1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja cu svoj telefon otkljucati ali cu vidjeti hocu li mu nabacivati neki drugi ROM,ovaj MIUI je brate prebrz i sve je instant
    evo gledao sam usporedni video brzine MIUI i Lineage OS 15 koji je na oreu i MIUI je brzi ...posebno frustrira sporo otkljucavanje preko fingerprinta na oreu
    kada ga otkljucam,mozda banacim Gcam i adblocker a o drugom romu cu razmisliti ili probam pa se vratim na officijelni rom
    nego,kada mijenjam ROMove a ne obrisem internu memoriju,da li mi ostaju svi moji podaci i aplikacije ili se to sve brise,pa se mora nanovo sve instalirati
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li nacin da se ubace neke druge aplikacije (ljevo) kad se ode od home screena?

    Npr tu su stock Calender event, A Brief Note.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Eldorado Mozes, ides dole na customize - shortcuts, opet na dno - add other apps.
     
    Eldorado likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, koristim ga 24h za sada se čini da je baterija puuunooo bolja, preko noći ostavio na 20% probudio se 20% a evo dobro se drži i sada. Fluidnost i animacije su isto dosta bolje, i ima još par dobrih opcija. Za recent nikad ih nisam koristio jedino double tap da mjenja izmedju dvije posljednje korištene aplikacije, a to i sada dobro radi. Fail je sa ovim novim geastures jer to definitivno nisu a još ne dobiješ cijeli ekran što je cijela svrha svega tog.
    Adaptive display su super sredili, sada radi kako treba, inače u životu to nisam koristio, ali ovaj baš savršeno pogodi osvjetljenje.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cim otkljucavas bootloader, bukvalno se sve brise, dakle komplet interna memorija
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tako da uradi backup prije toga :) :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci cim na stranici gdje otkljucavam telefonom kliknem "Unlock",on ce obrisati sve sa telefona ?
    ja sam sinoc pokrenuo postupak otkljucavanja telefona i sada trebam cekati 15 dana da prodje to neko vrijeme i onda kada kliknem da otkljucam,to je to...ako nemam backup,sve ce obrisati ?
    hvala za tip
    danas odmah odradim backup na mi accountu
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kad kliknes unlock valjda samo pokreces tu proceduru da dobijes kljuc, tek se brise sve kad budes kucao komandu za otkljucavanje preko fastboota.
     
  9. Oromier

    Oromier Guest

    Hoce li se biti gdje kod nas Pocophone F1 ?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pa vjerovatno kod ovih istih što i sada "tuše" Xiaomi..
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    biti ce na piku svaki model siguran sam

    ja ganjam amazfit sat pa valjda nešto ugrabim ne žurim sa kupovinom
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino sto sam primjetio na stock romu je da zablokira kada nakon koristenja se ugasi bluetooth. Bas zablokira i moram ga ugasiti na power dugme, sacekati 5 sek i onda se otkljuca i radi uredno.
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Otkljucavanjem bootloader-a se ne brisu podaci 100% jer sam ja otkljucao i telefon nastavio koristiti normalno bez brisanja bilo cega.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je odradio Factory reset kad sam odradio unlock

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jutros se probudih i skonth da mi je uradio auto update na oreo!Iako je auto update iskljucen bio!!??I nakon update ova poruka sa slike te poruka u notifikacijama "your network may be monitored"!!??
    Da li treba ovo da nas zabrinjava?[​IMG][​IMG]

    Edit: mislim da je u pitanju certifikat od AdGuard aplikacije.Mada prije nije javljalo prije updatea.
    Edit 2: jeste.Nakon aktivacije https filtriranja u adguard aplikaciji instalira se njihov certifikat i onda ovo javlja.
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 28, 2018
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pusti to, vidi temperature u avgustu, ko da je novembar.
     
    heroic likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljepota od vremena :)
     
    Pelikan likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahahah zimura prava :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. efo

    efo Komšija

    Kakve su to ikonice WiFi-a i ostale, ko na nekoj starijoj Xperiji :D
     
    SpookyMoO likes this.
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Tema "euphoria v9" heheh a ikone sam danas kupio neki paket(Neon icon pack) A nova launcher prime je trenutno.Btw ova tema je super i ikone su odlicne kad se koristi miui launcher.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 28, 2018