1. nFare

    nFare Komšija

    @zippoo znači bolja je kupovina note 8?
    Ima li on te proklete propuštene notifikacije u bilo kojem obliku? Izgleda ne? :D
    Znam da zvuči bezazleno ali baš može biti deal breaker.

    @dams82 imao stari Reno 9, nije imao mjerač temp. I desilo se da je "prokuhao" a zatim se upalila lampica da bi kao trebao nešto provjeriti :D
     
    dams82 likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Notifikacije su ti najmanji problem, to se rijesi aplikacijom iz playstore-a kojih ima mali milion. Vise gledaj trajanje baterije, kvalitet kamereda nije najgora i sl.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    A čim to nije out of the box ima da bude bugova ali eto vazda nekakvi glupi kompromisi...

    Evo nađoh note 6 pro ima led notifikacije :D
    Jest da je nešto stariji ali ima bolji display i kameru, bolje kučište, mogao bi biti bolja kupovina? jeftiniji je nekih 50 KM.
    Ne zamjerite ako se već spominjalo na temi, ima preko 100 str. Tek sad vidjeh da je NAILS već spominjao Redmi 9.
     
    Last edited: Nov 4, 2020
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Redmi note 8 IMA led notifikacijsku lampicu

    Redmi note 8T NEMA

    Ja bi ganjao taj,opala mu je cijena a odlican telefon

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 and nFare like this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledaj Note seriju, obicni Redmi su bas low end.
     
    nFare likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije loše, a nije skupo :D

    Možda umjesto android boxova ovo koristiti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pitanje za znalce prije svega Zippa. Instalirao sam ovaj AD guard premium ali ovaj ram management od miui ukine ga u pozadini kad cache ocistim. Kako nastimati, ostavio sam autostart na adguard i bez ogranicenja ikakvih ali djaba. Telefon je redmi 8, miui 11, hvala.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U postavkama telefona u kategoriji za bateriju bi trebale biti neke opcije da iskljucis optimizaciju baterije za odredjene aplikacije. Jesi to odradio?

    I cekaj kako mislis kad ocistis cache? Iz recent apps kad zatvoris sve aplikacije?
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I to sam odradio iskljucio tu optimizaciju tj. postavio bez ikakvih ogranicenja zato me i buni.

    Pod cache upravo to zatvorim sve apps jbg to mi je navika jos od prvog galaxy mini.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako hoces da ti ostane u ram cacheu,tj.da se ne ukloni kada kliknes na recent open pa imas multitasking onda ovako
    Otvori adguard i onda otvori multitasking pa drzi malo duze pritisnuto na adguar i otvoriti ce ti se dodatne opcije i imas katanac...klikni na katanac i nece se brisati.
    Dalje pod battery saver stavis bez restrikcija i autostart ukljucen...tako je kod mene.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je to Zippo, hvala momci.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Redmi note 8 pro SOT
    6 ipo sati na 50% baterije

    [​IMG]

    [​IMG]



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Jedno pitanje za ovaj Note 8T bez notifikacija :)
    Ili za ostale modele takođe: dešava li vam se prilikom razgovora na viberu ili whatsapp-u da vas sugovornik ne čuje jedan djelić sekunde kad tek progovorite.

    Kako objasniti problem, isto kao da ima blagi lag u smjeni rada zvučnika i mikrofona, izgovoriš riječ i recimo prvo slovo se ne čuje, ili je to neki alat da se izbjegne da razgovor ne "šteka" pošto je poznato da četovi ne podnose istovremeni zvuk sa obje strane.

    Vidio sam na temi već da je bilo žalbi na viber, ali neke druge prirode. Imate li neki drugi servis za preporuku video ili audio četa, kako zoom radi na androidu?

    Pitam za mater :D
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nemam tih problema na Noteu 8 bez tog "T", ali ih je bilo prošle godine. Generalno mi je whatsapp kvalitetniji za razgovor, pa njega češće i koristim.
     
    nFare likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mesenger je isto ok a whatsapp je odlican pa testiraj.
    Manje vise svako ko ima viber ima i whatsapp,a ako ne a,skine za 30 sekundi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  17. nFare

    nFare Komšija

    I meni se čini da je whatsapp kvalitetniji što se poziva tiče, odradiću sve update, može biti da je još uvijek na 9.0, valjda bude bolje.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Whatsapp je mnogo bolji samo iz nekog razloga, velika vecina nasih koristi Viber dok dijaspora i ostali Whatsapp.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam zašto, dosta raje nije ni čulo za WhatsApp, a meni je takođe bolji. Jedina mana u odnosu na viber je nedostatak edit i doodle na Android verziji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma