Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam se kao dijete izigrao na raznim konzolama i poslije nekada presao na PC radi vece slobode. Ko, gdje, kako i sta igra me zaista ne zanima. Prvrženost brendu, platformi ili igri uopste ne razumijem kao ni to sto se neko nadje prozvan kada kritikujes nesto od toga.

    Moje pitanje se odnosilo na "natural selection" ako se pojave masovno igraci sa mišem. Ništa vise. No Pelikan i slicni sa konzola ulete klizeci i pisu o PC master race jer su se nasli uvrjedjeni sto neko na PC-u isto moze igrati zavaljen. Skontaj malo da li sam ja koga prozvao ili neko ima potrebu da se pravda.

    Opet ponavljam da me tudje stvari ne zanimaju. Igraj sa ugašenim TV-om. Koga briga ..ali si se i tim sam nasao prozvanim da kakzes kako si nabio PC. Ja licno nemam nista protiv da posjedujem PC i obe konzole ali ono sto konzole nude mi se ne isplati i to je to. Kada me nesto interesuje, posudi se konzola i odigra. Cijene su super. Bolje nego sto sam mislio ali i eto taj dio.. ne zelim da ulazim u raspravu jer su meni licno RTS i more manjih igara, sloboda periferije i manipulacija sa željenim framerateom i mogucnost igranaj starijih naslova bolja ekskluziva nego sto jedna od konzola moze da nudi ..ali opet, to je moja potreba.

    Na ovo oko igranaj postavki = gubljenje vremena sam se nasmijao. Opet, ako je nekome to problem za mene je to onda ljenost jer se to jednom uradi i za pola minute. A sto se promjene komponenata tice, grafička je kod mene preko 3 godine i ne planirma da je mijenjam dok je stara platforma bila kod mene punih pet godina. No, ostale komponente bi se mijenjale radi posla a ne zbog gejminga. A kako rekoh, vecina nas je na forum IT entuzijasta i kritikovati mijenjanje komponenata i grafičkih opcija u igrama je degutantno. Nešto sto ti je hobi ne smatras naporom.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nakon dugogodisnjeg PC gaminga (doduse nisam nikada bio neki hardcore gamer) danas sam pazario prvu konzolu Xbox One 500 gb. Ima li kakvih fazona prilikom registracije, regija, jezici, ovo ono. Planiram ici na EA Acces za pocetak.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da je us regija najbolja zbog dolara, ali vjerovatno Vedo i Baha bolje znaju. Pretplatiš se na live gold, EA Access uzmeš i miran si duže vrijeme :)
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Uzeo EA acces, probao igrati BF 4 [FACE WITH TEARS OF JOY]
    Trebat ce mi dobrog vremena da se naviknem na gamepad, nikoga zivog nisam puskom ubio, jedino sto sam par ljudi autom zgazio. Osjecam se ko njubara zestoka, hahaha. A gledam kako mene ubijaju, strasno, valjda iskustvo ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar BF4 u multi nema onaj aim assist ? To ti je pod gameplay i dole imas dvije AIM opcije.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa koliki to ti mislis da je aim assist? Ti i dalje moras dobro ciljati ako hoces da sta pogodis i ubijes, i pored aim assistance. Nece ti samo to sve odraditi. On ti malo pomogne, ali traje frakciju sekunde. Meni licno je bolje bez.

    Moj ti je savjet da igras malo prvo SP, pa malo gun range ganjaj, dok se malo ne ustelis. Isto tako smanji sensitivity na sto manje, pa kako se uhodavas dizes po malo. Burst fire po 2-3-4 metka, za dodatnu kontrolu nad puskom.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Navika Hamo, isto tako su i mene derali pa se uhodaš s vremenom i sad mi nije nikakav hendikep igrati multi. Aim assist nije aim bot, to vrlo malo pomogne tako da samo igraj doći će to na svoje.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovoliki: https://www.youtube.com/watch?v=RU4F3qljQRI

    I više nego dovoljan. Problem je bas taj sto se mozes navici na gamepad u par dana ali ta sitna precizna pomjeranja su problem gdje treba dosta vremena za skill i gdje aim assist bas pomaze. A ti iskljucivo igras na konzoli i kazes kako tebi ne treba.. pa bolan covjek tek poceo igrati.

