali nije mi vise 13 da imam vremena da se bakcem driverima, podesavanjima, performansama itd. A ko kupuje igre vise ne moze reci da su igre za PC jeftinije uslijed popusta, na PSN-u svako malo (citaj: sedmicno) svakakvih popusta, pa AAA naslove za manje od 10$ mozes kupiti, uz malo strpljenja naravno. Jos i ovaj game sharing koji je Sony omogucio, pa te igra u pola manje dodje ako kupujes s haverom.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    AAA igre su u startu jeftinije $10 na Steamu nego na PSN/XBL.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    SP igre na pc su 'besplatne'. :smt003
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene max AAA igra izadje 30$. Pre order, ili kad god.

    Sad evo ima ponuda na us psn, potrosi 100$ dobijes 15$ rebate. Uzmemo 2 pre ordera i izadju nas 105$. Znaci po 52.5$ za 2 AAA igre.

    U Americi se jos moze povoljnije proci. Npr. uclanis se na gamefly stranicu za rentanje igrica. Mjesec dana 9$. Napravis sebi listu, i oni ti salju igru po igru. Jednu predjes, vrnes je, i stize nova. Ili uzmes skuplji paket malo da mozes po 2-3 igre imati kod sebe odjednom. Plus ako si clan mozes i jeftinije onda polovne ige otkupljivat.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina, posebno za iste igre na obe platforme npr gta v, koga briga za par detalja ili nesto bolju grafiku kad se o istoj igri radi. Glupost oko cega se ljudi raspravljaju, trebali bi gledat da sto jeftinije prodju, a ne da ulupaju tonu love samo jer su "pc gameri". Jos je gluplje kad se raspravljaju sta je bolje PS ili Xbox, pa ebote svrsavas na komad plastike, kupis sta ima bolje igre i sta ti se igra, koga briga koji je logo na kutiji.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Izvinit ces ali je to ipak ljenost. Ja podignem sistem, instalirma zadnje drivere i ..tu se prica sa driverima zavrsava. Nekad updatujem kada ponudi control panel. Sto se performansi tice, podesim jednom grafička podesavanja i .. to je to. Ako je to toliko tesko onda ne znam kako ti se da i to dugme protisnuti. Igre koje se pate sa driverima po izlasku i ne igram dok se ne pečuju. A busenje zidova i kablovi nemaju veze sa gejmingom. odnosno sve to nije primarno uradjeno zbog gejminga. Sto se cijena igara tice je relaventna stvar zbog sajtova koji ne samo da nude jeftinije igre vec imas i kodove gdje igre dobijas jos 20% jeftinije itd itd. A opet na tim istim sajtovima zna biti dilova po 60-80% jeftinije igre a ne samo na steamu. Dodaj tome da na računaru mozes igrati igre starije od 15 godina pa do najnovijih, tu se prica zavrsava i o raznovrsnosti. Ali sve to fizikarenje oko PC-a niej posao ako si IT entuzijasta. No nismo svi isti pa ima ljudi koji bi platili majstoru da mu zamjeni sijalicu.. sta da se radi.

    No kako rekoh, neko spomene da je vegetarijanac i vi se sa konzola nadjete prozvani i imate svaki put potrebu da opravdavate kako je bolje na konzoli. I svaki put vi ste, mis mo. Kakvi mi i vi.. Koga briga, to me i ne zanima. Nisam to ni spominjao niti me interesuje. Igraj se na telefonu sto se mene tice. I ja sam igrao na NES-u, SNES-u, PS1, PS2 itd.. kakve to veze ima sa podrskom za m+k.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nadjem se prozvan kad me neko izvredja. Mada, ipak smo mi konzolasi mentalno ograniceni, pa nam se hoce. Ili nevidim u pravom kontextu, jer imam tunnel vision. Ipak mislim da je to zato sto se ne mogu organizovati, pa ne vidim poentu u kamari gluposti koje si napisao.

    Lol
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Raja, noob pitanje. Ima li nacin da se provjeri da li xbox 360 banan pomocu nekog programa, stranice ili nesto sl.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    @NAILS: Druze, iskuliraj. Eto ti bolje znas od mene sta je meni veci cejf. Nisam te spomenuo, vec napisao da ja nikad nisam vise uzivao u igranju od kako sam presao na konzolu. Doduse, imao sam i PS2, ali mi je tad bilo gotivnije igrati na kompjuteru zbog ponude igara. Niti sam zadrti pristalica konzola u odnosu na PC. Kad mi na PC-u bude veci cejf igrati, onda cu konzolu nabiti nogom. To nije lijenost, vec bolje iskoristavanje slobodnog vremena. Sta kaze raja o Arkham Knightu i slicnim igrama i performansama? :D Nakon odredjenog vremena komponente zastare, pa se moras igrati postavkama u svakoj jacoj igri - gubljenje vremena - ili kupiti nove komponente, mada izgleda da ce se sad i konzole mijenjati svake 2-3 godine. :D
    Cijene sam tek usput bio spomenuo, ali evo, da ti izlistam neke igre i cijene: Witcher 3 plus season pass - 50$, The Order 1886 8$, Killzone 8$, Dragon Age Inquisition 6$, Shadow of Mordor $8, Child of Light 6$, Thief $5, Transistor $5, Diablo 3 25$, a imaj na umu da haver i ja po pola placamo.
    Nekad mi se igra u dnevnom boravku u fotelji, nekad u spavacoj u krevetu - konzolu pod ruku i gotovo, sekunda posla.
    Dakle, meni je mnogo veci cejf igrati na konzoli nego na PC-u.