1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na xda leange, resurrection, aosp extended koji god staviš radit će odlično
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Nabaci link, jer kad odem na njihovu stranicu nigdje ga
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema ga zato sto se jos nije pojavio u prodaji, prati na aliexpressu ili gearbestu.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo nije lose, stim da valja sve nanovo instalirati ako se ne varam :D

    apps
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Telefon zvijer za 300Eura, valjda se nece ubezobraziti kao oneplus.

    Sutra release u Europi(Pariz)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sumnjam jer Xiaomi ima daleko vecu paletu telefona u odnosu na Oneplus.
    Prije da ce doci na nivo Huaweia, imat ce telefona od 100 do 1000$.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Oni sad ubiru trziste sa ovim.Pretpostavljam sa manjom zaradom po telefonu i vecim brojem i uzimanjem trzista :)

    Jel ono apple sa jednim telefnom zaradi 400 % od njegove stvarne cijene dok xiaomi 15% .D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa nisu djabe trilionska kompanija.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad uzmes jedan xiaomi eto taj pocophone, nema 1001 dodatak koji ti u sustini ne treba, ali ima super brz telefon i super dobru bateriju.
    sta ti treba jos od telefona ?

    Osim staleza da imas neki iphone x :)

    Uglavnom bit ce interesantno trziste narednih 5 godina sa svim kineskim cudima koja ce tek da dodju.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na kraju ovi kinezi su i neko osvjezenje zadnjih 5-6 godina na trzistu.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jasta,al ev uzmemo na primjer silike koje premium samsung i iphone imaju beton....
    Kolko nas u biti vishe slika i gleda te slike,nego eto sto ima telefon napravi i ne pogleda nikad slike...

    al fakat cisti prestiz....i po meni bacanje para kupovanje telefona iznad 500KM bar sada kada su u igri super dobri telefoni za te pare.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nakačio pitu. Bezveze su im ove gestures ako ih se tako može nazvati jer su samo izbavili dugme za multi tasking, a I dalje uzimaju dobar dio ekrana. Bolje izgledaju na iPhoneu ovdje lakše ostati na starom klasičnom baru.
    @zippoo moraš čekati koliko piše, valjda ti pošalji kod, ja lično nisam čekao jer sam uspio zaobići to.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    pa zipo dragi sve ti piše na slici.. ne može se trenutno bypass to, fixali su bug, moraš čekati.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja kad sam poceo citati na xda sta sve treba odraditi da bi se otkljucao i instalirao rom ohladilo me.
    Na Huawei mi je bilo jednostavnije.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Glup je i novi status bar, pogledaj raspored ikonica, a i moras dva puta svajpati dole da dodjes do settings ikonice

    A sto se tice svajpanja, sad moras svajpati preko ikonica iskljucivo, a prije si mogao iznad normalno povuci i otvoriti app drawer

    Sad moras sporije povuci da bi otvorio aplikacije instant.

    Ma meni je ovo debilno rijeseno, srecom ima opcija da ostavis stare navigacione tipke

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    @EL NINO CFC ja ne mogu bez double tap to sleep i da navigacijski bar svajpam sa bilo kojeg dijela i da upalim flešku preko power dogmeta. Sve to nema stock rom pay čekam neki sa ovim extended opcijama.

    A inače baš fino i fluidno radi i settings bolje izgleda samo i ja sam malo više očekivao.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mene je Pie pravo frustrirao pa sam se vratio na oreo

    Besraman pokusaj googlea da iskopira apple

    Mislim, ne smeta mi opet toliko ako su vec htjeli iskopirati da su uzeli vremena i odradili to kako treba.

    Zasto ne recimo sa desne strane da svajpas prema gore i otvoris onda recent menu, sa sredine ides na pocetak, i sa lijeve strane back.
    Ili obrnuto kako to recimo samsung radi.


    Novi horizontalni multitasking mi se ne svidja isto, ja svaki put dok sam isprobavao Pie kad godj udjem u multitasking iskljucim aplikaciju.
    Onda ako hoces sve da ocistis, posebno ako imas dosta aplikacija, moras skroz ulijevo scrollati da dodjes do clear all opcije.

    Brate od ICS koristim ovaj vertikalni nacin i onda naprave ovo. Pa je li android ili nije majka mu stara.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To sa svajpanjem sam imao na nekoj premium verziji launchera, mislim Nova ili Apex.