    Aim assist smeta "razradjenim" igracima.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jos kad bi i u multiplayeru igraci tako stajali, bilo bi odlicno. Pogotovo sada, 3 godine kasnije, kada je se player baza malo osula, pa vecina sto su ostali, su prilicno solidni poznavaoci BF4. Aim mozda snap na igraca, ali ne drzi na njemu. Ako je meta u pokretu taj aim assist ne znaci skoro pa nista. Da aim assist toliko znaci, onda bi ja bio kanta za nabijanje. Trebalo bi da me own sve nubare na igrici. A u realnosti, od njega imas minimalnu korist.

    Nisam ja ni spomenuo da on ne treba koristiti. Sam ce sebi skontat sta mu odgovara, a sta ne. Ja ne koristim, jer kad ima 2-3 lika ispred tebe, aim assist samo smeta. Doslovno.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma do mene je ljudi :) ili cu se ja naviknuti na gamepad ili ce u medjuvremenu Microsoft uvesti podrsku za K+M za Xbox, hahah

    Nisam gledao te postavke za aim assist, bas cu pogledati nekad danas kad dodjem s posla. Ali eto generalno mogu reci da je konzola gotiva sto jest, jest. Stoji mi u dnevnom boravku kraj TV i skoro se ne cuje da radi, kliknes dugme i odmah je spremna. Primjetio sam i da npr u BF4 dosta brze ulazim na server nego na PC.

    E sad jedno pitanje, jel neko uspio nastimati da pokrece video klipove i slike sa racunara koji je na istoj mrezi kao i XBOX, sve je povezano kablom, uredno vidim XBOX na racunaru, napravio sam homegroup po uputama, sherovao foldere ali na XBOX mi jednostavno ne pronalazi racunar. Jel se neko zezao sa tim, ako ima kakav hint nek posalje.

    EDIT: Skinuo i onaj mirror's edge catalyst, imam pravo 6 sati trial da probam. Sama ideja igre mi bila ono sumnjiva, ono razmisljanje sta je ba ovo, trcis po krovovima, ali kada sam probao igrati zarazno u PM.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Osim free online MP sve ostalo je prisutno na konzolama :)
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma zehebancija naletio pa mi simpaticno bi. Neka igra sta ko hoce. Ja bi prvi presao na ps4 da nema raje iz klana i bf-a. Mada vidio sam Uncharted i GOW novi kontam mozda da nekad i uzmem i poigra se i to.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    BF4 nije los uopste na PS4, vjerovatno je isto i na One. Igrao sam 5-6 partija, malo teze nego sa misem, dok se navikne
    ali ono, skroz je smooth, upalis igru i uletis na server za 10 sekundi, jos ako suspendujes app, par sekundi posla. Nisam primijetio probleme sa FPS. Sensivity definitivno smanjiti, kod mene je na 10%, a moze se tamo u opcijama praviti sens posebno za low-mid-high range, scope itd.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma imas u BF4 opcijama sad i na konzolama neki milion stvarcica koje mozes sebi ustimat. Kada bi reset sada postavke nebi pola znao sta sam bio postavio. Lol Meni je sweet spot za sensitivity vojnika izmedju 33-40%. Dok za vozila drzim na 100%. Ljepota je kada vidis lika sa c4 iza tenka i cijev okrenes za cas prema njemu. :D
    Igra radi na stabilnih 60fps u vecini slucaja. Na metru ponekad padne kada ima previse dima.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam bio duduk sto se tice controllera i bf4 ali dobro mi patton davno rece, cca 100h i sad sam u plusu makar 1.5kd, Znacio bio sam noob 2-25 mi znao biti omjer.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    E taj sam i ja :)
    Ali eto ucim po malo, drzim se vise vozila, tenkova, helica i tako uspijem biti neutralan sa skorom ili eventualno 1 do 2 killa vise. Uglavnom frstuljim po malo, cak uspijem i ubiti ponekoga onako u prolazu.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Samo praksa cini majstora, vjezbaj sad da budes spreman za bf1 :)
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je 1 KD poslije nekih 5 partija haha Lakse s misem dosta
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma samo polako momci. Ako imas smisla za fps, sve ce doci na svoje dok se uigrate sa joystickom.

    Ja sam na 3.7 KD. Nisam kemper da se razumijemo. Oko 22.000 zauzetih, i 35K odbranjenih zastava je tome svjedok. :D